ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Prices - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Публикувай отговор
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от DAN »

Няма пазар братле!
Това е достатъчно, за да не се занимаваш професионално с пчеларство.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от genata_fi »

ИМА , аз познавам двама трима от форума. Но иска много труд и себеотдайност. УСПЕХ.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от drone »

То за какво ли у нас има пазар. Няма лесен бизнес със земеделска и животинска продукция у нас. Схемата засега е такава, че дори и да има някаква печалба от нещо, то тя задължително отива у чавека с парите. Тоест изкупвача, търговеца или преработвателя. В тях е ножа и хляба и колкото решат да ти отпуснат ,толкова и ти се радваш като гладно цигане, а всъщност не си даваш сметка, че всичкия труд и риск са само за твоя сметка. Аз произведам и гъби- печурка и там е почти същата схема. Всички изкупвачи плачат, че няма пазар, лъжат, не плащат навреме и накрая почти задължително те завличат със някаква сума, след което се покриват и никакво вдигане на телефони.Ако знаете колко пъти ми се е искало да стана активен гей. :) Ама така е, като нямаме държава.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от shulio »

Според мен може да се развива пчеларство като бизнес, но всичко зависи от това какъв стандарт на живот искаш да имаш. Ако искаш да живееш "на гребена на вълната" няма да стане. Ама ако искаш да имаш някакъв доход да кажем 500лв на месец средно тоест 6000лв на година си е напълно възможно според мен. Пък ако имаш пчелин трябва да живееш на село, а на село 500лв месечно - даже и ще спестяваш
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от ттитто »

500лв на месец средно тоест 6000лв
Като чета такива мнения и малко се отчайвам. Аз ги смятам така: средно 20 кг мед от семейство на година*4 лв на едро, 30 лв разходи за семейство през годината. кой колкото доход иска да има да си ги сметне и да види колко семейства са му необходими.

Според мен е абсолютно пълноценен бизнес. Зор обаче е създаването му. Но и както за всички други начинания не става за всеки. Трябва много интелект, много любознателност, много търпение, много първоначален капитал, много...
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от shulio »

Зависи и от района в който ще го правиш този бизнес. А и ако ще правиш бизнес от това - не върви да си на стационарен пчелин. Аз съм абсолютен аматьор и в наше село изкарахме средно 20 кг от семейство на стационарно. Така че мисля, ако добре подготвен пчелар който знае какво и как да направи и има възможността да инвестира 10-20 хил лева в подвижно пчеларство ще си ги върне доста бързо
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от shulio »

Много ако станаха. Който има желание да го направи ще го направи. Не е задължително инвестицията да се прави наведнъж. Работата ще е много, ама кой го плаши работата да играе на борсата. Там с 5-6 цъкания на мишката може да направиш днеска 3-4 хиляди лева (примерно). Пари от банка изобщо не го гледам като вариант. Заеми се вземат само ако имаш здравословни проблеми и трябват пари на момента. Аз например работя и ще спестявам докато направя нещо от което мога да си вадя сам хляба. А пазара си е пазар. Ако се чака някой друг да ти разработи пазар а ти само да го ползваш...... Пък и от всички други замеделски производители пчеларите са най - добре, защото продукцията може да седи на склад доста време
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от shulio »

Съгласен съм. От 0 нищо не може. Ама таз година малко, другата малко, третата малко и така малко по-малко току виж станало нещо. Пък ако не стане ще започваме друго. Живота е само един не трябва да се ограничаваме само в едно
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от shulio »

оооо с работа богат няма да стана :)
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от shulio »

Не искам да ставам богат. Искам да имам колкото за нуждите
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от shulio »

Проблема е че не искам да работя за никой :)
langstrot_rut
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 9:00 pm
Местоположение: България - 7 бр. ДБ

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от langstrot_rut »

shulio написа:Проблема е че не искам да работя за никой :)
Мечтата на всеки....
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Цеко »

borislav aleksandrov написа:смятате ли че с пчеларство можете да си изхранвате семейството и да водите нормален живот?
определено ДА, но не ми се влиза в подробности тъй като понятията "изхранване" и "нормален" са доста разтегливи и различни при хората и пак ще почнат едни препирни и спорове .....
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от shulio »

Точно това и аз имах предвид. Ама понеже сме в български форум не се обсъжда как да се направи, а защо да не се направи. И че този който иска да го направи е много прост
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: ПЧЕЛАРСТВОТО КАТО БИЗНЕС

Мнение от Цеко »

имаше една подобна тема в която се видя кой как си изчислява разходите, а те са в основата на всичко ..... :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Цени / Prices”