Пчеларски инвентар направи си сам

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
Kiril8305
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:47 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от Kiril8305 »

Boro написа:Поилки от същия форум.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Колеги да попитам само някой да си е правил такава поилка от кофа?
Аз , вчера си направих такава от кофичка от латекс от 5 кг.Но, днес установих, че след като изпият водата, улейчето на кофичката не се пълни, силно се съмнявам , че диаметърна на свредлото което съм използвал е много малък , пробивах със свредло ф1,6 мм.Ако някой е правил ще го помоля само да сподели диаметърна на свредлото , за да не налучквам.Благодарности предварително.
Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от Angel_A »

Kiril8305 написа:
Boro написа:Поилки от същия форум.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Колеги да попитам само някой да си е правил такава поилка от кофа?
Аз , вчера си направих такава от кофичка от латекс от 5 кг.Но, днес установих, че след като изпият водата, улейчето на кофичката не се пълни, силно се съмнявам , че диаметърна на свредлото което съм използвал е много малък , пробивах със свредло ф1,6 мм.Ако някой е правил ще го помоля само да сподели диаметърна на свредлото , за да не налучквам.Благодарности предварително.
Аз съм го правил ф 5мм. , но почти в самия долен ръб на кофата така,че горната част на отвора да не излиза над горния ръб защото ще изтича над него. За начало опитай с 3 мм. ако не се получи тогава разширявай.
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от evil_dea »

Това с кофата е много интересно хрумване.Но според мен е за малък пчелин 8-12 кошера.
Kiril8305
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:47 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от Kiril8305 »

Angel_A написа:
Kiril8305 написа:
Boro написа:Поилки от същия форум.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Колеги да попитам само някой да си е правил такава поилка от кофа?
Аз , вчера си направих такава от кофичка от латекс от 5 кг.Но, днес установих, че след като изпият водата, улейчето на кофичката не се пълни, силно се съмнявам , че диаметърна на свредлото което съм използвал е много малък , пробивах със свредло ф1,6 мм.Ако някой е правил ще го помоля само да сподели диаметърна на свредлото , за да не налучквам.Благодарности предварително.
Аз съм го правил ф 5мм. , но почти в самия долен ръб на кофата така,че горната част на отвора да не излиза над горния ръб защото ще изтича над него. За начало опитай с 3 мм. ако не се получи тогава разширявай.
Благодаря ви много за отговора.
Kiril8305
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:47 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от Kiril8305 »

evil_dea написа:Това с кофата е много интересно хрумване.Но според мен е за малък пчелин 8-12 кошера.
Зависи от размера на кофата, има баки и по 20кг, че на едро и по повече мисля имаше разфасофки , аз поне разполагам със 20кг.
bor4o111
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 6:19 pm

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от bor4o111 »

borislav aleksandrov написа:един по нетрадиционен начин за вода :) а и двора изглежда доста по-добре :D
ezero.jpg
ezero1.jpg
:roll: :roll: :roll: еи това е красота вече браво :idea: :idea: :idea: :P :P :P
TodorPopov
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Май 30, 2007 1:51 am
Местоположение: Сунгурларе

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от TodorPopov »

Наистина е прекрасно! Ама водата откъде?
TodorPopov
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Май 30, 2007 1:51 am
Местоположение: Сунгурларе

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от TodorPopov »

borislav aleksandrov написа:
TodorPopov написа:Наистина е прекрасно! Ама водата откъде?
от чешмата и 1 една проточна помпа за 20 лв която върти водата
Водата не зеленясва ли бързо? Обема с това ли си го съобразил или с мащабите на двора?
Извинявай ако досаждам но аз имам проблеми с моята поилка. Тя е доста по-проста - 80 л. бидон с кран-канела върху стойка. Водата капе в-у церова дъска с канали. Само дето през лятото такива водорасли развива, че се налага да мия бидона по 2 пъти седмично.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от shulio »

Водоема е на принципа на аквариум предполагам. Трябва да се създаде добра миниекосистема на самото басейнче. Трябва да знаеш как се прави обаче. Мой приятел има аквариум с рибки и не го е чистил от 4-5 години и не зеленясва - стъклото е чисто, а водата кристална.
данко пейчев
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 6:36 pm
Местоположение: Добрич-90 бр.ЛР и дб

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от данко пейчев »

TodorPopov написа:
borislav aleksandrov написа:
TodorPopov написа:Наистина е прекрасно! Ама водата откъде?
от чешмата и 1 една проточна помпа за 20 лв която върти водата
Водата не зеленясва ли бързо? Обема с това ли си го съобразил или с мащабите на двора?
Извинявай ако досаждам но аз имам проблеми с моята поилка. Тя е доста по-проста - 80 л. бидон с кран-канела върху стойка. Водата капе в-у церова дъска с канали. Само дето през лятото такива водорасли развива, че се налага да мия бидона по 2 пъти седмично.
Моята поилка е същата и бидона никога не е зеленясвал, защото е син и капака винаги стои отгоре черен. Светлина в него не прониква а както знаем без светлина не може да живеят растения дори и низши.
да правим каквото трябва,да става каквото ще.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от shulio »

А във водоемчето не може ли да се завъди растителност която вирее на повърхността. Така хем няма да се виждат зелените камъни хем и за пчелите ще е по удобно да пият
jorko123
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 3:03 pm

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от jorko123 »

а горе дол през колко см се пробиват дупките :wink:
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от dimich87 »

Здравейте.
Върти ми се в главата да си направя маса за разпечатване на пити.
Мисля си да я направя от винкел. 2-те дългите страни да са обърнати на горе, а другите надолу. Да стане като релса и да може питата да се постави между двата винкела. От единия край да се разпечатва, а на дръгия и край да има стилажче за нареждане на разпечатаните рамки и който зарежда центрофугата да си ги взема от там. Мисля си дължината да е около 1 метър.
Вътре в масата мисля да си направя вана от хром-никел. Да сложа една цедка и да се оцежда рапечатката.
Все още съм начинаещ. Имам 2 кошера, но с тенденция да ги развивам.
Как мислите? дали е доре замисъла ми? Мисля че питата докато е легнала, че е удобно да се минава с ножа.
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от OVanBASTEN »

dimich87 написа:Здравейте.
Върти ми се в главата да си направя маса за разпечатване на пити.
Мисля си да я направя от винкел. 2-те дългите страни да са обърнати на горе, а другите надолу. Да стане като релса и да може питата да се постави между двата винкела. От единия край да се разпечатва, а на дръгия и край да има стилажче за нареждане на разпечатаните рамки и който зарежда центрофугата да си ги взема от там. Мисля си дължината да е около 1 метър.
Вътре в масата мисля да си направя вана от хром-никел. Да сложа една цедка и да се оцежда рапечатката.
Все още съм начинаещ. Имам 2 кошера, но с тенденция да ги развивам.
Как мислите? дали е доре замисъла ми? Мисля че питата докато е легнала, че е удобно да се минава с ножа.
Не е добър замисълът ти! А по-удобно се минава с ножа, когато питата е изправена, а не легнала!
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: Пчеларски инвентар направи си сам

Мнение от dimich87 »

Ами тя масата може пак да си е такава. Само ще си направя една стойка на която да се изправят питите.
Замисала ми за да бъдат легнали питите е такъв, защото сега ги разпечатвам в върху една тала с размер на рамките. Като рамките са ми легнали, пускам разпечатката в тавата.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”