Незабавна отмяна на забраната за износ на непреработен мед

Import - export - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Най накрая нещо конкретно.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

poznavam p4elari koito imat v nali4nost po 10 - 15 tona med
Shalom
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 7:01 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Shalom »

Остава и осигурен пазар някой да има. Можем да питаме онези, които писаха декларация до министър Дикме за отмяна на забраната за износ на непреработен мед. Щом толкова настояват, сигурно имат големи възможности за износ на суров мед.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Edva li imat kupuva4 spored men sa edni goli entusiasti nikoi niama da im otgovori na pismoto siguren sam voob6te p4elarsvoto ne e prioriteten otrasal i nikoi ne mu obra6ta vnimanie
Shalom
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 7:01 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Shalom »

Там е проблема, че пчеларите чакат някой друг да им реши проблема, вместо да се заемат сами. А като не искат или не могат, типично по български започва оплюване и недоволство. Говореше се някъде тука във форума да рекламираме българския мед тук в България по медиите. Абе ти от пчелар пари за реклама взимал ли си? Те членския внос не си плащат, които е направо символичен. Ако им кажеш, че 20сек. в телевизията са 5000лв. или едно каре в 24часа 900лв. познай, направо ще ти се нахвърлят с думите - аз тоя мед да не съм го намерил на улицата. Ето това е реалността. Но има и една друга реалност, която вече 6000г не се е променила и няма да се промени докато света съществува - Каквото посее човек, това и ще пожъне.
Shalom
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 7:01 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Shalom »

Правя едно уточнение и извинение - може би не всички пчелари са такива. Има и прогресивно и пазарно мислещи, но за съжаление са много малко.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Ne e tolkova stra6no 4e meda sedi te p4elarite 6e se opraviat niakaksi 6e go davat na p4elite pak i meda ne se razvalia lesno mogat da po4akat za po dobri vremena 6te si nameriat druga rabota prez neaktivnia sezon i pak 6e oceleiat i mislia 4e koito e v 4as i e deen i buden 6e uspee ne mojem vsi4ki da sme ednakvi
Shalom
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 7:01 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Shalom »

Нямам нищо против такъв мед да се дава на пчелите, но не приемам да се продава на дребно - така лъжем клиентите. Продаваме мед, без качествата на мед. Ако ще е само за подсладител, има 5 пъти по-евтини подсладители. Въпросът е хем да продаваме качествена продукция, хем това да ни бъде основен бизнес и да се издържаме от него.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Za ka4esvata na meda moje da se spori zavisi mnogo kade i v kakvo se sahraniava meda moje i s oprostena prerabotka v doma6ni uslovia i sahranen v stakleni burkani da mu se zapaziat ka4estvata dalgo vreme
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Shalom написа:Там е проблема, че пчеларите чакат някой друг да им реши проблема, вместо да се заемат сами. А като не искат или не могат, типично по български започва оплюване и недоволство. Говореше се някъде тука във форума да рекламираме българския мед тук в България по медиите. Абе ти от пчелар пари за реклама взимал ли си? Те членския внос не си плащат, които е направо символичен. Ако им кажеш, че 20сек. в телевизията са 5000лв. или едно каре в 24часа 900лв. познай, направо ще ти се нахвърлят с думите - аз тоя мед да не съм го намерил на улицата. Ето това е реалността. Но има и една друга реалност, която вече 6000г не се е променила и няма да се промени докато света съществува - Каквото посее човек, това и ще пожъне.

Абе в общи линии е така. Може обаче да се почне с по евтина реклама,като разни диплянки,познати по местни вестници и ТВ. и др подобни. Ефектът е значителен и не е за пренебрегване. И тук ще се върна назад, към обединяването. Когато доста хора имат интерес от нещо/нопример рекламата/,то може да бъде осъществено.В този аспект на мислене, всеки тук може да бъде частицата, която ще завърти колелото.Всеки може да увлече последователи, да ги убеди в правотата си, в истинността на идеите които проповядва и след това вече тези звена да осъществят контактите, които ще променят нещата.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Moje da mradne malko , no mnogo malko pak se vartim v krag tova ne e izhoda za zatrupania s med pazar 8)
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

toko652003 написа:Moje da mradne malko , no mnogo malko pak se vartim v krag tova ne e izhoda za zatrupania s med pazar 8)
Не не е. Но поне ще можем да оцелеем до по добри времена или докато измислим нещо друго.И повярвай, няма да съжаляваш от ефекта който се получава само след година.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Taka kato gledam pove4eto ot registriralite se vav foruma sme si re6ili problema s prodajbite na meda i ne ni e tolkaova vajen iznosa za iznosa vaprosa e 4e dokato niama iznos 6te sedim na tova polojenie niama da mojem da se razvivame ili tova 6te e mnogo trudno 8)
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

toko652003 написа:Taka kato gledam pove4eto ot registriralite se vav foruma sme si re6ili problema s prodajbite na meda i ne ni e tolkaova vajen iznosa za iznosa vaprosa e 4e dokato niama iznos 6te sedim na tova polojenie niama da mojem da se razvivame ili tova 6te e mnogo trudno 8)
Епри добро желание всичко се постига.
Гост

Мнение от Гост »

коко написа:
toko652003 написа:Taka kato gledam pove4eto ot registriralite se vav foruma sme si re6ili problema s prodajbite na meda i ne ni e tolkaova vajen iznosa za iznosa vaprosa e 4e dokato niama iznos 6te sedim na tova polojenie niama da mojem da se razvivame ili tova 6te e mnogo trudno 8)
Епри добро желание всичко се постига.
Ok ne vijdam kak 6e stane v golemi koli4estva da se prodava meda i da varvi p4elarstvoto napred bez iznos kato tuk v balgaria kolkoto i goliama reklama da se pravi 6tom e slabo tarseneto niama prodajbi zna4i niama pari zna4i niama biznes ,a ima zastoi bez iznos lo6oto e 4e ako i v Evroipa cenite sa nadolo edinstvenia izhod e da davame ka4estven med na Evropeicite pak ako Balgarite re6at da kupuvat pove4e o6te podobre :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Внос - износ / Import - export”