Цена на отводка ?

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
kokona
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 10:07 pm

Re: Цена на отводка ?

Мнение от kokona »

днес продадох 2 рояка на по 6 рамки с много пило плюс транспорта общо за 80 лв.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Цена на отводка ?

Мнение от medar1967 »

Смяташ ли че си направил добра сделка....Това си е чист дъмпинг....Или си финансов мазохист?!?
Аватар
bobmastar
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 1:10 pm
Местоположение: В.Търново 70 ДБ кошера

Re: Цена на отводка ?

Мнение от bobmastar »

Тази година купих 8 роя в тръвни (току що хванати) по 35 лева ,отделно купих 2 отводки
на по 3 рамки по 36 лева, и още 4 отводки на по 5 рамки по 50 лева.
На пролет ще видим с кое съм се прекарал иначе за мен цените неса високи ако се има
впредвид че следващата година ако се развият добре ще извадя по 20 кг. мед
по 6 лева - ще плати и отводките и храната и труда само дето се отлага във времето.
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Цена на отводка ?

Мнение от ludiqmaks »

ами за 5-6 рамки мисля че си заслужава :?
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
kokona
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 10:07 pm

Re: Цена на отводка ?

Мнение от kokona »

medar1967 написа:Смяташ ли че си направил добра сделка....Това си е чист дъмпинг....Или си финансов мазохист?!?
само че имам една тънкост:семействата ги изнасям през деня, след това на тяхното място слагам празен кошер с пило и яйца и така запазвам бройката. По-късно преценявам майката, но вече имам семейство.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Цена на отводка ?

Мнение от ivandespotov »

kokona написа:
medar1967 написа:Смяташ ли че си направил добра сделка....Това си е чист дъмпинг....Или си финансов мазохист?!?
само че имам една тънкост:семействата ги изнасям през деня, след това на тяхното място слагам празен кошер с пило и яйца и така запазвам бройката. По-късно преценявам майката, но вече имам семейство.
Да бе да "пило и яйца", обясни по-точно, щото не ми е ясно! Мойте уважения,колежке за хитростта,но по този начин запазваш бройката, но не и семейството!!!
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Цена на отводка ?

Мнение от medar1967 »

мисля че става все по -интересно с колежката/колегата/ Кокона.....имам усещането че предстои да науча нови и интересни неща за пчеларството.....изглежда досега съм се заблуждавал че разбирам от тоя занаят..... :lol: :lol: :lol:
kokona
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 10:07 pm

Re: Цена на отводка ?

Мнение от kokona »

правя отводка от летящите пчели. Това е описано в пчеларската литература. Там също има определение за "пило" и "яйце". За мен отводка, рояк, семейство и т.н. щом има оплодена майка е едно и също.Колега съм.
Аватар
bobmastar
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 1:10 pm
Местоположение: В.Търново 70 ДБ кошера

Re: Цена на отводка ?

Мнение от bobmastar »

Това е добре, но е хубаво да има и една добра майка или поне зрял маточник в това кошерче че така ще се развие по бързо.
kokona
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 10:07 pm

Re: Цена на отводка ?

Мнение от kokona »

противно на науката, работя със свищеви майки. Не се оплаквам от резултатите. Но май се отплеснахме от темата на форума.
valko15
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 3:29 pm

Re: Цена на отводка ?

Мнение от valko15 »

всичко е за мошениците много надути цени кои ще се възползва?
d.parvanov
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 9:35 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Цена на отводка ?

Мнение от d.parvanov »

kokona написа:правя отводка от летящите пчели. Това е описано в пчеларската литература. Там също има определение за "пило" и "яйце". За мен отводка, рояк, семейство и т.н. щом има оплодена майка е едно и също.Колега съм.
Това е много добра противороева тактика. Браво. Не бях се сетил. Ще го пробвам още тази година.
morfeii
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 10:57 pm

Re: Цена на отводка ?

Мнение от morfeii »

valko15 написа:всичко е за мошениците много надути цени кои ще се възползва?
да типично бг фирмите производители на пчелни отводки и майки умишлено завишават цената на техните продукти
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Цена на отводка ?

Мнение от Scutellator »

morfeii написа:
valko15 написа:всичко е за мошениците много надути цени кои ще се възползва?
да типично бг фирмите производители на пчелни отводки и майки умишлено завишават цената на техните продукти

Ами купувай си ги от чужбина тогава. Меда е евтин, а не отводките - скъпи.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
morfeii
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 10:57 pm

Re: Цена на отводка ?

Мнение от morfeii »

Scutellator написа:
morfeii написа:
valko15 написа:всичко е за мошениците много надути цени кои ще се възползва?
да типично бг фирмите производители на пчелни отводки и майки умишлено завишават цената на техните продукти

Ами купувай си ги от чужбина тогава. Меда е евтин, а не отводките - скъпи.
ок и това ще стане щом в съседна сърбия цената на кошер е 30-40 евро то и отводките ще са по евтини въпрос на време е това да стане давам пример със зеленчуците от нашите съседи,,,,,,
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”