прашец и заместители в сиропа (ВО)

ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Мнение от ivan raynov »

Росене и какво дърво си избрал и защо :?:
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

ivan raynov написа:Росене и какво дърво си избрал и защо :?:
Избрах го защото вирее на суха и неплодородна почва и пчелите го посещават много . То по скоро е храст , в нашият край му казват челия а аз на шега му викам бодлива тел . Има много здрава дървесина и гори като барут а пепелта е бяла и мека . Само незнам къде ще изследвам химичният състав .
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Мнение от korradi »

Росен Тенчев написа:
ivan raynov написа:Росене и какво дърво си избрал и защо :?:
Избрах го защото вирее на суха и неплодородна почва и пчелите го посещават много . То по скоро е храст , в нашият край му казват челия а аз на шега му викам бодлива тел . Има много здрава дървесина и гори като барут а пепелта е бяла и мека . Само незнам къде ще изследвам химичният състав .
Интересно какво ще е това дърво :roll: Да не е" глог" :roll: :? :roll: :?:
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Мнение от 34038 »

[/quote]
Последно промяна от 34038 на Пет Фев 09, 2007 10:01 pm, променено общо 1 път.
Вярните пътища са най-къси!
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Мнение от 34038 »

34038 написа:
korradi написа:
Росен Тенчев написа: Избрах го защото вирее на суха и неплодородна почва и пчелите го посещават много . То по скоро е храст , в нашият край му казват челия а аз на шега му викам бодлива тел . Има много здрава дървесина и гори като барут а пепелта е бяла и мека . Само незнам къде ще изследвам химичният състав .
Интересно какво ще е това дърво :roll: Да не е" глог" :roll: :? :roll: :?:
Драка/чалия;джигра;немска драка/Paliurus aouleatus/
Силно бодлив храст,висок до 3 м,с яйцевидно елептични
тъмно зелени лъскави листа и дребни жълтеникави цветове
,събрани в пазвени групи.У нас се среща почти в цялата страна по поляните и сухите каменисти варовити хълмове и предпланинските по-топли склонове.Цъфти през юни-юли,малко след акацията.Масово се посещава от пчелите.Меда е със зеленикав отенък.При моя пчелин има над 700дка и се явява като основен медонос между акацията и липата.
Вярните пътища са най-къси!
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Мнение от 34038 »

Paliurus aculeatus-Драка/Най-сетне вярно/Проблема е технически и комп.неграмотнически
Вярните пътища са най-къси!
Georgi Zhelev Georgiev
Мнения: 99
Регистриран на: Пон Дек 05, 2005 11:11 pm
Местоположение: Стара Загора / София
Обратна връзка:

Мнение от Georgi Zhelev Georgiev »

аз съм пробвал като добавка към меда със Стартовит 2гр на 10литра сироп, т.е. 1/5 от пакетчето за 10литра сироп само през пролетта и есента. Ползвам и Б12 като си го купувам от хуманните аптеки, а не от ветиринарните. дозата е половин стъклено шишенце(капсула) на 10 литра сироп. Наблюденията ми потвърждават казаното по-горе: увеличава се пилото, а що се отнася до роене в силните семейства, просто им създавам работа да градят на нови пити и на строителната рамка най-вече. слагам строителната рамка доста рано- със започване цъфтежа на джанката. след като прецъфти и първите основи, в началото по една, после през април- по 2 и така винаги имам изградени многокорпусни и дадан- блатови пити.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Georgi Zhelev Georgiev написа:аз съм пробвал като добавка към меда със Стартовит 2гр на 10литра сироп, т.е. 1/5 от пакетчето за 10литра сироп само през пролетта и есента. Ползвам и Б12 като си го купувам от хуманните аптеки, а не от ветиринарните. дозата е половин стъклено шишенце(капсула) на 10 литра сироп. Наблюденията ми потвърждават казаното по-горе: увеличава се пилото, а що се отнася до роене в силните семейства, просто им създавам работа да градят на нови пити и на строителната рамка най-вече. слагам строителната рамка доста рано- със започване цъфтежа на джанката. след като прецъфти и първите основи, в началото по една, после през април- по 2 и така винаги имам изградени многокорпусни и дадан- блатови пити.
И аз сам на това мнение.Семеиствотот трябва да се даржи под роево настроение,чрез работата....сьздава6 ли му работа няма роене...или поне на теория
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Намерих записките си, но между другото и попрочетох някои неща относно прашецовите заместители, които хич не ми харесаха. Явно ще трябва да си купя прашец въпрек и риска.
Твърди се че ефекта от тях е по-скоро отрицателен и вреден за пчелите. Така че послушайте колегите и слагайте прашец. Не мога да си позволя да ви дам рецепта, за която не съм убеден че не вреди на пчелите. А колкото до витамин В12 една ампула на 20л сироп. Но сега е рано.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

dimitarbonev написа:Намерих записките си, но между другото и попрочетох някои неща относно прашецовите заместители, които хич не ми харесаха. Явно ще трябва да си купя прашец въпрек и риска.
Твърди се че ефекта от тях е по-скоро отрицателен и вреден за пчелите. Така че послушайте колегите и слагайте прашец. Не мога да си позволя да ви дам рецепта, за която не съм убеден че не вреди на пчелите. А колкото до витамин В12 една ампула на 20л сироп. Но сега е рано.
По мое мнение вси4ко изкуствено вреди малко или много на организма на п4елите.Изтощава ги допалнително и в сащото време им намалява живота,това е ясно,но и ги подбужда.Поне така пи6е в книгите,на които все пове4е по4вам да нямам вяра...
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Мнение от ivan raynov »

Като изключение може би но Аз имам чувството, че тези няколко дни поне при мен събраха доста прашец и проблема им ще е меда. Но за сега тези които са на два корпуса няма проблем. Те си разпечатват и Аз им помагам. Кошерите с млади Майки имат вече по четири пити с по на 15 на15 =225 см.кв. пило запечатано. Мисля,ЧЕза прашеца не трябва да се беспокя. Колебая се за стартовита дане им доиде в по вече при тази ранна пролет. То не че е дошла но пчелите са напред спрямо миналата година. При Вас как е :?:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Незнам хора???Моите ги отварях онзи ден.Храна имат засега достата4но.Пило оба4е никакво няма.Да са стари майки ама те не са стари....Сложих им по една питка и им пожелах апетит:))))
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

Вярно е за прашеца . В момента при мен събират от минзухар и теменужка и то носят непрекъснато .
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

прашец и заместители в сиропа (ВО)

Мнение от Gojyto »

И при мен сьбират пра6ец:))))
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Мнение от korradi »

Слагате ли сол в зах.сироп,и ако слагате в какво количество :?: Аз по принцип в началото слагах сол в зах.сироп но сега вече им я давам по друг начин.Във вадичката с вода която е в непосредствена близост до пчелите избирам място където водата е най-малко и с почти никакво течение,там поставям буца каменна сол,водата разтваря бавно солта и е готова да се взема от пчелите :) По този начин пчелите имат избор - сладка и солена вода :wink: Наблюдавал съм ги - стъпват и на двете места, особено пролета,затова сол им слагам само тогава :)
Публикувай отговор

Обратно към “Райони / Coasts ”