Цена на пресния мед 2009

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от p4elar »

фирмите които изкупуват из Добричко предлагат 4.20-4.40 за кг. акация и по 3.70-3.80 за другия /до сега има само рапица/ . На дребно цените са други.Търсенето определя и цената.В малките градчета цената е една в по-големите друга а в София и Варна съвсем друга.Така че трудно може да се унифицира цена за даден вид мед, дори ми се струва невъзможно.Ако аз имам време и възможност да продавам в София,естествено ,че и аз ще искам по 10-12 лв. за килограм акация.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от valaz »

Вчера една позната на баща ми, за извършена от него услуга му подари буркан с мед. Казала му, че един човек им го доставя на на 5лв за кг, а те го продават на 7.50 лв. в магазина в София. На етикетчето пишеше- билков мед. На вид бе точно такъв, а на мирис и вкус - типичен фалшификат. Затвърдих си становището да не отстъпвам от цената на произведения от мен акациев мед под 10лв, а за билковия - 9 лв дори за приятели.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Gojyto »

А сметни ако е истински меда,той се бласка цяла година и зима 5 лв,а ония само го подава от 6танда и зима 2.50.Кви са тия филми.Аз им давам на магазин4етата по 1 лв 1.30 наи много да остават на тях.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от medar1967 »

Колегиии.....Едно е да продавате в Бургас и София,друго във Белоградчик ,Мелник или Угърчин...Моят мед мога да претендирам че е по-чист от вашия понеже на 50 км наоколо няма промишлиност ,а селско стопанство почти няма /оттам и липса на пестициди/,но макар че меда е супер не мога да го пласирам на повече от 6 лв на дребно....Ако искате елате да ви дам мед в тенекии по 5 лв и си го изследвайте но после искам да ми се извините за подозренията....
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Gojyto »

medar kade v balgariq ima promi6lenost i zavodi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Gojyto »

На село нямам пазар по4ти,за6тото бабките искат по 6 лв.Ама им казах по 7.50 кг и взеха лека полека да взимат.Някои ре6иха направо цели тенекии по 6 лв.Така ми е най-добре.Ясно е 4е 10лв за кг няма да стане скоро там,ама 7 7.50 може спокойно.Ако става дума 4е меда в бургас варви масово по 8 лв кг.Най-много 9.Само на изложенията цената е 10 и нагоре....
vila7
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 11:43 pm

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от vila7 »

аз го мъча на 8 лв, ама сега нямам никакви прадажби... :( Дано да мръдне работата на есен :?:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Gojyto »

Има време спокос
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от medar1967 »

"Има време" и "споко" къща не хранят....щото докато има време идват нови и нови сметки за плащане....
vila7
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 11:43 pm

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от vila7 »

Е, добре де, ама като ядат сладолед сега...По 3.60 ли да го даваме на тарикатите. :twisted:
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от ФЕРАРИСТ »

medar1967 написа:Моят мед мога да претендирам че е по-чист от вашия понеже на 50 км наоколо няма промишлиност ,а селско стопанство почти няма /оттам и липса на пестициди/
Бих дал много за да разбера как пчелите вкарват пестициди в меда......
Иначе нашия може и да не е по чист, но е светен, сутрин и вечер го ръсим със светена вода, нищо че няма манастир в 30км околност, и викаме свещенник да благославя пчелина веднъж седмично в неделя.....ние 5 лева не му искаме, и на 4.90 ще сме доволни......
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Gojyto »

Ми аз не мога да си представя как се храни ка6та с продажби на дребно.Освен ако не зарежда6 десетина магазин4ета и освен това да продава6 в няколко града(твои блиски,познати).За6тото сметкие идват накрая на месеца редовно,а продажбите на меда ваоб6те не са постоянни и незнае6 кога 6те земе6 пари.Според мен или трябвва да се занимава6 отделно с не6то друго или продава6 на едро 4аст от меда........
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от dimitarbonev »

Или да имаш постоянна маса на пазара в голям град и повече кошерчета за да я захранваш. А то зимата продаваш и заделяш, че лятото тичаш покрай пчелите. Имам доста познати, които с това се занимават, но това не е работа за сам човек. Трябва да имаш поне още един двама помощници.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от Gojyto »

Да точно.Ако има6 маса постоянно някаде в града става.Иначе продажбите са главно зимата,то лятото и не се харчи толкова.
centurion
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:36 pm
Местоположение: Троян 5 бр. ДБ

Re: Цена на пресния мед 2009

Мнение от centurion »

В Троян по пазара върви между 7 и 9 лв. буркан (около 900 гр. ако е напълнен до ръба).
Аз продавам на 8 лв., основно на познати.
Най-големият ВРАГ на пчелите е ПЧЕЛАРЯ.
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”