Регистрация

plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Регистрация

Мнение от plam400 »

млад пчелар написа:Какви са ни ползите/ недостатъците, ако си регистрираме пчелина при ветеринарния лекар и кмеството?
Ако сме се регистрирали като земеделски производители можем да се надяваме от субсидии, а от първата регистрация на какво ще се надяваме?
млад пчелар Ползата от регистрация е че при евентуално отравяне и при евентуален съд доказваш колко семейства имаш.Можеш да кандидатстваш за тригодишната пчеларска програма,за Развитие на селските райони -Млад фермер,Модернизация на стопанства.А за субсидии миналата година нямаше.Говорех с областния ни координатор,който ми сподели че и тази година да не се надяваме.
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Re: Регистрация

Мнение от христо »

Интересно откъде координатора може да знае какво ще има тази година, да не би той да дава субсидии.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Регистрация

Мнение от plam400 »

христо написа:Интересно откъде координатора може да знае какво ще има тази година, да не би той да дава субсидии.
христо нз при вас как е ,но тук се лансират хората с връзки .Та координатора ни за добруджа участва във всички проекти и най-вече има доста сериозна връзка с издателя на в.Пчела и кошер и на изложението в добрич,когато ни награждаваха вечерта на коктеила стана дума за това.Там бяха и не безизвестните павлови ферма ,баща и син ,с които имах вазможност да се запозная,но не ми направеха впечатление по скоро тарговци не пчелари та от дума на дума стана вапрос.Та христо дано да не съм прав и аз се моля
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Re: Регистрация

Мнение от христо »

Нищо не можах да разбера. Излиза че теб са те награждавали за нещо- за какво иде реч? Какво общо имат Стойчо и Д. Димов със субсидиите ? Членуваш ли в дружеството на Стойчо и какво значи не знам как е при вас, обърни внимание, та аз също съм от Добрич, с разликата че моя пчелин е в противоположна посока от твоя, на около стотина километра.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Регистрация

Мнение от plam400 »

[quote="христо"]Нищо не можах да разбера. Излиза че теб са те награждавали за нещо- за какво иде реч? Какво общо имат Стойчо и Д. Димов със субсидиите ? Членуваш ли в дружеството на Стойчо и какво значи не знам как е при вас, обърни внимание, та аз също съм от Добрич, с разликата че моя пчелин е в противоположна посока от твоя, на около стотина километра.[/quote
христо "не знам при вас как е" това е за западна северозападна и т.н България.Не ми остава време за членуване ,въпреки че ми се иска."за обща култура" .Та със Стойчо се познаваме някаде от 10 11 години сигурно.И явно е дочул от някаде и сподели.Сори,че не оточних по рано.ТА христо и аз много се надявам за субсидии,но имах една среща в областна дирекция земеделие и там също ми обиха надеждата за такава субсидия.Когато си подписвах договора за млад фермер ,на 6 ти февруари,от разплащателна ми дадоха същото инфо."Субсидии не очаквай и тази година".Та надяваи се да има повече мед и да дадат добра цена.Мед хониг дават 3 и 80 сегашна дата
Илия нз дали го знеш дава 4 и 20 по "телефона" а за гръка той дава с 20 ст повече от мед хониг.Само мед Хониг се видях лично и ти казвам сигурна цена с илия по гсм-а
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Re: Регистрация

Мнение от kristinobal »

1. На регистрация в НВМС подлежат всички животновъдни обекти / пчелинът е животновъден обект /.
2. На регистрация в Общината подлежат всички пчелни семейства. /закона за пчеларството/
3. На регистрация като земеделски производител подлежат всички пчелари, които осъществяват тази дейност като занятие /насочена към пазара т.е. ако произвеждаш за себе си и пчеларството ти е хоби не си длъжен да се регистрираш като ЗП/
4. Самото маркиране на кошерите е задължително за всички, както и поставянето на табела на животновъдния обект. Това означава наличието на пчелно/и/ семейство/а/ в кошер/ите/ и че те са под контрола на НВМС. /Това е предпоставка за предотвратяване разпространението на заразни заболявания и това също отличава грамотните от неграмотните пчелари не че меда им ще стане по качествен /.

Конкретно моя случай, имам 20 кошера който отглеждам в двора на къщата си, отглеждам ги за себе си и не продавам меда, как трябва да се регистрирам за да съм изряден?
Ходих миналата година в общината, чиновничката драсна нещо на хвърчащ лист и вика готов си, не трябва ли да ми даде някъкъв докумет?

Пред ветеринара как да постъпя те са ми в двора, не са пчелин и не развивам стопанска дейност?
То по закона за НВМС всяка кокошка трябва да се регистрира.

Кажете какво още ми трябва са да съм напълно изряден пред закона?
c-a-c-
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 5:07 pm
Местоположение: Русе 50 дб

Re: Регистрация

Мнение от c-a-c- »

Искаш или не искаш-ти имаш в двора си пчелин от 20 кошера и закона за пчеларството и наредбата за пререгистрация на пчелина важат за теб :lol:
Затова вземаш:
1.копие от нотариалния акт на двора си
2.декларация за регистрация от ветеринарния лекар и я попълваш
3 отиваш в РВМС и се регистрираш безплатно ,като в двуседмичен срок ти издават документа за регистрация и номера на пчелина

ПОВЯРВАЙ ОТ РЕГИСТРАЦИЯТА САМО ПЕЧЕЛИШ-ДЪЛГО Е ЗА ОБЯСНЕНИЕ :)
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Регистрация

Мнение от Майка »

Регистрацията вече не е безплатна. Ще трябва да платиш 20 лв. за тези 20 кошера.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Регистрация

Мнение от plam400 »

Майка написа:Регистрацията вече не е безплатна. Ще трябва да платиш 20 лв. за тези 20 кошера.
Майка,мисля че тези 20 лв за 20 кошера са ако изпуснеш срока,поне аз така мисля,това важеше и за пререгистрация.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Регистрация

Мнение от dimitarbonev »

plam400 написа:
Майка написа:Регистрацията вече не е безплатна. Ще трябва да платиш 20 лв. за тези 20 кошера.
Майка,мисля че тези 20 лв за 20 кошера са ако изпуснеш срока,поне аз така мисля,това важеше и за пререгистрация.
Срока за безплатна пререгистрация изтече още в началото на септември 2008г. От там на татък всичко се плаща. Оказа се, че в моя ветеринарен район, аз съм единствения регистриран пчелар. Аз също изпуснах срока заради договорите за ползване на мястото, щото в нашата онщина е една идилия по няколко пъти се ходи за едно и също нещо и все накриво го правят. Та си платих 50-тачката. А това, че съм единствения регистриран въобще не ме радва. На кой идиот му хрумна да прави пререгистрация. Тъкмо си бях извезал номерата на всяко дъно, корпус и капак и хоп нови. Три пъти повече време ми струваше да ги заличавам.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Регистрация

Мнение от plam400 »

dimitarbonev написа:
plam400 написа:
Майка написа:Регистрацията вече не е безплатна. Ще трябва да платиш 20 лв. за тези 20 кошера.
Майка,мисля че тези 20 лв за 20 кошера са ако изпуснеш срока,поне аз така мисля,това важеше и за пререгистрация.
Срока за безплатна пререгистрация изтече още в началото на септември 2008г. От там на татък всичко се плаща. Оказа се, че в моя ветеринарен район, аз съм единствения регистриран пчелар. Аз също изпуснах срока заради договорите за ползване на мястото, щото в нашата онщина е една идилия по няколко пъти се ходи за едно и също нещо и все накриво го правят. Та си платих 50-тачката. А това, че съм единствения регистриран въобще не ме радва. На кой идиот му хрумна да прави пререгистрация. Тъкмо си бях извезал номерата на всяко дъно, корпус и капак и хоп нови. Три пъти повече време ми струваше да ги заличавам.
Бонев,искаш да кажеш,че сега ако си направя пререгистрация ня пчелите,за да запиша новата брийка трябва да се простя с 200 лв.???? тва е обир
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Регистрация

Мнение от dimitarbonev »

Според мен това е поредния начин да ти съдерат кожата. И аки имаше наистина пчеларски обединения, то те трябваше да обжалват промяната нанаредба 24 в часта си пререгистрация на пчелните семейства. Това на никому не беше нужно, освен на чиновниците обирджии.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
TVB
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 2:45 pm
Местоположение: ДУПНИЦА - 15бр. ЛР

Re: Регистрация

Мнение от TVB »

колеги, ще споделя мои наблюдения, истината по въпроса за ползите от регистрацията е в законите, наредбите и нашия манталитет. факт първи - на територията която контролирам има над 1000 животновъдни обекта /с овце, кози, говеда, свине пчелни семейстава и др./ от тях само 5 са регистрирани по чл.137 от ЗВД: факт втори - през 2008 година собствениците на жив. обекти с овце получиха субсидия, без да са регистрирани по ЗВД, тази година кандидатстваха за субсидии над 50 собственика на животни от които само трима имат регистриран по ЗВД жив. обекти; факт трети - собственик на 100 овце получи субсидия и тази година кандидатства отново, без да е регистриран като земеделски производител.
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: Регистрация

Мнение от mmm.1979 »

Колеги имам проблем с регистрацията в кметството в селото където са моите пчели.До преди година когато имах 10 сем. всичко беше добре но миналата седмица когато отидох в кметството да ги регистрирам наново понеже ги увеличих /15 сем.и 7отводки/ тои започна да ми говори че били вече много за във селото и че ще трябва да се пита в общината и т.н.Има ли такава наредба /закон/до колко семейства могат да се отглеждат в населено място?Освен това съм и в края на селото а на около 100м от мен имам съсед който има 80-100сем в градината си и незнам и той как ги регистрира а и в селото има още с по 20-30 сем.Сега съм решил да си правя пчелин около селото даже днес ходих да видя подходящо място до акациева гора но незнам към кого трябва да се обърна за разрешение да "използвам "мястото .Но се опасявам като са извън селото дали няма да им посегне някой.Дайте идеи как са направени и"охраняват" вашите пчелини/ако може и снимка/и какви са процедурите по регистрацията на един пчелин.Предварително благодаря!
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Регистрация

Мнение от dimitarbonev »

Разрешение трябва да искаш от собственика(държава-горско стопанство, община или частен собственик). Съгласно закона за пчеларството, община по принцип е задължена да ти предостави мястото, но реално не се получава така.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”