ЦЕНА НА ОТВОДКА

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от p4elar »

Колеги, интересува ме в момента на каква цена вървят отводките /цена на рамка /, ако някой има представа моля да сподели.Благодаря предварително!
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от medar1967 »

аз продадох ДБ на 4 пити за по 60 лв....с тазгодишни майки....
m1ma
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 11:12 pm

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от m1ma »

Не знам ,дали ще ти помогна,но преди 2 седмици купих отводка на 4 пити за 60 лева.Не знам ,дали се търси някаво качество и какво трябва да се гледа,защото съм супер начинаеща.Като "екстра" получих белязване на майката с червена точица,за да я различаваме по-лесно-изглеждаше ми като мускетар :)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от toko652003 »

p4elar написа:Колеги, интересува ме в момента на каква цена вървят отводките /цена на рамка /, ако някой има представа моля да сподели.Благодаря предварително!

Цената на рамката върви в момента 10-20 лв. Тази цена по горе според мен е приемлива и нормална.
Предполагам за количество могат да се правят и отстъпки.Всичко е до договорка между страните.

Успех!
toko6520035927(Skype)
валка
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:57 pm
Местоположение: София/Карлово

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от валка »

yuri написа:
m1ma написа:Не знам ,дали ще ти помогна,но преди 2 седмици купих отводка на 4 пити за 60 лева.Не знам ,дали се търси някаво качество и какво трябва да се гледа,защото съм супер начинаеща.Като "екстра" получих белязване на майката с червена точица,за да я различаваме по-лесно-изглеждаше ми като мускетар :)
Хубаво, че са ти белязали майката. Но тази година трябва да е със синя боя. Има си определен цветови стандарт, но явно този който ти я е продал не го знае. Или отбива номера само.
Преди 2 години беше червения цвят, ако не се лъжа, майката в случая трябва да е стара, догодина задължително смяна ако е така.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от valyo »

Никой ли вече не следва бяло-зелено-червено системата за белязане?
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от ivandespotov »

yuri написа::D Сега нали сме час от един глобален свят. :D А относно колежката Мима, дано продавача се е объркал, защото ако преднамерено и е продал 2-годишна майка, освен че е супер наглост, е и престъпление.
Имаше една приказка за зелника,кой го дава , кой го взема и т.н.........
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от genata_fi »

Споко, предполагам, че е имал само червена боя и затова, не отчайвайте колежката. То ще си проличи дали е млада или стара. Важно е че е белязана и лесно ще се вижда. А тя ще си помни, че майката е тазгодишна. И аз си маркирам майките сам, имам бяла и жълта боя, така че тази година със жълта, догодина с бяла. За мен е важно, че лесно ги намирам, а и кошерите са ми малко и си ги помня коя колко годишна е.
Но иначе сте прави, при положение че продава отводки е длъжен да маркира майките с подходящия цвят за годината, макар че това е май повече задължение на майко производителите според мен.
И аз съм си поръчал две отводки, ще видим дали майките изобщо ще бъдат маркирани. Проблема е че чак към 15-ти юни ще мога да ги взема, искаше ми се по-рано. Но като си увелича семействата, ще си правя сам отводките.
Иначе - 4 рамки ЛР - 70 лв.
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от p4elar »

Благодаря на всички за отговорите.И за мен 15-20 лв. за рамка по това време е нормално, но исках да си сверя часовника.Слушам ,че по програмите отводките вървели от порядъка на 20-25 за рамка ДБ :shock:
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от p4elar »

А от написаното от комежката Мима, оставам с впечатлението ,че маркирането е станало в момента на купуването и вероятно поради липса на синя боя са и вапцали майките с червена.Ако обаче някой е пробутал уж отводки с майки от 2008-ма каквато трябва да е по стандарта боята си е наглост.
В момента се използват 5 цвята за маркиране мисля, че е според международен стандарт установен от Апимондия /не съм сигурен/ а цветовете са както следва:
2007-ма жълт
2008 -ма червен
2009 - та зелен
2010 -та син
2011 -та бял
bat_minka
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 9:26 am
Местоположение: Veliko Tyrnovo

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от bat_minka »

yuri написа:
m1ma написа:Не знам ,дали ще ти помогна,но преди 2 седмици купих отводка на 4 пити за 60 лева.Не знам ,дали се търси някаво качество и какво трябва да се гледа,защото съм супер начинаеща.Като "екстра" получих белязване на майката с червена точица,за да я различаваме по-лесно-изглеждаше ми като мускетар :)
Хубаво, че са ти белязали майката. Но тази година трябва да е със синя боя. Има си определен цветови стандарт, но явно този който ти я е продал не го знае. Или отбива номера само.
Защо бе Юри всяка година трябва да си купувам маркер които следва стандарта ли? аз лично предпочитам бял или жълт по лесно се вижда мама ,но наи важното според мен е какво ми пише в големия тефтер които се попълва след всеки един преглед, а там естествено пише примерно маика 2010 -маи - бяла
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от ba4o_ivan1976 »

yuri написа:
bat_minka написа:Защо бе Юри всяка година трябва да си купувам маркер които следва стандарта ли? аз лично предпочитам бял или жълт по лесно се вижда мама ,но наи важното според мен е какво ми пише в големия тефтер които се попълва след всеки един преглед, а там естествено пише примерно маика 2010 -маи - бяла
Ти ако искаш може и с оранжева да си ги боядисваш. Тя най-лесно се вижда. Но си има световен стандарт и лицензираните майкопроизводители са задължени да го спазват. Тази търговса дейност си има правила за да се спазват.

Ако хванеш рой с майка белязана с жълта боя, дали ще знаеш със съгурност, че тя е от твоя пчелин и е на 2 години или е таз годишна, или е от друг пчелин и е на 3-4 години в зависимост от това коя година се е белязало с жълт цвят според световния стандарт? Или ако случайно дойде проверител на преглед и види майки белязани с цвят от преди 4-5 години. Какво ли ще си помисли човека за теб като пчелар?
Най добрите цветове са СИН, ЧЕРВЕН, ЗЕЛЕН- другото е ала бала !
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от Boro »

yuri написа:Ти ако искаш може и с оранжева да си ги боядисваш. Тя най-лесно се вижда. Но си има световен стандарт и лицензираните майкопроизводители са задължени да го спазват. Тази търговса дейност си има правила за да се спазват.

Ако хванеш рой с майка белязана с жълта боя, дали ще знаеш със съгурност, че тя е от твоя пчелин и е на 2 години или е таз годишна, или е от друг пчелин и е на 3-4 години в зависимост от това коя година се е белязало с жълт цвят според световния стандарт? Или ако случайно дойде проверител на преглед и види майки белязани с цвят от преди 4-5 години. Какво ли ще си помисли човека за теб като пчелар?
Точно! Някъде из форума бях качил цветовата гама и по години, някой го ако намери да пише на лични. Колеги, цвета освен по-лесното откриване показва и възрастта на майката. Тук някой разправяше как ползвал една такава цели 7 г. ,демек като са се извъртели цветовете и тя отново станала млада майка. Това си е стандарт и е желателно да се спазва ,иначе да няма блъсканици по главата от сорта абе аз тва писах ли го у тефтера или забравих. Един лак или маркер не струват кон и вол, а оправдания на производителите от сорта такъв имам в момента са несериозни и едва ли ще хванат декиш .
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
bat_minka
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 9:26 am
Местоположение: Veliko Tyrnovo

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от bat_minka »

ba4o_ivan1976 написа:
yuri написа:
bat_minka написа:Защо бе Юри всяка година трябва да си купувам маркер които следва стандарта ли? аз лично предпочитам бял или жълт по лесно се вижда мама ,но наи важното според мен е какво ми пише в големия тефтер които се попълва след всеки един преглед, а там естествено пише примерно маика 2010 -маи - бяла
Ти ако искаш може и с оранжева да си ги боядисваш. Тя най-лесно се вижда. Но си има световен стандарт и лицензираните майкопроизводители са задължени да го спазват. Тази търговса дейност си има правила за да се спазват.

Ако хванеш рой с майка белязана с жълта боя, дали ще знаеш със съгурност, че тя е от твоя пчелин и е на 2 години или е таз годишна, или е от друг пчелин и е на 3-4 години в зависимост от това коя година се е белязало с жълт цвят според световния стандарт? Или ако случайно дойде проверител на преглед и види майки белязани с цвят от преди 4-5 години. Какво ли ще си помисли човека за теб като пчелар?
Най добрите цветове са СИН, ЧЕРВЕН, ЗЕЛЕН- другото е ала бала !
Там, където пчелрствам аз има около 150 кошера общо, като моите са само 50 а останалите 100 са на 8,9,10 човека, които са на възраст и никои от тях не бележи майките макар, че аз ги карам да правят това както са изискванията. Може би Бачо Иван е прав за себе си, че синьо и зелено са от най-добрите цветове, аз не съм белязал с тях и нямам възглед върху това, но аз съм белязал с червено,бяло и жълто и съм доволен. Не смятам,че като любител пчелар с 50 семейства, които ми докарват допълнителен доход, аз греша. Освен това, че ходя на работа, аз мисля, че се справям с тях добре близо 13 години и за тези 13 години проверител в моето село аз не съм виждал, по-точно мене викат като имат някакъв проблем. Пздрави и медоносна година на всички.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: ЦЕНА НА ОТВОДКА

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Когато бележиш с бял маркер на следващата пролет 15-20% са станали жълти - поради тая причина игнорирам бяло и жълто. По точно оставих само жълто а белия маркер изхвърлих!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”