ПРАВА при профилактични прегледи ?

Публикувай отговор
Pa4o
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 6:54 pm

ПРАВА при профилактични прегледи ?

Мнение от Pa4o »

ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ИМАЛИ ПРАВО ОТГОВОРНИКАТ ЗА ПЧЕЛИТЕ В СЕЛОТО МИ ДА ВЛИЗА И ДА МИ ПРЕГЛЕЖДА П4ЕЛНИТЕ СЕМЕИСТВА
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: ПРАВА

Мнение от syzi »

Нашият ветеринарен лекар,когато минава на профилактични прегледи,никога не отваря кошер.Аз отварям кошера,показвам му пити с открито и със зряло пило,а той само гледа.Мисля,че нямат право да пипат кошерите.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: ПРАВА

Мнение от toko652003 »

Пчелните семейства по закон задължително се регистрират.
Всички регистрирани семейства подлежат на проверка.
Пипането гледането на инвентара от проверителите кое, как и т.н са подробности(наистина е желателно и правилно само да гледат).
toko6520035927(Skype)
batrosko
Мнения: 114
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 10:20 am

Re: ПРАВА

Мнение от batrosko »

Pa4o написа:ИСКАМ ДА ПОПИТАМ ИМАЛИ ПРАВО ОТГОВОРНИКАТ ЗА ПЧЕЛИТЕ В СЕЛОТО МИ ДА ВЛИЗА И ДА МИ ПРЕГЛЕЖДА П4ЕЛНИТЕ СЕМЕИСТВА
Общо взето регистрацията в РВМС е именно затова, за да ти преглеждат ветеринарите кошерите. На нерегистриран пчелин доктора няма право да преглежда пчелите, а тогава няма да може да си дръпне кинтите, които му се дават от държавата за прегледите :twisted:, (които в интерес на истината не са никак малко, особено ако в дадената община има доста пчелни семейства), и е възможно да ти напише някой акт, че не си регистриран, само че не знам точно по кой нормативен документ. А за регистрацията в общината - ти искат да си регистриран в РВМС. Ако не я направиш пък по Закона за пчеларството кмета може да те глоби от 50 до 100 лв.

Но задължително е твоето присъствие при прегледите. Без теб доктора няма право да влиза в пчелина и да бара кошерите.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПРАВА

Мнение от dimitarbonev »

Че то излиза, че ветеринарите нямат право да проверяват кошерите. По моя край сме направили пререгистрация само двама трима души. Имам прдвид целия район. Какво става с останалите? Бълват зарази и никой не може да ги контролира.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
batrosko
Мнения: 114
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 10:20 am

Re: ПРАВА

Мнение от batrosko »

Ами Бонев, така излиза.
Другото, което е пък, ако нямаш регистрация в общината кмета не е длъжен да те уведомява за растително защитните мероприятия. И при едно сериозно отравяне, и ако нямаш регистрация в РВМС едва ли ще дойдат ветеринарите да правят комисия, и излиза, че не можеш да спечелиш дело в съда.
А, доколко самите профилактични прегледи са ефективни е друг въпрос. Просто самият пчелар трябва да е и "ветеринарен лекар" на пчелина си.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: ПРАВА

Мнение от nikoko »

batrosko написа:Ами Бонев, така излиза.
Другото, което е пък, ако нямаш регистрация в общината кмета не е длъжен да те уведомява за растително защитните мероприятия. И при едно сериозно отравяне, и ако нямаш регистрация в РВМС едва ли ще дойдат ветеринарите да правят комисия, и излиза, че не можеш да спечелиш дело в съда.
А, доколко самите профилактични прегледи са ефективни е друг въпрос. Просто самият пчелар трябва да е и "ветеринарен лекар" на пчелина си.
то пьк кмета дето сега ме уведомява..... тава не било негова работа - цар далеко, бог високо....
ако сам не си я свьршиш, няма кои.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: ПРАВА

Мнение от ivan5555 »

не трябва да се засягаме от това че ни проверяват пчелите.дали е регистриран или не всички кошери в района трябва да изискваме да се проверяват най опасни са с малкото кошери защото всеки момент могат да ги изоставят по мераклиите и с много кошери сами се грижат за пчелите си
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: ПРАВА

Мнение от nikoko »

ivan5555 написа:не трябва да се засягаме от това че ни проверяват пчелите.дали е регистриран или не всички кошери в района трябва да изискваме да се проверяват най опасни са с малкото кошери защото всеки момент могат да ги изоставят по мераклиите и с много кошери сами се грижат за пчелите си

Абсолютно вярно, проверките са необходими, но от знаешти хора.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: ПРАВА

Мнение от ivan5555 »

в нашия район сами си избираме проверителите заедно с ветеринарния който не е задължително да е пчелар
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПРАВА

Мнение от dimitarbonev »

Вчера в нашия район пръскаха рапицата. Момчето което я отглежда е много съвестно и даже закъсня именно докато си оправи нещата с растителна защита. Препарата с който третира се води че е безвреден за пчелите и е доста по-скъп от останалите.Пуснал е в кметството необходимите документи и даже тези дето ни познава ни уведоми по телефоните 5дни предварително. От кметството обаче никой не си е направил труда да се обади на пчеларите. Така в последния момент заедно с него се наложи да се обаждаме на хората дето знаем че имат пчели, да си затворят кошерите. Е няма оправия в тази държава. ДОри и да си съвестен и отговорен, като някой кмет или служителна държавна ил общинска ясла като не си свърши работата пак си в калта. Това от своя страна кара фермеите да теглят по една нашенска и да го подкарат през просото, защото и да правят сичко по правилата пак са виновни.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
batrosko
Мнения: 114
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 10:20 am

Re: ПРАВА

Мнение от batrosko »

Когато, кмета не си върши работата, пускате по една ПИСМЕНА жалба до него, защо не ви е уведомил, с копие до Областна дирекция "Земеделие" и чакате в 14-дневен срок за писмен отговор. Ако стане отравяне в делото съдите и кмета.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ПРАВА

Мнение от dimitarbonev »

Отравяне няма, въпреки, че накои колеги не можаха да си затворят пчелите. Кмета изкара късмет. А и вероятно препарата наистина е безвреден за пчелите. Дори не са агресивни. Но днес по обяд пръскачките тръгнаха по нивите и утре ще видим резултата. Тези нито са искали разрешение от растителна защита, нито са ни уведомили поне. Пръскат и хич не им пука, а после търсят пчелите да им опрашат слънчогледите. Да ама не. Аз по това време ги местя другаде.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
hakama
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 1:56 pm

Re: ПРАВА

Мнение от hakama »

Искам да попитам, може ли да си продавам меда без да съм регистриран като ЗП, а да си направя фирма, сайт и чрез тях да го продавам? Един сертификат за меда ще свърши ли работа (той колко струва и с каква давност е?)?

Мярка 141 отворена ли е все още?

Eто заради такива истории не ми се занимава с регистрации...
dimitarbonev написа:Вчера в нашия район пръскаха рапицата. Момчето което я отглежда е много съвестно и даже закъсня именно докато си оправи нещата с растителна защита. Препарата с който третира се води че е безвреден за пчелите и е доста по-скъп от останалите.Пуснал е в кметството необходимите документи и даже тези дето ни познава ни уведоми по телефоните 5дни предварително. От кметството обаче никой не си е направил труда да се обади на пчеларите. Така в последния момент заедно с него се наложи да се обаждаме на хората дето знаем че имат пчели, да си затворят кошерите. Е няма оправия в тази държава. ДОри и да си съвестен и отговорен, като някой кмет или служителна държавна ил общинска ясла като не си свърши работата пак си в калта. Това от своя страна кара фермеите да теглят по една нашенска и да го подкарат през просото, защото и да правят сичко по правилата пак са виновни.
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”