Имам питане за наем на кошери

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
draev
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 8:49 pm

Имам питане за наем на кошери

Мнение от draev »

Здравейте!
Искам да питам дали някой извършва такава услуга:отдаване на кошери под наем с цел по-лесно опрашване на слънчоглед.
Става въпрос за 1100 дка,намират се на 10 км от Шумен.
За контакт:+359899915301,st_draev@abv.bg,skype:st_draev
Благодаря предварително!
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от georgi_an64 »

Колеги от Шуменско ето че при вас се появи човек който е разбрал ползата от пчелите и е готов да заплати за опрашване на насажденията му . Не изпускайте тази възможност да се договорите с него , а не после всички да казваме че никой не плаща за опрашване и да искаме от държавата пари които тя няма да ни даде (за опрашване).
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от tatu »

Тия които в момента вземат субсидии трябва със закон да бъдат задължени да опрашват.Трябва да се види ползата от тия три годишни програми.Който има нужда от опрашване трябва да отиде в областната служба по земеделие и от там трябва да му изпратят някой субсидиран.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от ттитто »

tatu написа:Тия които в момента вземат субсидии трябва със закон да бъдат задължени да опрашват.Трябва да се види ползата от тия три годишни програми.Който има нужда от опрашване трябва да отиде в областната служба по земеделие и от там трябва да му изпратят някой субсидиран.
Човекът може да бъде заблуден като чете този пост. Това за ходенето до областната служба по земеделие не е официален ред, а е просто предложение на колегата tatu.
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от berija »

tatu написа:Тия които в момента вземат субсидии трябва със закон да бъдат задължени да опрашват.Трябва да се види ползата от тия три годишни програми.Който има нужда от опрашване трябва да отиде в областната служба по земеделие и от там трябва да му изпратят някой субсидиран.
Извинявам се за спама :oops: ,ама не се сдържах :wink:
Много добра идея ,лошо ще е ,че ще има скандали в къщи ,но ако го въведът със закон ,няма начин ще опрашваме ,малеее какви ЗП-ки има8)
Последно промяна от berija на Нед Юли 11, 2010 7:17 pm, променено общо 1 път.
Изображение
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от ivandespotov »

Иначе ревеме,опрашване, опрашване сега човека предлага и никой не откликва! Кажете, това да му сложа ли правилната дума или да пропусна??????
Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от Angel_A »

ivandespotov написа:Иначе ревеме,опрашване, опрашване сега човека предлага и никой не откликва! Кажете, това да му сложа ли правилната дума или да пропусна??????
Сложи му я !!! Защото все плачеме, а сега като се появи клиент, (а за в бъдеще може би и други) няма кой два реда да му напише. Най-малкото да попита за цени, условия и т.н. Хората се радват на дългодишни партньорства а ние ? :evil: :evil: и най-накрая като се появи някой които да попита няма никои който най-малко да драсне два реда, а само си чешеме езиците по форумите. Тогава какво искаме? Някой друг да ни свърши работата ли? Съжалявам за острия език, но в момент когато се стараем да угодим на всеки клиент за какво ли не такова отношение към потенциален такъв за мен е меко казано необяснимо. Успех на всички.
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от stan »

Разбирам, че колегите не могат да предложат нищо конкретно като цена, защото в БГ още няма изградени традиции за това.
Една история - Мой приятел, който прави ел инсталации казва, като го пита някой колко пари струва една инсталация за апартамент, той винаги казва, че точката струва колкото кило домашна хубава ракия. Не че му плащат в ракия, за него и за много други негови колеги това е ориентир.
Може би за опрашването една цена вързана за цената на меда, би била много по-удобна за употреба.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Погледнах за пример само, обяви, пуснати в американските форуми (които имат традиции отдавна в това)
1. Ню Йорк - ябълки - 60$ на кошер при по-малко от 200 кошера, за 200+ 55$
2. Червени боровинки - 60$ на кошер
3. Северна Каролина - Боровинки - 55$ кошер

Ето и един документ който прави сравнително изследване на цените за 2008-ма и 2009-та в източните щати
http://maarec.cas.psu.edu/pdfs/Pollination-rentals.pdf
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
bel70
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 6:55 pm
Местоположение: Панагюрище 40.бр ДБ

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от bel70 »

Точно тук ни куцат нещата не знам колко кошера са нужни за тези декари,но може 2-ма или 3-ма колеги да се обединят.И двете страни ще имат полза.Не се мотайте колеги успех.
Всеки човек сам си избира приятели, религия, съпруга и работа!!! http://www.et-bel.business.bg
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от ттитто »

Иначе ревеме,опрашване, опрашване сега човека предлага и никой не откликва!
Според мен draev вече е получил няколко оферти на лично съобщение. Нали не си мислите, че такива оферти се пишат в свободен форум като този. Тук все пак става дума за пари и може би начало на дългогодишно сътрудничество.
Аз поне не бих си дал офертата в темата, а на лично съобщение.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от toko652003 »

Питането е интересно, но не ли твърде късно?

Слънчото отдавна цъфна.
Можеби за догодина интереса ще е по-сериозен навременен и от двете страни.
toko6520035927(Skype)
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от genata_fi »

Това е проблема, все едно че е сделка под масата. Нека нещата са ясни и открити, за да сме наясно и ние при последващи такива запитвания. Едва ли някой ще плати толкова пари за кошер, както в Америка, но все пак трябва да се почне от нещо, поне да се създаде практика по този проблем с опрашването и заплащането.
Все пак това си е доста хамалогия и стрес за пчелите, и е свързано и с разходи по транспорт и охрана на кошерите и тн.
Нека да тръгнем от някаква цена на кошер, да коментираме, все ще стигнем до някакъв консенсус. Например цената да е между 20 и 50 лв на кошер в зависимост от бройката кошери.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от ivandespotov »

2005г. попитах нашия арендатор е ли възможно да му сасипя 1-1.5 декара слънчоглед и да настаня в средата на 5000 -хилядния блок 90 кошера? Знаете ли какво ми отговори той? Можеш да съсипеш и 5 декара, само ги закарай! По нататък всичко бе лесно.... уговорки и т. н. Човек прави, човек руши!!!!!!
draev
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юли 09, 2010 8:49 pm

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от draev »

yuri написа:Здравей draev. Много те моля сподели с нас дали някой се свърза с теб с конкретно предложение или поне за да се информира за твоята оферта. Не е нужно да огласяваш финансовата стойност. Това си е личен въпрос. Чакам коректния ти отговор и ще съм ти много признателен. Благодаря.
Отговарям веднага:Получих на ЛС един отговор в който ме питаха колко лева бих платил.Също и едно обаждане по телефона със същия въпрос.
Как да отговоря не знам.Мен като ме питат колко струва тон зърно,аз веднага отговарям конкретно.Не е задължително да направим сделка,но си казвам цената.Аз трябва да знам какво се иска за да мога да пресметна,дали мога да си позволя.
Поздрави: Стоян Драев :D :D :D
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Имам питане за наем на кошери

Мнение от ivandespotov »

draev написа:
yuri написа:Здравей draev. Много те моля сподели с нас дали някой се свърза с теб с конкретно предложение или поне за да се информира за твоята оферта. Не е нужно да огласяваш финансовата стойност. Това си е личен въпрос. Чакам коректния ти отговор и ще съм ти много признателен. Благодаря.
Отговарям веднага:Получих на ЛС един отговор в който ме питаха колко лева бих платил.Също и едно обаждане по телефона със същия въпрос.
Как да отговоря не знам.Мен като ме питат колко струва тон зърно,аз веднага отговарям конкретно.Не е задължително да направим сделка,но си казвам цената.Аз трябва да знам какво се иска за да мога да пресметна,дали мога да си позволя.
Поздрави: Стоян Драев :D :D :D
Ето една примерна ситуация: Имаме 1100 декара по среден добив около 250кг. равно на 275тона.Специалистите твърдят,че ако кошерите са в масива добива скача с около 40%, умножено по 275 тона прави още 110 тона по средна цена от 350лева=38500лв. Делкате на две и двамата доволни!! Това е само пример!
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”