СДРУЖЕНИЕ ЗА ПО ДОБРИ ЦЕНИ

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

ПО ОТНОШЕНИЕ НА ЦЕНАТА МОЖЕМ ДА ДОКАЖЕМ ПО-ВИСОКО КАЧЕСТВО НА МЕДА ОТ СВЕТОВНИТЕ СИЛИ НА ПАЗАРА. БЪЛГАРСКИЯТ МЕД Е МНОГО КАЧЕСТВЕН, НО ЗА ДА ГО РАЗБЕРАТ КЛИЕНТИТЕ ТРЯБВА ДА ГО КОНСУМИРАТ НЕПРЕРАБОТЕН.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

В момента май и в магазините в България не се продава ''непреработен мед''
,а ти мечтаеш за чужбина закона е такъв и няма как да стане аз какво ти говоря ,че без промяна на закона за пчеларството тъпчем на едно място :idea:
toko6520035927(Skype)
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Може ли да предложиш, какви според теб промени трябва да се направят в закона за пчеларството. Ще се опитам да ги придвижа за изменение в закона.
Нали България преди забраната изнасяше мед в непреработен вид.
Преработвателите го прегряват. Той загубва аромата и полезните си свойства. Не можем да очакваме такъв мед да се хареса на никого.
Ние да си го изнасяме хубав, а те там ако искат да си го преработват.

Един лев - не мога да го преживея ! :cry:
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

свикваи и по зле ште става,как ти се струва реалноста след 2г.мед-1.10-1.20,захар-1.30-1.40,не е много обнадеждавашто нали,ако беше сега штях да сум в бг.,номерът е да виждаш нештата от далече,преди да ти се е обърнала каруцата. :twisted: Истината е че докато не се създаде съиуз които да работи за нас,просто забравете.може да се постигне някакъв компромисен вариант акодържавата се вклиучи и даде по 1лв.за кг.мед както е било едно време но това трябва да си го издеистваме ние,но и тогава съществува варианта търговците да сметнат че видиш ли 1лв.за кг. е много висока цена.ИСТИНАТА е за всичкои е виновен евр саиуз,но това е дълга тема и не му е тук мястото,може би някои друг път.... 8)
xxx
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Направо ще ми смразиш кръвта. Откъде ги извади тези прогнози. :cry:
Няма проблем, ако е само за няколко години. Ще си правим меда на ракия. По този начин ще го продаваме по 3,5 лв/кг. :D
Искам да създадем съюз, Който да е в услуга на пчеларите.
Ти къде си сега, като казваш, че не си в БГ или не съм те разбрал правилно.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Промяна на закона като първата стъпка отмяна на забраната за изнасянето на непреработен мед . Нека пак се дозира пълни и съхранява в цехове или подобни помещения съответно отговарящи на закона , просто една лека поправка е нужна да се изнася свободно меда в първичен вид
toko6520035927(Skype)
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

За отмяна на Заповедта за забрана на износ на непреработен пчелен мед, вече се опитваме да го направим.
Ако има и други предложения за промяна в закона или такива свързани с пчеларска организация, която да защитава интересите само на пчеларите без производители, моля пишете.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

DAN написа:Направо ще ми смразиш кръвта. Откъде ги извади тези прогнози. :cry:
Няма проблем, ако е само за няколко години. Ще си правим меда на ракия. По този начин ще го продаваме по 3,5 лв/кг. :D
Искам да създадем съюз, Който да е в услуга на пчеларите.
Ти къде си сега, като казваш, че не си в БГ или не съм те разбрал правилно.
Защо ли си мисля, че и съюза няма да ни помогне, или поне не много. Докато сами не се организираме/както вече м/у впрочим са го направили на някои места и то без помоща на съюза/ и не си помогнем, не съюза, но и Г. не ще може да го направи.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Пазара е важен търсенето и качеството на меда другото е въпрос на организация напълно съм съгласен с коко че сами трябва да се организираме по места а не да чекаме някои да ни помогне то е видно че държавата дори и административно не ни помага пък камоли някои друг бил то съюз или организация по голяма все пак да не забравяме че всичко се върти около парите :wink:
toko6520035927(Skype)
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

както казах ДАН засега съм в Атина,и напоследък ми се върти съштата мисъл както и на теб.Да си създадем някакъв си саиуз,абе да ти кажа честно забрави,пак ништо няма да стане ама идеята ти за алкохола е доста добра,и зашто не да не се съберем всички професионалисти(които се занимават само с това),и да не си създадем едно акционерно дружество по европеиски стандарт.Ште произвеждаме медена каисиева и въобште каквито ти душа поиска медени ракии.При създаването на акционерното дружество всеки ште знае какво получава срешту парите си и наи вече срешту медът си,понеже самите управители ште бъдем самите ние.Абе оште ми е в замисъл идеята ,ама сериозно мисля по вупроса,ако се съберем1000-2000 човека направо ште си създадем наша търговска марка,и както казах дружеството ште е акционерно:тоест всеки ште притежава акции( част от самото него като материалност).Правим един малък цех за ракия и си пласираме медът като висококачествена ракия. 8)
xxx
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Не забравяйте, че ако не сме организация не сме лигитимни. Няма да можем да контактуваме с държавните институции и да представяме пред тях каквито и да било искания. Ако зад теб не стои организация - ти си никой.
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Здравей "Атина".
И аз преди две години бях там и си поработих здраво, но за малко.
Медена кайсиева ракия е ЦАРСКО !
Проблема е, че се "хлъзга" като олио и винаги те кара да пийнеш в по-вечко, а резултатите никога не закъсняват. Много е весело.
За АД е хубава идея, но са необходими доста средства и не знам дали ще можем да ги съберем. Иначе проблеми няма на мен това ми е професия.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

DAN написа:Не забравяйте, че ако не сме организация не сме лигитимни. Няма да можем да контактуваме с държавните институции и да представяме пред тях каквито и да било искания. Ако зад теб не стои организация - ти си никой.
Да прав си че трябва да има легитимност и тази организация или съюз . Виж другите какво правят :wink: засега дрън дрън малко като политиката е засега. Хайте да ни повярвате всеки така казва ние ще работим за вас :idea:

Значи според мен трява да има финансов интерес всеки да участва с (акции) или нещо което има стоиност а колкото до легитимност то те се нароиха много юридически лица вече ми се струва ,че на глава от населението се пада по едно :roll:
toko6520035927(Skype)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Ето ти една наредба за вътрешния пазар


20.5.2005 г.

Всички предприятия, които съхраняват, преработват, разфасоват пчелен мед, восък, произвеждат восъчни основи, храна за пчелни семейства и други пчелни продукти трябва да се регистрират по Закона за ветеринарно-медицинската дейност. Това предвижда приета от Колегиума на МЗГ Наредба за условията и реда за одобрение и регистрация на предприятията за преработка на восък и производство на восъчни основи, както и предприятията за производство и търговия с пчелен мед и пчелни продукти

Пчелен мед и пчелни продукти се добиват само от пчелини, регистрирани по Закона за пчеларството и Наредбата за регистрация и идентификация на пчелните семейства, е записано още в документа. В пчелините е необходимо да се спазват изискванията за профилактика и борба със заболяванията по пчелите и пчелното пило, както и ветеринарно-санитарните и хигиенни норми за чистота на помещенията при добив на пчелен мед и пчелни продукти. Пчелният мед трябва да се съхранява в метални тенекии само за еднократна употреба и да не съдържа механични примеси, остатъци от ветеринарно-медицински продукти (вкл. антибиотици) и препарати за растителна защита, изкуствени подсладители и примеси, влошаващи качеството и застрашаващи безопасността на продукта.

Топлинната обработка на пчелния мед на всички етапи на технологичния процес да се извършва при температура, не по-висока от 45 градуса по Целзий, е уточнено в документа.

Съгласно Наредбата предприятията задължително ще извършват входящ и изходящ контрол на продукта за съответствие на качеството и безопасността, който включва анализ за наличие на микроорганизми патогенни за пчелите и пчелното пило, физико-химичен и органолептичен анализ и анализ за наличие на остатъчни количества от ветеринарно-медицински продукти, изкуствени подсладители и други замърсители в съответствие с търговските договорни отношения.

Наредбата влиза в сила след обнародването й в Държавен вестник.
toko6520035927(Skype)
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Мнение от DAN »

Здравей ТОКО !
До колкото те разбирам предпочиташ дружество със стопанска цел, а не с идеална цел. Това е хубаво, защото има финансов интерес.
Това дружество не може да представлява организация на пчелари защото си е най-обикновена фирма. За да контактуваме с правителството ни трябва организация с идеална цел. Няма проблеми да се направят и двете с едни и същи членове.
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”