Кои центофуги са по-хубави

Модератор: toko652003

Кои центрофуги са по-добри?

хордиална
14
17%
радиална
67
83%
 
Общо гласове: 81

valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от valaz »

Някой има ли практически впечатления от радиалната центрофуга от първото мнение? Смущава ме малкото разстояние от долната летва до оста на въртене. Въртящия се държач на питите при варианта с ръчно задвижване е изработен от пластмаса. Другото което не ми харесва е, че ако реша да центрофугирам ЛР пита с нея, трябва да поставям допълнителните решетки. Настоящата ми хордиална центрофуга 4/8 пити винаги е готова за работа със всякакъв вид пити. Качеството на изработката на Лега като цяло е по-добро и обмислям да си подменя центрофугата с нова на Лега. Най-много ми харесва тази центрофуга http://www.legabg.com/cats.php?sc=9&ss=45&si=89
За момента разполагам само с 13 кошера, а цената на центрофугата ми изглежда малко смущаваща.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от светльо »

И майко 1 200 лв. :shock: - много бря, баси цената за 15 магазинни и то на ръка.
Те тези май ще дойдат баят нескромни - аз рекох да погледна за разпечатването, какво предлагат и направо ме прибиха. Е това изгллежда супер http://www.legabg.com/cats.php?sc=9&ss=44&si=76 ще ми върши идеална работа, но 2 300 лв. :? аз ако имам толкова пари ще се оженя :lol:
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от ivandespotov »

valaz написа:Някой има ли практически впечатления от радиалната центрофуга от първото мнение? Смущава ме малкото разстояние от долната летва до оста на въртене. Въртящия се държач на питите при варианта с ръчно задвижване е изработен от пластмаса. Другото което не ми харесва е, че ако реша да центрофугирам ЛР пита с нея, трябва да поставям допълнителните решетки. Настоящата ми хордиална центрофуга 4/8 пити винаги е готова за работа със всякакъв вид пити. Качеството на изработката на Лега като цяло е по-добро и обмислям да си подменя центрофугата с нова на Лега. Най-много ми харесва тази центрофуга http://www.legabg.com/cats.php?sc=9&ss=45&si=89
За момента разполагам само с 13 кошера, а цената на центрофугата ми изглежда малко смущаваща.
Еми колега за бройката която имаш центрофугата ти е супер, даже плаче за още. Що ти е да се набутваш със скъпи центрофуги?
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от valaz »

Центрофугата си работи и подмяната и не е спешна. Но както сравнявам изработката на мойта и на Лега, разликата е голяма. Макакр и отдавна съм ги виждал на живо. При Лега кранчето за меда е разположено така, че и без накланяне меда може да си изтече докрай. При мойта дори да наклоня, винаги остава малко мед на дъното. Отделно, въпреки че центрофугата ми е от неръждавейка, кранчето за меда е от месинг, запоено с оловнокалаен припой. Това не отговаря на изискванията на ЕС за съдове за хранителни продукти. Има и други подобни дреболии на пръв поглед.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Кои центофуги са по-хубави

Мнение от Bojidar_qmbol »

Кой центрофуги имат по голямо биене,радиалните или хордиалните ,имате ли впечатления?до сега бачках само с няколко ръчни хордиални,обаче голямо тресене и дисбаланс се получаваше.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларски инвентар и постройки / Bee inventory and buildings”