Цена на пресния мед 2009

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Цена на пресния мед 2009

Мнение от mmm.1979 »

Колеги каква е цената на пресния мед при вас на дребно.Как върви един буркан акация.Аз мисля да ги продавам около 6-7лв за буркан/акация/.
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
rumen_zarkov
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 9:01 am
Местоположение: Своге

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от rumen_zarkov »

Мисля тази година под 8 лева да не падам, а от акацията ще го пробвам на 9 лв.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от valaz »

Буркани има всякакви. Пишете цената за килограм.
c-a-c-
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 5:07 pm
Местоположение: Русе 50 дб

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от c-a-c- »

Вече продавам-акация,омния-8 лева :lol:
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Цеко »

А на едро как са цените? (в смисъл над един тон и без проби и тем подобни)
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от plam400 »

Цеко написа:А на едро как са цените? (в смисъл над един тон и без проби и тем подобни)
med honig пуснаха 3 и 80 като стартираща цена , а гръка 4лв ,
само че е с проба.Какво те притеснява пробата?Тя е за сметка на купувача.Аз лично си правя сам пробите и като доидат я показвам и ти зема меда веднага.Ама нз дали ще доидат чак до видинско .
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от dimitarbonev »

c-a-c- написа:Вече продавам-акация,омния-8 лева :lol:
Че то омнията е 1,2 -1,3 кг.
Смятам акацията да я давам на 10-12 за килограм. (буркан 720гр=8лв -11,11лв за кило)
Имам приятели, които държат на пазара цени на дребно 12 лв за акация, липа и мана, 9-10лв за букетите слънчогледа.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
млад пчелар
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 11:59 pm
Местоположение: Враца 14бр. ДБ

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от млад пчелар »

dimitarbonev написа:
c-a-c- написа:Вече продавам-акация,омния-8 лева :lol:
Че то омнията е 1,2 -1,3 кг.
Смятам акацията да я давам на 10-12 за килограм. (буркан 720гр=8лв -11,11лв за кило)
Имам приятели, които държат на пазара цени на дребно 12 лв за акация, липа и мана, 9-10лв за букетите слънчогледа.
То са хубави тези цени, но дали ще има кой да даде тези пари за 1 килограм мед. Аз до миналата година го продавах по 6-7 лева/кг. и пак не се натискаха много, като ми обясняваха , че в Кауфланд също е 6 лева.
А по отношение на грамажа за буркан омния имам следните резултати:
Буркан+мед =1,440кг.
Буркан =0,354кг.
От тук следва, че медът в буркана е 1,086кг.
А буркан от 720ml средно хваща 0,977кг.
Това са примерни стойности, защото всеки мед има различна плътност.
c-a-c-
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 5:07 pm
Местоположение: Русе 50 дб

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от c-a-c- »

dimitarbonev написа:
c-a-c- написа:Вече продавам-акация,омния-8 лева :lol:
Че то омнията е 1,2 -1,3 кг.
Смятам акацията да я давам на 10-12 за килограм. (буркан 720гр=8лв -11,11лв за кило)
Имам приятели, които държат на пазара цени на дребно 12 лв за акация, липа и мана, 9-10лв за букетите слънчогледа.
Да ама на пазара!
Омния-0,8 куб. дм по 1,4 кг /куб.дм плътност на меда,ако е с влажност под 20% =1,12 кг буркан ,ако е пълен до горе.Може да ми вярвате -теглил съм ги на техническа везна.
А с винтовите капачки-0,72 по 1,4=1,08 кг ,ако също е пълен до капачката.Всеки сам преценява,но по-добре е клиента да получи малко отгоре и да е доволен,защото после ще те потърси пак.А нашата задача е да вадим по-вече мед от по- вече кошери и да го продаваме на по-вече хора,а не на фирмите прекупвачки дето ни дерат кожата :P
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Цеко »

plam400 написа:
Цеко написа:А на едро как са цените? (в смисъл над един тон и без проби и тем подобни)
med honig пуснаха 3 и 80 като стартираща цена , а гръка 4лв ,
само че е с проба.Какво те притеснява пробата?Тя е за сметка на купувача.Аз лично си правя сам пробите и като доидат я показвам и ти зема меда веднага.Ама нз дали ще доидат чак до видинско .
Пробите не ме притесняват, притеснява ме начина на взимането им. При нас практиката е следната идва представителя на купувача и от всяка тенекия взима проба след което запечатва тенекията с негов печат и след като излязът пробите и се събере необходимото количество тогава ти взимат меда ........ с две думи голяма разправия.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от plam400 »

Цеко написа:
plam400 написа:
Цеко написа:А на едро как са цените? (в смисъл над един тон и без проби и тем подобни)
med honig пуснаха 3 и 80 като стартираща цена , а гръка 4лв ,
само че е с проба.Какво те притеснява пробата?Тя е за сметка на купувача.Аз лично си правя сам пробите и като доидат я показвам и ти зема меда веднага.Ама нз дали ще доидат чак до видинско .
Пробите не ме притесняват, притеснява ме начина на взимането им. При нас практиката е следната идва представителя на купувача и от всяка тенекия взима проба след което запечатва тенекията с негов печат и след като излязът пробите и се събере необходимото количество тогава ти взимат меда ........ с две думи голяма разправия.
Цеко значи при вас е кофти.При мен идват,вземат проба от 7 8 тенекии,по техен избор,ест който са най-отгоре да не свалят,няма печати няма нищо.Излиза пробата-някаде след 10 дена.Обаждат се и ти казват след 2 дена идваме и туй за туй.Аз си обяснявам така:който е регистриран в рвмс и теи нататака не му се слага печат,защото няма смисъл.Те като вземат цялата пратка примерно 10 тона и ги нареждат по закупено,на палети и рисуват тенекиите с маркер.И ако излезе от този камион 10 тона положителна проба се взема от всички тенекии и така се решава проблема
Yonko
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 6:13 pm
Местоположение: Русе 130ДБ

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Yonko »

Днес продадох последните 327кг от 2008г. на един от Варна. Даже не му знам името. Преди 2 дни идва, взе проби от всяка тенекия по една лъжица и днес ми се обади че идва. Плати ми го по 3,60лв. върна ми употребявани тенекий и си тръгна. Бързаше за В. Търново, че от там имал много да взема.
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Цеко »

А нещо като ориентировъчна цена да кажете за пълни запечатани магазинни пити за ДБ? Имам предложение от един човек който иска да купи неограничено количество от тях, но за пари не сме говорили.
rumen_zarkov
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 9:01 am
Местоположение: Своге

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от rumen_zarkov »

Цеко написа:А нещо като ориентировъчна цена да кажете за пълни запечатани магазинни пити за ДБ? Имам предложение от един човек който иска да купи неограничено количество от тях, но за пари не сме говорили.
На пазара са на цена 20-22 лв.
Този алтернативен начин за продажба на меда и то на сравнително добра цена ми харесва. Тази година мисля да опитам и аз.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от nikoko »

Цеко написа:А нещо като ориентировъчна цена да кажете за пълни запечатани магазинни пити за ДБ? Имам предложение от един човек който иска да купи неограничено количество от тях, но за пари не сме говорили.
20lv
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”