прашец и заместители в сиропа (ВО)

Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

прашец и заместители в сиропа (ВО)

Мнение от Pa4o »

Скромното ми мнение е че ако се наложи подхранване е най доре със меден сироп и натурален прашец
krasimir.ninov
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 4:47 pm
Местоположение: gr. Vratsa

Мнение от krasimir.ninov »

Според мен при нормална година, не би трябвало да се дава допълнително /прашец, стартовит или В12/. Изхождам от гледна точка на това, че пролетно време всички кошери събират много прашец, дори понякога блокират майката. Според мен при такъв вариант е достатъчно да им осигурим простор и мед. Тади година имаха възможност да си осигурят рано прашец.
Ако се наложи обаче съм съгласен с натуралния прашец и мед.
Поздрави
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Мнение от Pa4o »

Gojyto написа:Дано па4о,4е е глупаво това юни месец да сабират от бодили......като пред тях има стотици декари цафнал сльн4оглед...
ВИЕ ОКОЛО БУРГАС НЕ ВАДИТЕ ЛИ ДОБРИ КОЛИЧЕСТВА МАНОВ МЕД?
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Моят пчелин,не е в Бургас.Живея тук но п4елите са ми в Ямболско.Иначе тук 4увам,някои правят от маната,но рядко.Маната като 4е ли е несигурна работа,майката му е сльн4огледа и кориандара...поне за мен...:))) :lol:
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Мнение от Pa4o »

Gojyto написа:Моят пчелин,не е в Бургас.Живея тук но п4елите са ми в Ямболско.Иначе тук 4увам,някои правят от маната,но рядко.Маната като 4е ли е несигурна работа,майката му е сльн4огледа и кориандара...поне за мен...:))) :lol:
За мен Кориандъра е чудесна и обилна паша,стига да са ти подготвени семействата на MAX . Не трябва да подценяваме и плевелната паша. Меда от нея е с превъзходни качества.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Може само да се допьлни,4е ако няма хубаво време през па6ата просто язак за труда на п4еларя и за обилната па6а. :( :( :? :? :shock: :shock:
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Мнение от Pa4o »

Gojyto написа:Може само да се допьлни,4е ако няма хубаво време през па6ата просто язак за труда на п4еларя и за обилната па6а. :( :( :? :? :shock: :shock:
Гледай позитивно на нещата.Ти го направи както трябва пък да става каквото ще.Пич, трябва ражота,борба ичалъми. ПОЗДРАВИ!!!!!!
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Така е па4о трябва да се ба4ка много.
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

Мнение от Pa4o »

Gojyto написа:Така е па4о трябва да се ба4ка много.
Не забравяй ЧАЛЪМИТЕ !!! ПОЗДРАВИ!!!.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Gojyto »

Без тях сь6то не вьрви така е:))) :) :) :)
Penko
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:29 pm
Местоположение: гр. Казанлък

Мнение от Penko »

Скъпи колеги.Аз пчеларствам със двусемейни даданблатови семейства. Ако на някого му е интересно как работя с тях, с най-голямо удоволствие бих споделил моят опит.Сприятелски поздрав.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

rulom написа:Мисля че тази година не трябва да се говори за дати и месеци,всичко е различно и ако някой мисли че може да гледа пчели по "Календарния справочник на пчеларя",то това е една голяма измама :shock:
Точно затова наблегнах ,че температурата е важна а не датите
наистина тази година има аномалии януари ,февруари температури през деня до и над 20градуса а сега през април нощно време и до минус 1-2 :idea:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

toko652003 написа:
rulom написа:Мисля че тази година не трябва да се говори за дати и месеци,всичко е различно и ако някой мисли че може да гледа пчели по "Календарния справочник на пчеларя",то това е една голяма измама :shock:
Точно затова наблегнах ,че температурата е важна а не датите
наистина тази година има аномалии януари ,февруари температури през деня до и над 20градуса а сега през април нощно време и до минус 1-2 :idea:
Всичко което казахте е важно и само мога да допълня - интуиция на самия пчелар. Тя се добива с годините и когато е подплатена е на 80% вярна. Какво да се направи, кога, според сезона, развитието на семейството, според пилото, според цъфтежа на нещото, според задачите - една комбинация от предпоставки, която ще доведе да правилното и ... в доста случаи, до неправилно решение.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Ок
да минем по същество сега какво правите или ще правите в близките 10-20 дни ?
Днес при нас е кофти време около 9-10 градуса и е облачно кани се да вали ,през ноща около нулата почти нищо не може да се прави по пчелина само косвени дейности , ако се затопли мисля да разширявам ще започна с една до три пити взависимост от състоянието на семейството и подхранване през 3-4 дни отначало със мед след това със инвертирал сироп .
ice_1963
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 8:50 am
Местоположение: гр.Златица

Календар на пчеларя

Мнение от ice_1963 »

Аз започнах подхранването още от 15.03 с по 0.200л през ден,но както вече писах само един кошер се разви на 9 пити.
Останалите смятам да ги прегледам тия дни,и ако трябва ще ги разширя с по един цял корпус - с изградени и неизградени пити.
При нас цъфтят джанките и отчасти каисий и праскови.
Междувременно продължавам с подхранването с медови сироп през ден по 0,200л,със сигурност ще се засилят,пък времето как да го предвидя?Ще се подготвям и за рояци... :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Райони / Coasts ”