Какви проби се правят в ДВСК

Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

Да е да!!!Ай стига филми.Ако може ми каже и колко е процентното съдържание на отделните растения в меда 6те му напрая свирка.Тва е пълен филм да разбере 4е меда е ваден от 4ерни пити...абсурд.
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от buci59 »

Gojyto,никога не казвай никога.Виж,че е познал макар и случайно,тогава какво правиш?Малеееееееееее :lol: :lol: :lol:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

Ае сирджии гадни :lol: :lol: :lol: :lol:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

Ти остай тия с виното,4е гледах филм4е на което дават двама френски специалнисти да опитват вино и да кажат кое е по хубаво.И казаха 4е в бялата 4а6ка е много по добро и от какъв сорт е.А виното бе6е от една и съ6та бъ4ва.А тоя пи4 с меда да дойде 6те го ползваме за ДВСК направо.
mera1970
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 3:06 pm
Местоположение: гр.Средец обл.Бургас
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от mera1970 »

А защо ги правите тези проби? С проба или не медът може да го изнесеш на пазара.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

Легално не може6.
mera1970
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 3:06 pm
Местоположение: гр.Средец обл.Бургас
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от mera1970 »

Аз съм правила тези проби , дават ти документ че медът е годен за лична косумация.Така че този документ неслужи пред никаква истанция.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

:lol: Каква ли4на консумация?Дават ти документ,4е е мед, а не сладко,колко е стар меда,от какво е меда и всякви темподобни.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от nikoko »

mera1970 написа:А защо ги правите тези проби? С проба или не медът може да го изнесеш на пазара.

Не е така. На нашите пазари а и на магазинчетата се изискват тези проби" Протокол от изпитване", с определен номер, с които влизаш в системата и подлежиш на проверка. Т.е. , ако ДВСК ПРОВЕРИ МАГАЗИНЧЕТО и твоя мед, иска номер от това изпитване, които номер след това се проверява/ може и на място при наличие на компютър/.
mera1970
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 3:06 pm
Местоположение: гр.Средец обл.Бургас
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от mera1970 »

Доста се порових докато намеря документа,за такъв ли документ говорите.Обърнете внимание на точка 8 при вас какво пише?ИзображениеМожеби аз бъркам.Но такъв докомент не важи пред никаква истанция ако говорим за законо,или да зареждаш малки магазинчета.По принцеп ако нямаш цех за пакетиране на мед не можеш да зареждаш търговската мрежа.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от nikoko »

Да това е така. Ако не си го разфасовал в цех, които да ти "даде" BG - номера по принцип си незаконен. Но досега съм нямал проблем с това, а зареждам 12-15 магазинчета. Проверките от ДВСК са чести и изискват този протокол. /Това ми казват собствениците/. На пазара не продавам, но колегите са категорични, че без него, е немислима продажбата там. Така, че аз по скоро говоря за обективната реалност при продажбите по пазари и магазинчета.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

mera1970 написа:Доста се порових докато намеря документа,за такъв ли документ говорите.Обърнете внимание на точка 8 при вас какво пише?ИзображениеМожеби аз бъркам.Но такъв докомент не важи пред никаква истанция ако говорим за законо,или да зареждаш малки магазинчета.По принцеп ако нямаш цех за пакетиране на мед не можеш да зареждаш търговската мрежа.
Аз тука не виждам процентно съдържание на вода,киселинност или поленов анализ......
mera1970
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 3:06 pm
Местоположение: гр.Средец обл.Бургас
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от mera1970 »

Процентното съдържание на водата е отбелязано на другата страница.Но не е там въпроса,проблема е че този документ е издаден за лична консумация. Проверяващият в магазина има пълното право да не го приеме за достоверен документ.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от Gojyto »

Какъв е тоя тап документ въобще и откъде е измислен.Аз като си вадя меда от ко6ера не ми трябва специална служба и изследвания за да ми кажат 4е става за ядене.Аз си го знам 4е става за ядене.
mera1970
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 3:06 pm
Местоположение: гр.Средец обл.Бургас
Обратна връзка:

Re: Какви проби се правят в ДВСК

Мнение от mera1970 »

Gojyto написа:Какъв е тоя тап документ въобще и откъде е измислен.Аз като си вадя меда от ко6ера не ми трябва специална служба и изследвания за да ми кажат 4е става за ядене.Аз си го знам 4е става за ядене.
А вие кави документи вадите от ДВСК? Може и да има някаква промяна моят е от 2004 и тогава спорех с докторката ,след което спрях да давам проби.И затова ме заинтересува темата.
Публикувай отговор

Обратно към “Образование / Лицензиране / License”