Мрежа за центрофуга?

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
One
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 1:05 pm
Местоположение: София

Мрежа за центрофуга?

Мнение от One »

Здравейте. Моля за съвет.

Сдобих се със стара центрофуга втора употреба, на която въртящата се част се нуждае от намеса. Мрежата, която е обикновена рабица, боядисана с блажна боя, има много избила ръжда. Вариантът да я боядисам отново с блажна боя изглежда неприемлив. Казват ми, че не било хубаво - можело да се откъртват парчета от боята в меда.

Дали няма някакъв начин да се нанесе устойчиво покритие върху обикновена мрежа?

Някой знае ли къде може да се намери мрежа от неръждавейка?
rachkov
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юни 13, 2006 3:19 pm
Местоположение: гр.Габрово 33 бр. ДБ и МК

Мнение от rachkov »

Обикновенна мрежа може да боядиса прахово,но не знам дали ще е досатъчно устойчиво покритието.В/у профили или ламарина няма проблем.
Неръждавейка съм си купувал от ф-ма Александрис ЕООД гр.Пловдив, ул. Кукленско Шосе 28
032607540
Възможно е и да се купи от ULMER.
erolff
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 12:28 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от erolff »

Имам хордиална центрофуга поцинкована 4 рамкова. И аз като колегата реших да сменя мрежата, но преди това искам да боядисам прахово барабана на центрофугата.Самия кош е добре.Някакви препоръки за екобоя, разрешена за контакт с меда.
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от estabien »

по принцип това е което ти трябва http://www.brushymountainbeefarm.com/Ca ... tinfo/615/ но в България го няма ,става и с смола за хранителни цели ,но ?ще трябва да се задоволиш с нещо подобно http://www.lackprom.com/produkti/detail ... D0%B8.html
Yonko
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 6:13 pm
Местоположение: Русе 130ДБ

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от Yonko »

Пробвай да центрофужиш без мрежа. Аз пробвах и изхвърлих мрежата. Но това беше отдавна, сега съм с радиална :wink: За боядисване може да използваш водоразтворима боя за дърво и метал. Тази дето е за кошери. Безвредна е и качествена, но не хваща върху ръжда (само върху нова мрежа)
ivan1
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 7:10 pm

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от ivan1 »

В практикер има мрежа от пласмаса слагаш я на мястото на старата и я превързваш с рибарска корда ,така приключваш темата с ръждата и боята.
HINAP
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 3:56 pm

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от HINAP »

В последно време използвам пластмасово сито, което съм вградил в отвор изрязан в капака на пластмасова кофа и при центрофугиране само местя капака със ситото на следващата кофа за пълнене,а предната вече пълна затварям с нов капак.Винаги може да се намери решение,по важното е да има мед.Пластмасата по лесно се мие и не хваща ръжда,освен ако мрежата е нераждавейка.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от dimitarbonev »

Тази пролет си купих матуратор 200кг в комплект с цедка, която събира 20 литра и филтър. дадох малко над 400 лв за комплекта, но се родих. Сега се замислям за още един два по-малки . Удобството е много голямо и при ваденето на меда и при пълненето му и в тенекии и в буркани. Няма пяна, няма цапане.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
dakata_86_
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 11:53 pm

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от dakata_86_ »

И моята беше скасана и я махнах и си взех пак рапицова но нераждавеика и варши идеална работа и струваше кам 2-3лв.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от dimitarbonev »

Къде я намираш неръждавейка за 2-3 лв.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
dakata_86_
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 11:53 pm

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от dakata_86_ »

Ами аз я взех от стоителните материяли кадето продават режат ти колкото ти тябва.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от dimitarbonev »

Неръждавейката е близо100лв м2. За това те питам от къде я купуваш по 2лв. Нещо не се вързва.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ceco_lovech
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 10:33 am

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от ceco_lovech »

dimitarbonev написа:Неръждавейката е близо100лв м2. За това те питам от къде я купуваш по 2лв. Нещо не се вързва.
Е как да се връзва като не е неръждавейка,а в най-добрия случай поцинкована.
валери
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 10:21 pm
Местоположение: плевен 100бр фарар

Re: Мрежа за центрофуга?

Мнение от валери »

най-добре си смени целия кош,барабан на центрофугата,Всички фирми който произвеждат центрофуги продават отделно и вътрешната части можеш да си вземеш радиален кош за питите.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”