Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

It buys- it sells - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.

Модератор: apis1964

yuni
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:32 pm

Re: Производител на кошери ДБ и рамки за кошери

Мнение от yuni »

langstrot_rut написа:Кошерите са много хубави като изработка - поздравления. Аз обаче от интерес да попитам, защото напоследък се изоставя стандарта и конструкцията на кошера с всеки изминал ден се опростява? Вече потчи няма да видите кошер направен с первази за покривната табла, капак с вентилационни прорези, прилетните дъски са прикрепени към дънната, почти не се срещат дънна с ''класически'' прикачени прилетни дъски с панти?
Колеги помислете си, колко се рабти удобно с кошери на които всичко им е ''копче'' както се казва!

Колега,изискванията на всеки клиент са разлизни.В производството на кошери ние се стремим да задоволим и най-претенциозният клиент,но най-много се набляга на това което се търси масово на пазара.Тук е важно да се подчертае,че освен качеството също и цената е определяща.Ако желаеш някаква специална поръчка,ние ще я изпълним.Поздрави и приятен weekend!
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Производител на кошери ДБ и рамки за кошери

Мнение от valaz »

И аз си купих два кошера с по два магазина. Доставиха ми ги в София. Абсолютно същите са като на снимките. Изработката е много добра!
yuni
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:32 pm

Re: Производител на кошери(ДБ и многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от yuni »

Произвеждаме вече и многокорпусни кошери с два,три и повече корпуса.Цената с два корпуса(може и магазини) е 95лв.,с три корпуса - 115лв.Цената на допълнителен корпус(магазин) е 20лв.Кошерите са с подвижно дъно.Ето и снимки :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последно промяна от yuni на Пет Дек 31, 2010 5:52 pm, променено общо 2 пъти.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Производител на кошери(ДБ и многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от ivandespotov »

Абе Юни,хубави са ти сандъците ама ти не си пчелар ,нали? Честно кажи!
yuni
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:32 pm

Re: Производител на кошери(ДБ и многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от yuni »

ivandespotov написа:Абе Юни,хубави са ти сандъците ама ти не си пчелар ,нали? Честно кажи!
Иване,Иване...,щом питаш ще ти кажа - не,не съм.Дядо ми беше,много си разбираше човечеца от тоя занаят.Но от някои неща рабирам и аз,за други чета,интересувам се доста за тия "пчели" и този "инвентар". :)
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Производител на кошери(ДБ и многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от ivandespotov »

yuni написа:
ivandespotov написа:Абе Юни,хубави са ти сандъците ама ти не си пчелар ,нали? Честно кажи!
Иване,Иване...,щом питаш ще ти кажа - не,не съм.Дядо ми беше,много си разбираше човечеца от тоя занаят.Но от някои неща рабирам и аз,за други чета,интересувам се доста за тия "пчели" и този "инвентар". :)
Признат грях, половин грях, КОРПУСИ пиши не магазини. Произвеждаш корпусни кошери с МАГАЗИНИ! От тук те хванах, но нейсе добри са!Можеш да ги съчетаеш и с МАГАЗИНИ. Според силата на семейството, и силата на пашата мойте са такива.Успех с търговията!
toty
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:57 pm
Местоположение: Силистра - 6 бр. ДБ 12

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от toty »

yuni, би ли качил обещаните снимки на дълбоки дъна и съответно, цените към тях :?:
Благодаря!
Моля ви, спрете земятааа... - искам да слязааа! Изображение
yuni
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:32 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от yuni »

toty написа:yuni, би ли качил обещаните снимки на дълбоки дъна и съответно, цените към тях :?:
Благодаря!
Toty,в момента от тия дъна нямам.Ще кача снимки когато имам налични. :idea:
dankov64
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Авг 22, 2010 1:37 pm
Местоположение: Добрич

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от dankov64 »

Кандидат за 30 бр. 12р. Дадан блат с по два магазина. Интересува ме-цена; доставка до Добрич, срок на изпълнение.
yuni
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:32 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от yuni »

dankov64 написа:Кандидат за 30 бр. 12р. Дадан блат с по два магазина. Интересува ме-цена; доставка до Добрич, срок на изпълнение.
Колега,имаш лс :)
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от Gojyto »

Това е цената без рамките нали yuni ?
yuni
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:32 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от yuni »

Gojyto написа:Това е цената без рамките нали yuni ?
Да,това е цена без рамките и транспорта.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от genata_fi »

"Произвеждаме вече и многокорпусни кошери с два,три и повече корпуса.Цената с два корпуса(може и магазини) е 105лв.,с три корпуса - 125лв.Цената на допълнителен корпус(магазин) е 20лв.Кошерите са с подвижно дъно.Ето и снимки"

Наистина са ви много добре изработени кошерите. В това няма спор. Личи си и по снимките и по отзивите. И от мен имате 6+.

Аз бях на изложението в Белград и ми направи впечатление, че там производителите са наблегнали на опростените неща. Просто дъно - мрежесто изцяло - никакви крачета - с много мъничка прелетна дъска, някои дори и нямат такава, прости корпуси - без первази, проста покривна табла разделена на две, едната половина за хранилката, другата с мрежеста рамка, да виждаш какво става вътре и лесно да подхранваш с твърда храна, и накрая прост покрив - без стреха. Това е сръбския кошер - на 3 корпуса - само за 80 лв. и да ви кажа - не видях никъде да се продава ДБ кошер. Защо ли ? Има три вида кошери - стандартен ЛР, Фарар, и тяхното чудо - ЕКО ВОЯ - с квадратни корпуси, но на 13 см дълбочина - можеш да завъртиш крпусите както си искаш и рамките да са завъртяни една спрямо друга на 90 градуса във всеки корпус.
Но както се писа по-горе - изтъняването на цената влияе на изработката също, това е една от причините също, но аз исках да подчертая, че това е практика на сръбския производител като цяло, по опростено да се правят нещата.
Само ние тук експериментираме с различни корпуси и различни рамки. Така омешваме технологиите, че се получава нещо наистина българско, което си го признаваме само ние. Но тава е друга тема.

Ако някой се интересува, мога да му изпратя снимки, просто са снимани с камера с висока резолюция и няма как да се свият дотолкова, че да се публикуват във форума.
stonit
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Апр 23, 2008 9:35 am
Обратна връзка:

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от stonit »

най добре е да качиш снимания материал
в http://dox.abv.bg/files/share
за да може всеки който го интересува да го свали
Изображение
ware
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 1:16 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

Мнение от ware »

Тези цени на кошерите са с рамки или без рамки ?
Публикувай отговор

Обратно към “Купува - продава / It buys- it sells”