Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за кошери

It buys- it sells - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.

Модератор: apis1964

владо
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:20 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от владо »

Това може да се получи и при сух материал,понеже някои материали имат по големи напрежения в тях в зависимост от това каде е израснал /на по проветливо или на по тихо място/.
Само да не забравиш да сложиш лепило за дърво.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Качеството и цената на кошерите ще си дойдат на мястото след като се изчерпат тези програми и помоща е на брой глава добитък- всичко друго е празни приказки!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
esbericum
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:23 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от esbericum »

ba4o_ivan1976 написа:Качеството и цената на кошерите ще си дойдат на мястото след като се изчерпат тези програми и помоща е на брой глава добитък- всичко друго е празни приказки!
Не са виновни програмите за качеството на кошерите. Причината е в самите нас, манталитета ни, начина ни на мислене. В тази държава скоро нищо няма да се промени. Не се заблуждавайте. Има закони, които или не работят или важат само за някой. Всички ние имаме само задължения, права почти никакви, права имат само ромите и кучетата...
Тъй че мошеници винаги ще има, свиркайте си, такава ни е орисията.
esbericum
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:23 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от esbericum »

valaz написа:Преди около 2 години купих 2 ДБ кошера от тези, боядисах ги с боя за пчелни кошери на Лакпром и ги заселих с пчели. Тази пролет забелязах, че на единия кошер, предната страна се е изметнала в горния си край до степен, че да може да премине пчела през отвора. Незабавно изработих импровизирана преса (стяга) от винкели и шпилки и притегнах и укрепих с винтове деформирания участък. Покрива предпазва тази част на кошера от дъждовна вода. Не съм дърводелец и не мога да си обясня, защо е станало така? Какво да направя, за да не се повтори това явление и на другия кошер? Имам кошери на повече от 15 години, които не са мръднали.
24032012029.jpg
24032012027.jpg
25032012030.jpg
Е колега как може да напишеш такъв некоректен и неуместен коментар !? Как може след-толкова много години в бранша, толкова много доволни клиенти, само ние с теб да сме недоволни, засрами се веднага ! Тези кошери не може да са тяхни, не , в никакъв случай !Трябва да знаеш, че материала е с космическо качество-ползват го дори и в НАСА. Ако случайно са техни, то същите са правени без да минат качествения контрол на Юни-истината и Мустафа-баш майстора. Най-вероятно сега ги виждат за първи път и то от твоите снимки, произведени са от някакви други хора.. Но не се тревожи, ще бъдеш щедро обезщетен. За всеки милиметър изметната дървесина ще получиш по един кошер бонус. А като неустойка за изхабените нерви-една тава Якорудска баклава и няколко часа сладки приказки от златните уста на Юни и Мустафа. Аз за всяка дупка от червей получих по 2 кошера бонус, вече имам към 300 пратени от тях, чакам и още, не мога да смогна да разтоварвам прицепите. :) Много съм доволен. :lol: Оказа се , че моите кошери, макар и проядени от червей, са по-добри от твоите. Това понеже дупките от червеи обират вътрешните напрежения на качествения материал и не би трябвало да се отворят след време. :wink:
Абе шегувам се аз ама да взема да си правя скоби от сега, че видях бъдещето си в твоите снимки...
vando
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 3:53 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от vando »

Здравейте
Дайте ми съвет от кой производител да се насоча за ЛР кошове Искам да си купя 5-10 и много държа на качеството! Не съм толкова богат, че да купувам евтино!
Благодаря за съветите предварително :oops:
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от OVanBASTEN »

vando написа:Здравейте
Дайте ми съвет от кой производител да се насоча за ЛР кошове Искам да си купя 5-10 и много държа на качеството! Не съм толкова богат, че да купувам евтино!
Благодаря за съветите предварително :oops:
www.katiza.hit.bg
srg
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:00 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от srg »

Преди около два месеца попаднах на тези производители. Бях купил от колега който си разпродаде пчелина 10 кошера и много ги харесах.Разпитах за производителя и малко трудно,но издирих техен телефон. Свързах се с този Юни и се уговорихме да ми изработи 10-тина кошера.Уговорихме цена и той каза че от 20-ти ноември ми пускат поръчката заедно с някаква друга тъй като им бях казал че не бързам. Към 5 декември пратих имейл за да питам как вървят нещата и започна едно криене. Не вдигаше телефона 5-6 дена не отговараше на имейлите ми и накрая получиих имейл, че поради технически проблеми не могат да ми изпълнят поръчката сега и ако искам ще ми я изпълнят по-късно. Няма лошо на всеки се случват затреднения и писах че може и по-късно, но искам да знам кога и дали мога да разчитам сигурно на тях. От тогава нямам отговор от тях, а и не чакам вече.
Разбирам че те не са гледали сериозно на поръчката ми. Подразни ме и това че нямаха достойнството да ми го кажат, а ме оставиха в накакво очакване. Добре че не поискаха и някаква предплата че щяхме да се дирим после.
Пиша ви това за да знаете повече подробности за тези " Производители" за мен си остават два загубени месеца и поуката да чета подробно форума за опарили се колеги.
ware
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Ное 13, 2010 1:16 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от ware »

Само не разбрах кои са тези производители?
Как се казва фирмата?
srg
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:00 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от srg »

Който е създал темата.
esbericum
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 03, 2011 8:23 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от esbericum »

srg написа:Който е създал темата.
Бягай далече от тях колега, да не береш ядове после като мен. Имаш късмет, че не са ти изпълнили поръчката... Моите още първото лято им се отвориха големи фуги между дъските на дъното, възглавницата, капака и на някои корпуси. Имам и доста изметнати рамки от към горната летва. Иначе материала беше " шестгодишен, отлежал и сух ".. Не ми се занимава да ги снимам пак, Господ ще ги накаже. Нямат доблестта да напишат два реда тук и поне да се извинят. Мангали от всякъде...
yunuz_kunchov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Фев 14, 2018 4:31 pm

Re: Производител на кошери(ДБ,многокорпусни) и рамки за коше

Мнение от yunuz_kunchov »

Въпросния измамник с прякор Юни се казва Юнуз Кунчов, другия измамник Мустафа не го знам. Подвизава се в София за момента.
Публикувай отговор

Обратно към “Купува - продава / It buys- it sells”