Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

It buys- it sells - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.

Модератор: apis1964

estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от estabien »

Колко лесно се губи добра репутация ,колко трудно се гради ,давай снимките ,че на доста хора ни стана интересно .
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от ivandespotov »

estabien написа:Колко лесно се губи добра репутация ,колко трудно се гради ,давай снимките ,че на доста хора ни стана интересно .
Бай бабо да те не стига,че ще ти стане много интересно!!!
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от estabien »

Те и мойте ,които са по новички са цъфнали по сглобките ,а тридесет годишните не са мръднали.
esbericum
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:23 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от esbericum »

Такааа..Понеже нямам много свободно време се позабавих. Никога не съм предполагал, че ще се стигне до тук, затова, качвам снимки на вече боядисаните кошери. Съжалявам, че не започнах фото-сесията още при самото им отваряне. Просто към края на боядисването взеха да не ми държат нервите от яд за какво съм си дал парите. Заради многото дупки от червей се принудих да боядисвам и елементи от кошерите, които принципно не се боядисват, с надеждата, боята и грунда да умъртвят някой от гадините. Някой от малките дупки грунда и боята заличиха.
Нещата се оказаха още по-трагични когато разгледах рамките, почти всяка 2-ра е със следи от червей на поне една от летвите. Има разминаване и в размерите на хоризонталните летви на някой рамки. Рамките трябваше да са на сглобка на долната летва, както са на снимката в обявата, дойдоха без сглобка и с по-тясна долна летва. Обяснението- така било по-добре, понеже при коване, когато са на сглобка, много се цепели, така се произнесе Мустафа-брата на Юни или там както се казва или какъвто му е, не им вярвам за нищо вече. И това без никой да ме предупреди, нито да има разлика в цената...Отделно при коването на горната летва със страничните, са ползвали някакви дълги скоби, които при коването е влязла в канала на горната летва и нищо не държи, хубавото е, че са слагали лепило тук-там.
Относно цената загатната от Юни, качвам снимки на платежните. Платил съм общо 1400 лв . от които за

дванадесет рамкови ДБ кошера с по един магазин 10 бр. х 80,00 лв. =800,00 лв.
допълнителни магазини 10 бр. х 20,00 лв. =200.00 лв
магазинни рамки, сглобени 240 бр., х 0,70 ст. =168,00 лв.
плодникови рамки, сглобени 120 бр. х 0,70 ст. = 84,00 лв.
транспорт по БДЖ + техен до ЖП-гара 1 х 148,00 лв. =148,00 лв.

Причината да си поръчам от тях кошери беше, че много ми харесаха на снимките, масивни, засукани, но явно са били само за мостра, за наивници като мен.Тукашните щяха да ми излязат по-евтино и със сигурност без дървояд.
И последно искам да попитам Мустафа и брат му. Как заспивате вечер, вие съвест имате ли !? При положение , че зимата чам горите в печките, пари за чам не давате, как може да се излагате, толкова ли сте алчни!?Толкова ли наивен ви се сторих по телефона, че си разчистихте боклука от халето в моята поръчка !!!!!!!!!!!!!?
Аз тия пари рано или късно ще ги избия, здраве да е, но помнете -възмездие винаги има, на каквото си постелеш- на такова ще легнеш. И друго...понеже заслужавате, ще ви направя много добра реклама, къде има браншови форум, познати колеги пчелари, други блогове за недоволни клиенти, ще си четете имената, ще си гледате продукцията, хората ще се радват на майсторлъка ви, да ме запомните добре, спомен от мен-доволния наивен клиент !
Тук ще кача няколко снимки, всичките са около 200, писна ми да снимам, има материал за още поне толкова, другите съм ги качил на

http://toxyy.snimka.bg/hobby/novite-mi- ... uda.662887

http://toxyy.snimka.bg/hobby/novite-mi- ... uda.663323
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последно промяна от esbericum на Вто Мар 20, 2012 10:12 pm, променено общо 1 път.
esbericum
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:23 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от esbericum »

И малко рамчици
Останалите на http://toxyy.snimka.bg/hobby/novite-mi- ... uda.663323
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от Зарко »

Сега се очаква коментар - ама тия кошери не са наши, това е манипулация, сам си ги е нагризал, във влака е имало червеи и други подобни...
mindi
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Авг 16, 2010 8:44 am

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от mindi »

Момчета , гледката ме "ОТВРАЩАВА" , лятото си купих от тях ДБ 12 рамкови комплект с рамки но всичко си беше "ТОЧНО", а сега като гледам за какво става въпрос - нямам думи.....................???
esbericum
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:23 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от esbericum »

Такааа....имаме развитие на случая. Преди малко ми се обади Юни. Според него той и Мустафа не са виждали тази продукция,тепърва вчера си видели стоката и то от моите снимки, за това не са я спрели от пласмент. Много странно, особено за Мустафа, понеже той лично ми се обажда на какъв етап са нещата и когато я опаковаха и изпратиха, а и банковата сметка негова. Някакви други техни работници ги произвели, експедирали и т. н. и това всичко без техен контрол. Странно, но да приемем, че е така.

Прави му чест на Юни, макар и късно, че не се крие и не се отрича от продукцията си. Цялата ми партида кошери и рамки според него за за брак. Предлага ми се вариант за компенсация- връщане на продукцията и възстановяване на сумата от тяхна страна. Много хубаво, обаче мен това не ме устройва защото :

1. Трябва да наема транспорт да ги експедирам до БДЖ, на около 5 км. , това са разходи .
2. Трябва да наема хора да ми помагат, това са разходи.
3. Кошерите си играх да ги боядисвам около 10 дни, това ми коства време нерви и т. н. .
4. Кошерите са боядисани с боя Сократис на водна основа. На кошер отива около половин кутия грунд, разрежда се 1:1, и около една кутия боя. Една ръка грунд, две ръце боя. Кутията боя е около 8 лева.Мога да кача фактурата за боята при нужда.
5. Тия дни пробих и сложих втулки на всички магазинни рамки, следващите ще оправям и плодниковите. Това е време и пари.
8. Най-важната причина, неслучайно съм си поръчал кошери месец февруари, значи съм имал някакви планове, сандъците ми трябват, тия дни трябва да прехвърля едни пчели в тях, пашата наближава. Значи ако върна кошерите ми се объркват плановете за целия сезон.
7. Изгубеното време да снимам и да пиша по форумите, изхабените нерви, няма да ги смятам.

В крайна сметка, от където и да ги погледна нещата с това предложение не мога да се съглася. Просто съм вътре от всякъде, най-малкото финансово. Споделих по горните факти с Юни, склонен е да ме разбере. Човека е навит и на друг вид компенсация, предложи да си намисля такава и да му я споделя на лични или по тел. Хубаво, обаче аз не съм привърженик на задкулисните мероприятия, за това пиша тук. Не искам да се чувствам като изнудвач, възползващ се от ситуацията, за която аз нямам никаква вина.
Това е положението към този момент. Нека по-мъдрите, по-възрастните и безпристрастни колеги в този форум преценят от каква компенсация имам нужда, за това пиша тук. Хайде да не са пари, щом е решил да ме компенсира нека да е в пчеларски, качествен, инвентар.
Това е за сега, чакам предложения !
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от OVanBASTEN »

Да ти направи същото количество кошери, в същата конфигурация, със сковани и зателени рамки (всичко първо качество, разбира се) и ти ги изпрати франко твоя адрес. Тези са за брак - той сам го е казал, затова да не ги търси. Това е компенсацията.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от Зарко »

OVanBASTEN написа:Да ти направи същото количество кошери, в същата конфигурация, със сковани и зателени рамки (всичко първо качество, разбира се) и ти ги изпрати франко твоя адрес. Тези са за брак - той сам го е казал, затова да не ги търси. Това е компенсацията.
Предполагам имаш предвид конфигурация в момента както са и съм съгласен с теб. Може да се добави и още един кошер като за компенсация. Разбира се всички разходи са за сметка на тях.
А може и да се пресметнат разходите, превеждат ги, а ти си поръчваш други.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от ba4o_ivan1976 »

esbericum написа:Такааа....имаме развитие на случая. Преди малко ми се обади Юни. Според него той и Мустафа не са виждали тази продукция,тепърва вчера си видели стоката и то от моите снимки, за това не са я спрели от пласмент. Много странно, особено за Мустафа, понеже той лично ми се обажда на какъв етап са нещата и когато я опаковаха и изпратиха, а и банковата сметка негова. Някакви други техни работници ги произвели, експедирали и т. н. и това всичко без техен контрол. Странно, но да приемем, че е така.

Прави му чест на Юни, макар и късно, че не се крие и не се отрича от продукцията си. Цялата ми партида кошери и рамки според него за за брак. Предлага ми се вариант за компенсация- връщане на продукцията и възстановяване на сумата от тяхна страна. Много хубаво, обаче мен това не ме устройва защото :

1. Трябва да наема транспорт да ги експедирам до БДЖ, на около 5 км. , това са разходи .
2. Трябва да наема хора да ми помагат, това са разходи.
3. Кошерите си играх да ги боядисвам около 10 дни, това ми коства време нерви и т. н. .
4. Кошерите са боядисани с боя Сократис на водна основа. На кошер отива около половин кутия грунд, разрежда се 1:1, и около една кутия боя. Една ръка грунд, две ръце боя. Кутията боя е около 8 лева.Мога да кача фактурата за боята при нужда.
5. Тия дни пробих и сложих втулки на всички магазинни рамки, следващите ще оправям и плодниковите. Това е време и пари.
8. Най-важната причина, неслучайно съм си поръчал кошери месец февруари, значи съм имал някакви планове, сандъците ми трябват, тия дни трябва да прехвърля едни пчели в тях, пашата наближава. Значи ако върна кошерите ми се объркват плановете за целия сезон.
7. Изгубеното време да снимам и да пиша по форумите, изхабените нерви, няма да ги смятам.

В крайна сметка, от където и да ги погледна нещата с това предложение не мога да се съглася. Просто съм вътре от всякъде, най-малкото финансово. Споделих по горните факти с Юни, склонен е да ме разбере. Човека е навит и на друг вид компенсация, предложи да си намисля такава и да му я споделя на лични или по тел. Хубаво, обаче аз не съм привърженик на задкулисните мероприятия, за това пиша тук. Не искам да се чувствам като изнудвач, възползващ се от ситуацията, за която аз нямам никаква вина.
Това е положението към този момент. Нека по-мъдрите, по-възрастните и безпристрастни колеги в този форум преценят от каква компенсация имам нужда, за това пиша тук. Хайде да не са пари, щом е решил да ме компенсира нека да е в пчеларски, качествен, инвентар.
Това е за сега, чакам предложения !
Чесно да ти кажа на твое място не бих ги взел! Ти що го направи ??? Все пак ти даваш парите!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
esbericum
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:23 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от esbericum »

ba4o_ivan1976 написа:
esbericum написа: Чесно да ти кажа на твое място не бих ги взел! Ти що го направи ??? Все пак ти даваш парите!!!
Кое не можеш да разбереш Иване ? Поръчката направих по телефона. Платих капаро, тогава почнаха да ги работят. Пратиха ги по влака и ходих да ги сваля и прибера. На другия ден платих останалата сума. Кой може да предположи, че ще са червиви. Трябваше да не им платя ли според теб !? Аз държа на думата си, мразя циганските изпълнения, а и всички отзиви до този момент в темата бяха положителни, нямах основание за съмнения.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от Scutellator »

Така и така си ги взел. Това че има дупки не е фатално, фаталното е да имаш работещи червеи във дървесината. За да не ги изяде червея и да ги хвърлиш до 4-5 години, трябва да го унищожиш. Единственото подходящо в случая за което се сещам е някаква термична обработка. Ако бяха стари, бих ти препоръчал изваряване в сода каустик. За нови кошери - импрегнирането с микрокристални восъци е много подходящо, но е свързано с инвестиция за вана от неръждавейка и поне 100 кг синтетичен восък. Не знам къде другаде може да изпечеш кошерите за 10-на мин. на над 100 градуса температура.

Ако можеш вземи нови, пък тези си ги дооправяй , жалко би било иначе хубави кошери да заминат за печката.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от teraforming »

Червиите няма ли да умрат ако се напушат със серни ленти, в някоя стая да престоят кошерите.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от valaz »

Този месец си поръчах и получих от Юни 100 несковани рамки. Днес ги прегледах и установих на някои от тях дупки от дървояди. Тъй като са несковани, предполагам, че лесно ще се поберат във фризера и дървоядите ще си намерят майстора. Все пак, изработката на рамките е много добра. Не съм специалист в борбата с дървоядите, но мисля да споделя какво бих направил на твое място. Не бих пристъпил към боядисване на кошерите, преди да съл ликвидирал дървоядите. Като начало, бих напълнил всяка дупчица на кошерите с концентрирана мравчена к-на с помощта на спринцовка, след което я запушвам с клечка за зъби, капка разтопен восък или капка боя и т.н. Дори киселината да не достигне до дървояда, изпаренията ще го достигнат със сигурност. Опушването на кошерите със сяра също би дало сигурен резултат, стига да успееш да постигнеш нужната концентрация на серен диоксид в помещението с кошерите за достатъчно дълго време. За тази цел, един противогаз ще е от полза. Помещението трябва да е с херметично затварящи се прозорци. При рамките, положението е по-лесно - замразяване във фризер или потапяне във вряла вода.
Последно промяна от valaz на Чет Мар 22, 2012 10:43 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Купува - продава / It buys- it sells”