СДРУЖЕНИЕ ЗА ПО ДОБРИ ЦЕНИ

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
ДАН

СДРУЖЕНИЕ ЗА ПО ДОБРИ ЦЕНИ

Мнение от ДАН »

ПАК СИ ОПЛЕТОХА КОШНИЦИТЕ С НОВАТА АСОЦИАЦИЯ
Гост

Re: СДРУЖЕНИЕ ЗА ПО ДОБРИ ЦЕНИ

Мнение от Гост »

ДАН написа:ПАК СИ ОПЛЕТОХА КОШНИЦИТЕ С НОВАТА АСОЦИАЦИЯ
АКО ИСКАТЕ ДА НАПРАВИТЕ ОПИТ ДА ПРОМЕНИТЕ НЕЩО В ПОЛЗА НА ПЧЕЛАРИТЕ ГО НАПРАВЕТЕ ЗАЕДНО. :wink:
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

ЦЕНИ

Мнение от DAN »

УЧАСТВАЙТЕ ЗА ДА ЗАЩИТИТЕ ЦЕНИТЕ НА МЕДА СИ :wink:
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

САМО ЗА ПЧЕЛАРИ!

Мнение от DAN »

НЕ МОГА ДА ВИ РАЗБЕРА!
ВСИЧКИ ГОВОРИТЕ, ЧЕ НЕ СМЕ ОБЕДИНЕНИ, НЕ СМЕ ЕДИННИ. А КОГАТО ВИ ПРЕДЛОЖАТ ТОВА ВИЕ СИ МЪЛЧИТЕ. АКО НАИСТИНА ВИ ИНТЕРЕСУВА ПЧЕЛАРСТВОТО ПАСИВНОТО ВИ ДЪРЖАНИЕ Е НЕОБЯСНИМО ЗА МЕН. ЧАКАМ ОТГОВОР, ЗАЩОТО ТЪРГОВЦИТЕ НЕ СПЯТ. ТЕ ОТДАВНА СА ОБЕДИНЕНИ ФОРМАЛНО И НЕФОРМАЛНО. ДАЖЕ СИ ПОЗВОЛИХА ДА ЧЛЕНУВАТ И В ПЧЕЛАРСКИТЕ СДРУЖЕНИЯ И ДА ДИКТУВАТ УСЛОВИЯТА В ТЯХ.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Не забравяй че пазара определя цената и никой не може да я диктува така е по белия свят.
Само монополистите донякаде го диктуват така и става с цената на меда , търговците се договарят по между си за искупните цени, но това е процес които никой не може да го спре.

Единствено може да се направи нещо ако се промени Закона
за преработка и износ на меда . Колкото и да се обидиняват и нови съюзи да правят пчеларите щом закона е на страната на търговците и преработвателите полза няма :twisted:
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

МЕЖДУ ТЪРГОВЦИТЕ СЪЩО ИМА КОНКУРЕНЦИЯ, НО ТЕУСПЯХА ДА СЕ ОБЕДИНЯТ И ДА Я ПРЕОДОЛЕЯТ И ПО-ТОЗИ НАЧИН НИ ПОСТАВИХА НА КОЛЕНЕ ПРЕД ТЯХ. ИМА ЕДНА СТАРА БЪЛГАРСКА МИСЪЛ: КОГАТО ПОПАДНЕШ НА МЯСТО КЪДЕТО НЕ ЗНАЕШ КАКВО ДА ПРАВИШ, ПОГЛЕДНИ КОМШИЯТА ДО ТЕБ. КАКВОТО ПРАВИ ТОЙ ПРАВИ ГО И ТИ И ТАКА ЩЕ ИМАШ ДОНЯКЪДЕ УСПЕХ И ЩЕ НАВЛЕЗЕШ В РАБОТАТА. НИКЪДЕ ОКОЛО НАС ЦЕНАТА НА МЕДА НЕ Е ТОЛКОВА НИСКА И ИЗДЪРЖА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ПАЗАР. МЕДЪТ НИ Е С МНОГО ДОБРО КАЧЕСТВО. ИЗПОЛЗВАТ ГО ЗА ПОДОБРИТЕЛ И ТРЯБВА ДА ЗАЩИТАВАМЕ ЦЕНАТА МУ.
НЕ МИСЛЯ, ЧЕ ЗАКОНА Е В ПОЛЗА НА ТЪРГОВЦИТЕ. ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО ЗАБРАНАТА ЗА ИЗНОС ТО ТЯ Е ЗАПОВЕД КОЯТО МОЖЕ ДА СЕ ОТМЕНИ.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Не ме разбра напълно, аз нямам нищо против търговците и износителите то без тях не можем нали те са хората които ни продават меда ,естествено на едро е някои едри пчелари можеби го правят самостоятелно преработват го и го продават или те са си затворили цикъла ,те вървят напред това е пътя

Мисълта ми беше че ако отпадне забраната за непреработен мед и меда по свободно се изнася или поне да може да се преработва и навън извън граница ,то тогава ще се породи реална конкуренция между търговци износители и пчеларите ще имат по голям избор на кого да дават качествения си мед ,тогава няма да мислим да го изнасяме навън а с охота ще го даваме на българските преработватели ,защото искупната цена ще ни устроива . :wink:

Просто забрана на правителствено ниво трябва да се отмени, но те ще кажат че така контрола ще се занижи и ще искарат фиктивни антибиотици а така целиа износ се контролира по лесно с две думи омагиосан кръг :evil:
Гого
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 10:36 pm
Обратна връзка:

Мнение от Гого »

ако никои пчелар не продава мед да кажем под2,5лв за 1кг какво ще стане???няколко месеца няма да има продажби на мед и после ще почнат да го купуват на минимална цена от2,5лв .просто трябва всички пчелари да се обединят и каквото и да става да не продават под2,5лв.какво ще кажета за това?
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Ами тя миналата година и тази зима почти стана нещо такова без да се обидиняват пчеларите никои не им купуваше меда само в малки партиди за вътрешния пазар щото нямаше договорки с външни копувачи търговците нямаха изгода да се занимават с меда защото и навън пазара беше залят с мед пък износа за Гърция се прекрати ,но това е друга тема
Как да не си дават хората меда на ниска цена като мизерията и нуждата ги е притиснала нали трябва да се исхранват с нещо ако не вземат някои лев как ще живеят :?: Пък и по пчелите си има текущи разходи абе тя е дълга и широка .....
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

БРАВО ГОГО !
ТОЧНО ТОВА СЕ ОПИТВАМ ДА ВИ ОБЕСНЯ.
ДО НЯКОЛКО ДНИ ЩЕ ВИ ДАМ ПО ВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ.
ОКАЗА СЕ, ЧЕ ПЧЕЛАРИТЕ СА ДОСТА ТЪРПЕЛИВИ ХОРА. В СЛУЧАЯ ТОВА ТЪРПЕНИЕ ПРИЛИЧА НА МАЗОХИЗЪМ /НА МЕН МИ Е ХУБАВО ДА МЕ МАЧКАТ/. НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН ДА СЕ ПОДИГРАВАТ С ТРУДА МИ. АЗ ЩЕ НАПРАВЯ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО ЗА ДА ОБЪРНА НЕЩАТА В НАША ПОЛЗА. :)
:!: И ТОВА НЕ Е ПРЕДИЗБОРНА КАМПАНИЯ :!:
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Пожелавам ти да успееш :wink: :!: :!: :!:
toko6520035927(Skype)
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

БЛАГОДАРЯ ТИ !
САМ НЯМА ДА УСПЕЯ.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Ще ти дам идея за ,която ако се осъществи може и да се получи нещо . Прави се Централна стокова борса за целия български пазар на меда .Така може да се получи някаква приемлива и защитена цена на меда ,но това е свързано с много средства и големите акули ще провалят всичко ,защото сега им е изгодно всичко да става на тъмно :wink:
toko6520035927(Skype)
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

ИДЕЯТА ЗА ЦЕНТРАЛНА СТОКОВА БОРСА Е ХУБАВА. НА ПЪРВО НИВО МИ СЕ ИСКА ДА Е ЦЕНТРАЛЕН СКЛАД, В КОЙТО ДА СЕ СЪБИРА КАЧЕСТВЕН МЕД.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Ами те складовете няма значение колко са важно е да се котира цената спрямо световната както е с пшеницата например :wink:
toko6520035927(Skype)
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”