Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Ради
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 12:07 am

Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от Ради »

Регистрирана съм като земеделски производител и се интересувам как мога да си направа етикет за меда тъка,че да си го продавам както по магазините. Всеки знае,че етикета придава повече вид на една стока, доверие в клиента и по висока цена!
Ради
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 12:07 am

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от Ради »

Да, тя преработката по принцип трябва да се състои във филтрация,но често ми се струва, че не само е преработката...както и да е.
А ако ида в студио да ми потготвят етикета като изглед и да ми го напечатат - някаква оринтировачна сума някой може ли да спомене? :?:
mera1970
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 3:06 pm
Местоположение: гр.Средец обл.Бургас
Обратна връзка:

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от mera1970 »

Цената се определя от размерите на етикета,хартията и ако е самозалепващ цената е по-висока.Най точно ще ти кажат когато изготвят проекта.И ако закупиш в по голямо количество цената ще падне.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от nikoko »

Ради написа:Да, тя преработката по принцип трябва да се състои във филтрация,но често ми се струва, че не само е преработката...както и да е.
А ако ида в студио да ми потготвят етикета като изглед и да ми го напечатат - някаква оринтировачна сума някой може ли да спомене? :?:
Между 60 и 100 лв. за изработката и след това в зависимост от размера и к-вото м/у 3 и 10 ст.
kolev
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2008 9:15 am
Местоположение: Русе

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от kolev »

nikoko написа:
Ради написа:Да, тя преработката по принцип трябва да се състои във филтрация,но често ми се струва, че не само е преработката...както и да е.
А ако ида в студио да ми потготвят етикета като изглед и да ми го напечатат - някаква оринтировачна сума някой може ли да спомене? :?:
Между 60 и 100 лв. за изработката и след това в зависимост от размера и к-вото м/у 3 и 10 ст.
:shock: Какви са тези суми? Тук в Русе в рекламна агенция е: изготвяне на проекта 20лв и м/у 20-25ст. на етикет в/у самозалепваща се хартия, пълноцветно.


А относно това с преработката на меда, какво е? Трябва да си дам меда на някоя фирма, която да го "претопи" да му сложи захарен сироп и да ми го върне в шишенца като тези за топинга на сладоледите???
Това не може ли да се избегне, ако се направи проба на меда в лаборатория и когато го продаваш да показваш този документ?

За касовия апарат си мисля, че може и без него, защото ако се пише фактура и тя е с платежно нареждане на нея няма касов бон.
Но това ме навежда на следния въпрос: Какво трябва да има написано във фактурата, която издавам?
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от syzi »

А ,когато си намеря пазар,на едро,в Европа,пак ли трябва да мине през преработвателно предприятие?
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от syzi »

Сайта им го имам .www.samaritansbg.com.Може да потрябва и на някой друг.Ще се обадя да попитам какви са изискванията.
kolev
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2008 9:15 am
Местоположение: Русе

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от kolev »

syzi написа:Сайта им го имам .www.samaritansbg.com.Може да потрябва и на някой друг.Ще се обадя да попитам какви са изискванията.
Моля да споделиш, когато разбереш повече :-)
Бормалийски
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 2:37 pm
Местоположение: Хисаря

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от Бормалийски »

Ако някой се интересува сериозно от пакетажа на ишлиме да ми звънне.
Аз го правя вече 3год.
Може да се срешнем и в Плевен.

0888298571 Борис.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от ттитто »

На този етап можем само да изчакаме Наредбата на министерството за дребните доставки. Законопроектът за промени в Закона за храните вече е внесен в народното събрание и мотивацията му звучи добре за дребните производители. Тези промени дават основание на министъра на земеделието да издаде наредба с по-подробните правила за "дребни" продажби
felsher
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 9:18 pm

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от felsher »

Здравейте, интересни мнения. Но може ли да обясните тогава, как става така че има хора, които сами си пакетират меда в опаковки за чай и го продават в заведения и ресторанти в София да речем(познавам човека)!? Също така съм виждал в магазини мед на обикновенни пчелари с нищо и никакъв етикет, говорим за обикновенни магазини. Също така щом имаме право да продаваме мед по тържища и пазари със собствен етикет и непреработен, където също се контролира от ДВСК, защо не и в магазини въпрос на договорка. След като представиш нужните документи какво лошо? Е и ако има кой да удари едно рамо :D . А имам и 1 въпрос :
Някой може ли да ми каже какво е необходимо за регистрация на етикет и къде става? Защото само да пише какво е и от кого е за мен не е етикет.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от nikoko »

felsher написа:Здравейте, интересни мнения. Но може ли да обясните тогава, как става така че има хора, които сами си пакетират меда в опаковки за чай и го продават в заведения и ресторанти в София да речем(познавам човека)!? Също така съм виждал в магазини мед на обикновенни пчелари с нищо и никакъв етикет, говорим за обикновенни магазини. Също така щом имаме право да продаваме мед по тържища и пазари със собствен етикет и непреработен, където също се контролира от ДВСК, защо не и в магазини въпрос на договорка. След като представиш нужните документи какво лошо? Е и ако има кой да удари едно рамо :D . А имам и 1 въпрос :
Някой може ли да ми каже какво е необходимо за регистрация на етикет и къде става? Защото само да пише какво е и от кого е за мен не е етикет.
Какво значи регистрация на етикет? Не разбирам въпроса.Има си закон за етикетирането на хранителни продукти и или го спазваш или не. Продаваме собствен мед по магазинчетата /с променлив успех / от 6-7 години със сертификат и етикет и капачка - проблеми нямаме. И един въпрос към по-горното: А какво да пише на етикета друго?
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от Dinko »

felsher
не искаш ли и ушни марки на всяка пчела да сложим?
Чиновника е нещо страшно .
22% ДДС
Акциз на бензина 1 лев на литър
4 000 000 чиновници
1 000 000 работници ги хранят
Hristo Kasabov
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 11:44 am

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от Hristo Kasabov »

Вижте проекта на наредбата за директни продажби в сайта на МЗХ.
felsher
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 9:18 pm

Re: Как да продаваме лицензирано Мед и Пчелни продукти?

Мнение от felsher »

Така ако не съм се изразил правилно, извинете ме! Искам да кажа, че ако си направиш етикета, един вид предлагаш и твоя марка, нали трябва да си има символ някъкъв, ако някой ти го взаимства? и какво правиш? Как как ти изглежда следния пример за етикет "Липов мед от еди кой си и тел. номер" или "100% пчелен мед; производител: Д. някой си; под контрола на ДВСК; годен до:2010" този вариант е по-добр но не е достатъчен с достатъчно основания да го смъкнат от рафта. Какъ е коментара ти? И така искате да ми кажете, че етикетите Ви са по всички правила на закона на етикиране на храните, № на партиди и т.н.? Ако е така Браво!!! И моля за пояснение относно сертифицирането.
А към теб Динко мн тъп коментар,никой не споменава такова нещо! Говорим си за етикети!! Смятам че в този форум сме достатъчно разумни хора.Да споделяме, да търсим и даваме съвети. Не да се заяждаме, а както забелязвам във всеки форум и тук има определен кръг от хора, които си говорят приятелски. Когато някой др. се включи търпи пренебрежение, ако нямат интерес от него!!!!!!!
Ако засегна някого да не се сърди /ще си проличи от кои е/ просто коментирам.
Публикувай отговор

Обратно към “Образование / Лицензиране / License”