Пчеларски инвентар направи си сам

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
pe6ky
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 11:46 pm

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от pe6ky »

христо написа:Най-после замириса на пчеларски форум. Много добре направено, може да се ползва за различни рамки ( ДБ,ЛР и магазинна ), както се вижда. Инвентара и приспособленията са най-добрия помощник на пчелара.
колега посети изложението в Плевен,там ще намериш това което търсиш.За пчеларството на изложението в Плевен има и от Птиче мляко.Успех
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от dimitarbonev »

georgi_an64 написа: Благодаря за отценката Бонев. Шпинделите и лагерните тела са изработени за случая . Ремъците всъщност са О-пръстени със сечение 3мм , възможно е да се охлабят след време но решението е просто и не скъпо - смяна. Колеги ако имате някакви забележки или идеи пишете.
Писах за оборотите, защото съм пробвал различни обороти и съм стигнал до извода, че колкото са по-високи оборотите, толкова по лесно се пробива. Моят минидрел е на 25000 оборота и става перфектно. На ниски обороти става с пъти по-бавно. Има едни двигателчета по магазините за резервни части на 16000 оборота 600W. Идеални са за целта. При мен има и още еддин проблем за решаване. Тъй като аз работя само с хофманови рамкии и правя кръстосано зателване се налага преди да ги сглобя да ги разпробия. Поради това трябва да регулирам и височината на пробиване. Това доста усложнява нещата.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от georgi_an64 »

buci59 написа:Вероятно това е само за ДБ рамки.Ако се премахнат последните две бургии може би ще стане и за магаз.рамки.Така мисля аз.
buci59 абсолютно си прав .Аз работя с ДБ и така съм разположил свредлата както ти предположи така че стават и за магазинни рамки без дори да се махат последните 2 свредла( те не пречат). Ако се премахне последното свредло идеално могат да се пробиват и ЛР рамки. Относно оборотите за които предлага Бонев си струва да се помисли как може да се направи, макар че в моя случай и 3000 об/мин. които са на бормашината ме устройват(количеството на рамките които ще пробивам не е голямо за сега).
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от georgi_an64 »

mmm.1979 написа:
georgi_an64 написа:Колеги какво е мнението ви за това присособление?
PIC_1332.JPG
PIC_1329.JPG
Приспособлението е идеално!Но ако можеш да качиш снимка на която се вижда как са захванати свредлата.А как се ригулира разтоянието за различните модели рамки?
На следващите снимки може да прецените за какви рамки става присособлението без да се регулират разстоянията . Закрепването е следното - свредлото влиза в точен отвор след което се застопорява с 2 стопорни винта.
PIC_1350.JPG
PIC_1342.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от georgi_an64 »

dimitarbonev написа:
georgi_an64 написа: Благодаря за отценката Бонев. Шпинделите и лагерните тела са изработени за случая . Ремъците всъщност са О-пръстени със сечение 3мм , възможно е да се охлабят след време но решението е просто и не скъпо - смяна. Колеги ако имате някакви забележки или идеи пишете.
Писах за оборотите, защото съм пробвал различни обороти и съм стигнал до извода, че колкото са по-високи оборотите, толкова по лесно се пробива. Моят минидрел е на 25000 оборота и става перфектно. На ниски обороти става с пъти по-бавно. Има едни двигателчета по магазините за резервни части на 16000 оборота 600W. Идеални са за целта. При мен има и още еддин проблем за решаване. Тъй като аз работя само с хофманови рамкии и правя кръстосано зателване се налага преди да ги сглобя да ги разпробия. Поради това трябва да регулирам и височината на пробиване. Това доста усложнява нещата.
Бонев имам идея и за рамките с уширение - ако подвижният плот ти е с размери примерно 400х400 или по малко от 415х415 , рамката ще лежи в/у него на горната и долната летвичка и уширението няма да ти създава проблеми (виж снимката от към свредлата).
PIC_1345.JPG
След това като я завъртиш на 90 градуса пак ще лежи на тези две летвички . Не съм мислил за ограничителите и разстоянията м/У отворите но сигурно и за това има решение.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от dimitarbonev »

Или да се вкопаят канали в пдвижния плот също става.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
proinov1944
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 6:42 pm

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от proinov1944 »

valvrv написа:Пчеларски инвентар направи си сам/колеги давайте идеи за инвентар който пчеларите могат да си направят сами/
ето няколко:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Снимките представляват:
1-помощтно пособие за вдигане на корпуси и кошери.
2/3-Поилка за вода
4-пчелогонка/информацията за нея която имам е че се слага 1 ден преди ваденето на меда с мрежата на долу и в горния корпус не трябва да има пило,мрежата е 3 мм/
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от Boro »

Едно предложение за коледната и новогодишна нощ.

Изображение
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
musi
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:12 am
Местоположение: кубрат

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от musi »

buci59 написа:Сушилня за цветен прашец
susara6.jpg
дай малко инфо какъф реотан какви регулатори си сложил , имали врата или стои отворено
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от buci59 »

Да,врата има и тя се вижда.За по-добро прелепване има и уплътнение от хладилник.Нагревателя е от ел.фурна с терморегулатор до 72гр.Има и вентилатор от компютър.Поддържа се около 38-40гр.Успех.
musi
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:12 am
Местоположение: кубрат

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от musi »

buci59 написа:Да,врата има и тя се вижда.За по-добро прелепване има и уплътнение от хладилник.Нагревателя е от ел.фурна с терморегулатор до 72гр.Има и вентилатор от компютър.Поддържа се около 38-40гр.Успех.
благодаря а реотана и вентилатора каде си ги разположил
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от buci59 »

Нагревателя е на дъното а вентилатора точно в средата,монтиран в отделна кутия,стърчаща зад сушилнята а само перката е на нивото на задната стена.Успех.
bor4o111
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 6:19 pm

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от bor4o111 »

а някои може ли да предложи вариант на пълнещ съд в буркани или нещо подобно :oops:
bat_minka
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 9:26 am
Местоположение: Veliko Tyrnovo

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от bat_minka »

bor4o111 написа:а някои може ли да предложи вариант на пълнещ съд в буркани или нещо подобно :oops:
една кофа със сифон събира 25 кг.
bor4o111
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 6:19 pm

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от bor4o111 »

благодаря за съветите :wink: а ако някой има направено такова изобретение нека го сподели с нас със снимки моля :wink: :oops: :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”