Цена на пресния мед 2009

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
angel999
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 6:34 pm

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от angel999 »

Да Булмеда отиде на кино "точност,коректност,сигурност" :lol: :lol: :lol:. Що ли не си махнат обявите поне. 35 дена ала бала от март до сега вие смятайте ,че и не му се вижда края.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Gojyto »

И аз тва бих казал :D :D :D :D :D :D :D :D
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от p4elar »

Болната тема на всеки пчелар а и не само а на всеки производител ,тук няма емотикон за псуване, а не искам да осирам хубавия форум .Като гледам по телевизията и с лозарите как се бъзикат купуват им гроздето по 10-20 стотинки а на пазара и тържището в Добрич го продават от 60 стотинки нагоре.В Добричко а и като цяло в североизточна България са най-високите добиви от кошер и пчелари с най-много големи пчелини.Така че само на дребно неможе да се продаде,макар че тази година добивите специално при нас не са високи,пак неможе да се продаде на дребно всичко.Както се казва много вожд /пчелари/ малко индианец /куповачи/ затова неизбежно се търсят търговците на едро.На БУЛМЕД спрях да давам от преди 4-5 години, сега ми се обажда наскоро новия им представител за Добрич,някаква мацка и каза че ще сменят политиката - плащане веднага и нови тенекии, но като си изгубиш веднъж клиентите после трудно ще спечелиш доверие.Мелко /бившата Яни Ани/ и те започнаха да правят номера.През 2006 и 2007-ма давах на тях и както обещаха така и направиха ,взеха проби и след 2 седмици дойдоха платиха взеха меда и дадоха нов амбалаж, но миналата година ни излъгаха.Обединихме се няколко човека с около 12-13 тона,договорихме цена от 4 лв/кг. 6 месеца ни лъга че ще идва да го вземе накрая ми казва че цената паднала и вече не е 4 лв ами 3.60 - сиктирдосах го и тръгнахме да търсим друг.Продадохме на Медхониг от Добрич.Техния представител е Дилян.Те винаги са били коректни ,но цените им са били винаги малко по-ниски.На нас ни го купиха по 3.70 макар че малко преди това купуваха на 3.80 , но с надупчени тенекии за дадени проби на гърка неможе да се пазариш много.На Виги мед не съм давал макар ,че техния представител Мариян /преди това работеше на мястото на Дилян в Медхониг, изритаха го защото започна да цака чорбаджиите май/ го познавам лично.Той каквото обещае го спазва макар че има навик доста да се пазари.Но и техните цени сега са по-ниски около 3,60 хубавото е че дава нов амбалаж.
Та тази година доста от членовете на дружеството пак се събрахме и се почнаха срещи с търговците.Вигимед не даде повече от 3.60 и го зарязахме.Византиеца /Яни/ пак обеща 4.00 лв и му събрахме 40 тона.Взе пробите и вече повече от месец ни вест ни кост, струва ми се че пак ще стане като миналата година с тази разлика ,че този път не му разреших да ми дупчи всички тенекии /надупчените ще отидат за подхранване и търговия на дребно/,та ако още малко ще се ослушвам и ще търся друг търговец,ясно е че тази година никой няма да даде 4.00 вече но трябват и пари,семейство трябва да се гледа.Такива неволи с търговците из Добричко и по-специално Генерал Тошевска община :(
felsher
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 9:18 pm

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от felsher »

Изкупуваме всякакви количества мед,като диферецираме по този начин:

-до 100 кг -3.40 лв/кг

-от 100 до 500 -3.50 лв/кг

-от 500 до 1500 -3.60 лв/кг

-от 1500 до 6000 3.70 лвкг

по-големите от тези коичества се договарят.

В нашият регион фирмата си запазва правото да определя цените за количества и за постоянни клиенти.

При по-отдалечени региони/над 200 км /проби се извършват за партиди от над 6 000 кг./по-малките пчелари се групират/

Това е актуалната ни оферта до 30.10.2009
Това отговор на мой е-мейл до ВигиМед-добрич
При нас /Силистра/ фирма"Герада" :букет-3.40 над 100кг; акация-4.30 над 100кг
Такова е положението при нас.
spar
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 8:54 pm

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от spar »

Колеги аз моя го продадох на 4лв/кг, някакав грък плати на рака, държеше на нови тенекии и чист мед. Не се занимава с амбалаж, мери се бруто. Натовари един тир 25 тона от 30-тина души, че и хартиса.
angel999
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 6:34 pm

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от angel999 »

Ако може телефон :(
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Scutellator »

spar написа:Колеги аз моя го продадох на 4лв/кг, някакав грък плати на рака, държеше на нови тенекии и чист мед. Не се занимава с амбалаж, мери се бруто. Натовари един тир 25 тона от 30-тина души, че и хартиса.

Че то на него тоя мед му като харизан, щом се е ускринзил да даде и някой лев от него си.
Нищо догодина сигурно и той ще е следствен
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от p4elar »

Нищо догодина сигурно и той ще е следствен
Надявай се,нито ще го следват нито ще го бутнат, да се появи и тук един такъв ама няма :roll:
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Scutellator »

p4elar написа:
Нищо догодина сигурно и той ще е следствен
Надявай се,нито ще го следват нито ще го бутнат, да се появи и тук един такъв ама няма :roll:

Медопреработвателите няма да го оставят да им яде хляба.
В бг всичко се знае. Миналата година имаше пуснати оплаквания ,срещу конкретни лица от Гърция. От тях не се е върнал никой.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от valaz »

Промоция на пчелен мед BeeLand в Метро за декември - 500g за 4.50лв с ДДС
IMGP3538.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
PAVLIN
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 8:41 pm

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от PAVLIN »

Колеги!Ако имате информация какви са актуалните цените на едро към момента моля споделяйте ги във форума.
Nikkolay
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 4:29 pm

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Nikkolay »

ако иска някой да се групираме за по-големи количества нека ми пише.
разполагаме с чист полифлорен мед около 1500 кг.
Намира се в с. Тръстиково обл. Бургаска.
Има варианти и за директен износ за Германия.
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Nikkolay написа:ако иска някой да се групираме за по-големи количества нека ми пише.
разполагаме с чист полифлорен мед около 1500 кг.
Намира се в с. Тръстиково обл. Бургаска.
Има варианти и за директен износ за Германия.
Подробностите какви са.....????
То групирането е лесно, трябва да има кой да го вземе......
Nikkolay
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 4:29 pm

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Nikkolay »

ФЕРАРИСТ написа:
Nikkolay написа:ако иска някой да се групираме за по-големи количества нека ми пише.
разполагаме с чист полифлорен мед около 1500 кг.
Намира се в с. Тръстиково обл. Бургаска.
Има варианти и за директен износ за Германия.
Подробностите какви са.....????
То групирането е лесно, трябва да има кой да го вземе......
То кой да го вземе се намира. Въпроса е, че доколкото знам, нямаме право да продаваме, ако не е минал през преработващо предприятие, разбирай прекупвачите :evil:
krasimir00
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 10:55 am

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от krasimir00 »

Някой да е продавал мед на фирма Герада.И какви са отзивите от тази фирма ?
Тази година искупуват полифлора на 4 лв,като дават нови тенекий,но се чака 45 дни за плащането.
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”