Цена на пресния мед 2009

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Gojyto »

Aз говоря на масата да продава някои от семейството.То наеме6 ли работник и за тва,то няя смисал.Я искара6 неска 100 лв,я не.
boqn66
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от boqn66 »

колеги аз си продавам меда на БУЛ-МЕД обаче много бавят плащанията (отива по няколко месеца).Въпреки че цените за миналата година предложени от тях бяха сравнително добри това забавяне много много не ме устройва.Ако може дайте някакви координати на фирми,които след вземането на меда плащат веднага.А също ме интересува информацията за гърка (за тоя от Каолиново ли става въпрос) и ако може да ми дадете някакви координати.
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от kroum »

Мелко ООД-Каолиново-Шумен 0889639253.
Аз го търсих миналата година, но така и не продадох на него, все отлагаше, а може би и Плевен да му е далеч...
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от ivan5555 »

тел.на яни е0889584270 на виги мед 0888765222
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Gojyto »

Бул-Мед са ми6ки.Саседа му бавят парите с 5 месеца ве4е и му казаха 4е най-рано есента може да му ги преведат...На цена 3.80 и тва ако е цена....
kroum
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 6:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от kroum »

Колеги, цената на едро май започва да пада, вече се обявява 3.50лв./кг. Има ли такава информация и при Вас? Аз вече вадя последния, но на тая цена...Миналата година като нямаше криза цената не беше много по-различна.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от ivan5555 »

в добрич има 3 фирми които купуват на 3.80. яни за кориандър 3.90 трябва да изберем най коректния и там да продаваме .БУЛМЕД за мен не са такива бави плащането не дава нови тенекии.трябва здрави нерви за да му се довериш
toni7105
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:00 pm
Местоположение: Русе

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от toni7105 »

Цените навсякъде са уеднаквени.Днес имаше обява в местния русенски вестник за изкупуване на мед-4.50 за чиста акация и 3.70 за билковия .Търговеца беше доста настоятелен и даже ми предложи за утре да мине да го вземе.Каза че взема проба и след 2 дни взема меда и плаща веднага.Миналата година само че октомври месец си продадх меда на същата цена на една разградска фирма ,като си мислех че много евтино съм го продала ,но явно и тази година ще е същата цената ,че може да падне и по-ниско.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Gojyto »

4.50 за акацията според мен супер ниска цена.Като слу6ам колко са добовите 200 300 кг ..........
c-a-c-
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 5:07 pm
Местоположение: Русе 50 дб

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от c-a-c- »

[quote="Gojyto"]4.50 за акацията според мен супер ниска цена.Като слу6ам колко са добовите 200 300 кг ..........[
То при вас на Черноморието и 10 лв са малко,ами защо ли си продавате меда на едро като има толкова курортисти...пък и знам,че добивите там неса толкова високи :roll:
iasen2
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Май 09, 2009 6:27 pm
Местоположение: Русе 20 многокорпусни
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от iasen2 »

Аз не мога да разбера как се съгласявате да продавате на 3.70 лв

Преди 20 години ,когато баща ми се занимаваше с пчелите , почти всичкия мед го продавахме на дребно за добра цена .
Сега също основно продавам на дребно , произвеждам малко мед с малко разходи за захар.

Гледах един документален филм за американските пчелари ( с всичките им лоши практики за размножаване на гнилеца - това няма да го коментирам ). Там пчеларите си го разфасоваха сами и си го продаваха по сергите .

Не е ли по изгодно да произведеш 2 пъти по-малко с по-малко разходи за захар и труд и да го продаваш на дребно на по-висока цена ?
Поклон пред всички пчели ,геройски загинали в борбата с лошите пчеларски практики !
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от valyo »

Ама в Америка може да ядат повече мед но у нас акцента е върху ракията:). Всеки вари , пече купува и пие ракия а мед - само някой:( . трябва да си пре-дресираме пчелите да правят алкохолен мед - тога хич няма да търсим къде да продаваме:)
iasen2
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Май 09, 2009 6:27 pm
Местоположение: Русе 20 многокорпусни
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от iasen2 »

Аааа, това е много добра идея !

Аз бях навит за медовина , ама не знам как се прави
Поклон пред всички пчели ,геройски загинали в борбата с лошите пчеларски практики !
centurion
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:36 pm
Местоположение: Троян 5 бр. ДБ

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от centurion »

Малко не е по темата, но ми изпадна една рецепта за медовина (не съм я пробвал)

Приготвяне на медовина
Медовината е слабоалкохолно питие, приготвяно от мед, вода и различни ароматни подправки.
В 10 л мека вода се разтварят при бъркане 3,6 кг мед, загрява се до кипеие и се вари 1—2 часа, за да се унищожат съдържащите се в меда ензими. Горещият разтвор се прелива в чист закрит съд (буре) или емайлиран съд с плътно прилягащ капак (ако се налее в стъклена съд, той ще се спука), вместимостта на който трябва да е приблизително с 3—4 л по-голяма от количеството на приготвения разтвор. Прибавят се корите на 1—2 лимона, 2 г карамфил, 10—12 г канела и накрая 3—4 лъжици пресен мед за подкваса. На съда се прикрепя ферментационна тапа (фермента-тор) и разтворът се оставя да ферментира при обикновена температура (15—20°С). Приблизително след около 7—8 седмици медовината става прозрачна (избистря се) и тогава може да се прелее в стъклени дамаджани, които се пълнят догоре. Ферментационната тапа се оставя на втулката на дамзджанат а и след 3—4 месеца готовата медовина се пълни в бутилки.
Най-големият ВРАГ на пчелите е ПЧЕЛАРЯ.
boqn66
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от boqn66 »

Колеги,искам да попитам за този купувач от Русе,за който казахте,че плаща веднага и взема меда след 2 дни,с проби.Та може ли да ми кажете някакъв номер? При нас фирма от Лозница дава 3.50 без проби,плаща веднага
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”