прашец и заместители в сиропа (ВО)

ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Мнение от ivan raynov »

Днес нещата изглеждат доста оптимистично. Тези сеМейства които прегледах разширих с по една основа+рамка с основа но 12 см ,става нещо като строителна рамка на половина икато я изградят изрязвам далака а рамката пребирам за полукорпусите.Семеиствата които бях прегледал и сложил такава СР на 31.03 сега в далаците има снесени яица ,да търтееви.Нямаше време но след празника ще ги изрежа .ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ :!:
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

И при мен нещата са почти същите ...имам 5-6 семейства които са готови за паша....а другине различно по на 6-7 рамки ...но мисля че до края на април ще са готови ..имат си и достатъчно мед ..въпреки това подхранвам по малко и сложих вчера изградени пити за осеменяване и няколко за доизграждане ..бяха останали от миналото лято..малко надупчени но пчелите ше ги оправят ...от другата семица почвам да слагам основи за градеж ..може би ще поразместя и малко пило....ще видим как ще върви ...но определено мисля че е необходимо подхранване ...дори и наннай-силните ...за стимулиране...при мен нещата са добре ..само да не вали цъвтят череши , вишни ...круши ...ябълките и те ще започнат ...така че мисля че ще се развият добре....имам една търтовка с много пчели...и още една съмнителна ....може ли малко коментар по темата...
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Забравих да допълня, че семействата ми са в ДБ .....
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

питане

Мнение от valaz »

Може ли сам човек да маркира майката? Като извадя питата, на която е майката, държа с една ръка питата, с другата я захлупвам с мрежа за белязане но не мога да взема маркера. Ако поставя питата на специална поставка за пити, докато успея да я захлупя, тя минава от обратната страна на питата.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

питане

Мнение от valaz »

Кое средство за белязане е за предпочитане: маркер за белязане или боята за белязане на Лега. Имате ли впечатления за срока на годност?
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Мнение от apis1964 »

Белязането на майките извършвам със маркер -японски,който закупувам от фирма Меви -Плевен.Маркерът е специално за това и е внос от Чехия.Цената е около 10 лв.
При отваряне на кошерите не подпушвам,намирам майката ,хващам я,бележа и веднага я пускам обратно.
До сега не съм имал случай пчелите да я убият.
Боята е много издържлива и с приятни цветове ,и майката се вижда много добре на питата.
Икономически изгодно е за големи пчелини,придполагам,че с 1 маркер могат да се бележат стотици майки.Които има възможност нека си купи ,няма да съжалява.
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Мнение от ivan raynov »

Здравейте! При мен някои семейства блокираха майката в 1корпус а във 2рия имат по 6 7 пити добре напълнени с нектар.Колебая се кое е правилното решение за разшерението? Дали да смъкна меда долу и третия корпус да е празен или празния корпус да е 2ри а меда да стане 3ти. Румънците от другата страна на реката са засяли много рапица и предполагам от там идва нектара.
Публикувай отговор

Обратно към “Райони / Coasts ”