СДРУЖЕНИЕ ЗА ПО ДОБРИ ЦЕНИ

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Успех :lol:

Не забравяйте ,че в началото много се обещава я сетне бързо се забравя :idea:
toko6520035927(Skype)
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Благодаря ! :D
Политиците са като децата - караме ги да ни обещаят неща, които знаем много добре, че няма да изпълнят, а след това се сърдим за това. :?
Тази година се очертава много лоша за пчеларството, а как е при Вас? :(
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Не е добра пчелите са гладни ,ако няма подхранване не ми се мисли какво ще стане
и на фона на искупни цени на меда 1.80 лв за колограм още по зле
,но има поговорка ''ден година храни'' който си гледа работата за него слаба година няма :wink:
toko6520035927(Skype)
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Остана само да се наявам на пашата от слънчоглед.
За съжаление до тогава при това бездействие всички пчели ще изпаднат в роево настроение. Не знам какво да правим. :?:
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Подхранваш по- малко и постепенно разширяваш ,внимателно за да не простудиш пилото ,като слагаш и основи за градеж ако майките ти нямат роеви ген няма опасност от роене :wink:
toko6520035927(Skype)
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

DAN написа:Започваме преговори с водещи политически партии за отрасъл пчеларство. Надявам се поне да изтръгнем обещания, които след това ще си ги търсим като завещания. Пожелайте ми успех.
Какво смяташ,че можеш да "изтръгнеш"? Обещание кметовете да се интересуват кой, къде и кога пръска и след това да ме предупредят?
Или обещание да спре вноса на китайски мед? Пожелавам ти успех от цялото си сърце, защото в момента то "кърви" от жестокото натравяне което ми скроиха, от липсата на всякаква заинтересованост за подобни неща и от това, че не станах наемен работник навън за да не гледам какво се прави/или по-точно какво не се прави тук/.
Не знам какъв си и какви връзки имаш/а и не ме интересува/ , но наистина ти пожелавам успех! Но само с обещания няма да ме стоплиш.
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

КОКО ако ти трябва патлак с удоволствие ште ти преправя един и то без пари,ами тъи де нали сме колеги трябва да си помагаме ,ама го използваи по предназначение да не вземеш ти да се грамнеш.... :wink: това беше малко черен хумор макар че на тебе едва ли ти е до смях, но това е положението.В интерес на истината се чудя дали имаме въобште някаква полза от всичките тези пчеларски саиузи,след като никои досега от тях не си е мръднал пръста за нас.Аз се заклех пред себе си че ште стана член на този саиуз които пръв осъди някои фермер в полза на пчелар пострадал от отравяния,но както гледам накъде варвят нештата маи в близките 10-15год. няма да имам удоволствието да бъда член на никои. Зашто не ние самите пчелари да не си саздадем "нелигитимен"според законите саиуз.Както беше казал един велик китаиски палководец:"Врагът определя средствата които ще използваме срешту него",с две думи ако този саиуз съштествуваше сега тои не изклиучва и използването на силови средства срешто нашите врагове,"ножът има две остриета".примерно въпросният фермер или кооперация сарешили че едно тертиране на техните култури е неизбежно,без знанието на пчеларите в раиона ок.ИМАМЕ организация,казваме штетите са толкова плати-НЯМА,ок няма проблем бе пич вади всеки член по 1 левче,наемаме един самолет да напръска цялата реколта на незаинтересования стопанин с някои отровен химикал с полупериод на разпадане по голям от вегетативният период на растенията,и е налице една неизползваема и огромна на плош култура и така един -2,3,4,5 и като разберат по цяла бг как се ебаваме с тях "ште им се дръпне фъшкията"и изведнъж ште почнат да се интересуват от нашите проблеми дааа,заштото НИЕ ште ги направим и ТЯХНИ.Колкото и футуристично да звучи точно един от тези начини може САМО да ни помогне да си проправим път към нашето съществуване без инциденти за в бъдеште.... :twisted: даааа 8)
xxx
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Отговор на Токо !
Пчелите са разширени още преди акациевата паша, която те така и не можаха да оползотворят. Майките ми за съжаление имат траен ген за роене и досега не съм успявал да ги спра с традиционните методи. Страхувам се да не изпаднат всички в роево състояние при това дъждовно време. Какво правите когато откриете кошер с достатъчен брой маточници за роене.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Отговор на Коко !
Не ме интересуват кметовете. Трябва да се целим в партиите, които има вероятност да спечелят изборите. Това означава, че те ще са управляващи и ще могат да променят живота на пчеларите. С други думи ние сме в техните ръце.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

DAN написа:Отговор на Токо !
Пчелите са разширени още преди акациевата паша, която те така и не можаха да оползотворят. Майките ми за съжаление имат траен ген за роене и досега не съм успявал да ги спра с традиционните методи. Страхувам се да не изпаднат всички в роево състояние при това дъждовно време. Какво правите когато откриете кошер с достатъчен брой маточници за роене.
Събаряш ги един по един
,ако искаш да правиш отводки ползваш ги ,но не е много препорачително гена остава ройлив.Другите методи не са много ефикасни .
Не трябва да допускаш да се достигне до това състояние ,ако са причина майките сменяй ги с неройливи .
toko6520035927(Skype)
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Ако премахна всички маточници ще изчезне ли роевото ностроение.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Не веднъж щом си ги истървал връщане назад няма поне ще ги задържиш до пашата с много усилия , ама те пак залагат и така до пашата сабаряш иначе се сещаш какво става заминават :wink:

малко се отклонихме от темата но форум да става че колегите май заспаха или ги е налегнала работата :)
toko6520035927(Skype)
rut21
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 3:59 pm

Сдружение за по добри цени

Мнение от rut21 »

Дан, гените са си гени но, огледай нещата си по-добре.Разширявай максимално.Създавай работа на младите пчели, да градят пити например.Паша няма, но юли месец сме, всичко е цъфнало.Намират си.
rut21
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Май 20, 2005 3:59 pm

Сдружение за по добри цени

Мнение от rut21 »

DAN написа:Ако премахна всички маточници ще изчезне ли роевото ностроение.
Дан в "Пчеларски вестник" бой 69 на последна страница има една статия "Привързване на колче". Отнася се за прекратяването на роевото настроение.Привечер се махат маточниците .Отнемат се всички пити ,като пчелите се тръсват в кошера.Покриват се. На втората, третата вечер се проверяват дали на покривната табла има изградено далаче , дори да е колкото езиче.Ако има, значи пчелите са готови да работят.Поставят им се основи за градеж.Майката се откривала обикновено на далачето. :?: :!:
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Това е много трудоемък процес ако са малко семействата си струва труда , но мисля че е губене на време . А за раширяването съм си казал мнението ,но ако са гладни пчелите задължително
подхранване ,забелязвам че има глад навън няма нищо засега или е много малко ,това е наблюдение и на други колеги сезона започна лошо дано се оправят нещата ,когато цъфнат липите и други медосни треви ,тръни .....
toko6520035927(Skype)
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”