Ветеринарен дневник на пчелина

Ради
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 12:07 am

Ветеринарен дневник на пчелина

Мнение от Ради »

Извинете ме, че пускам нова тема, но ми трябва Много Спешно "Дневник на пчелина" отпред записани данните на пчелина, заверен от ветеринарния лекар заедно с прегледите. Това трябва да го имам най- късно след два дни и незная към кои да се обърна. Във районната ветеринарна служба ми казаха да се обърна към "местно пчеларско дружество", там нямаше никой. В пчеларските магазини питах- там има само някакви, които са стари и не са тъкива какеито ми трябват.
Ако има някои запознат или член на пчеларско дружество Моля дайте малко информация.
(аз съм от Пловдивско, за по- конкретна информация ако има...)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Дневник на пчелина

Мнение от dimitarbonev »

Виж в магазина на Макрев. Мисля че там го имаше . Намира се на 200-300 метра източно от военна болница в една глуха отсечка от страната на болницата.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Дневник на пчелина

Мнение от buci59 »

Ако става въпрос за "Ветеринарен дневник",на мен ми го издадоха от ветеринарната служба и само ходя да ми го презаверяват.Така,че провери и ти там колега.Успех.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Дневник на пчелина

Мнение от dimitarbonev »

Точно за дневник на пчелина става дума изданието е под редакцичта на инж. Цонев. Искат го при кандидатстване по програмите
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Ради
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 12:07 am

Re: Дневник на пчелина

Мнение от Ради »

Магазина в глухата уличка го знам, аз ходих днес само до онзи дето е зад Четвъртък пазара...
вижте какво намерих:

http://abiconic.dir.bg/bees/dnevnik_na_pchelina.htm

Говорих одеве с председателя на "Акация", човека ми каза, че ги нямало по търговиитеи някои хора от интернет си ги сваляли, тъка че предполагам, че ако го принтирам тва и го заверя ще ми свърши работа. Както са написали :

"може да Ви скъса нервите, тъй като всички го изискват, но на практика няма от къде да се закупи"
toty
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:57 pm
Местоположение: Силистра - 6 бр. ДБ 12

Re: Дневник на пчелина

Мнение от toty »

Имам го в doc. формат но не става да го кача във форума...
Кажи как да ти го пратя или ако някой даде линк където да кача файла (а и други подобни за напред...)
ще е идеално!
Моля ви, спрете земятааа... - искам да слязааа! Изображение
toty
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:57 pm
Местоположение: Силистра - 6 бр. ДБ 12

Re: Дневник на пчелина

Мнение от toty »

Моля ви, спрете земятааа... - искам да слязааа! Изображение
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Дневник на пчелина

Мнение от dimitarbonev »

Ако става дума за ветеринарномедецинския дневник то той би трябвало да ти го даде ветеринарния лекар. Само че много са малко тези дето са се снабдили с тях. На мен той ми го издаде.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Ради
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 12:07 am

Re: Дневник на пчелина

Мнение от Ради »

dimitarbonev написа:Ако става дума за ветеринарномедецинския дневник то той би трябвало да ти го даде ветеринарния лекар. Само че много са малко тези дето са се снабдили с тях. На мен той ми го издаде.
Еми да, но тук никой не е снабден с тези дневници. Днес се случи да говоря с много хора и повечето ми вдигаха рамене...
Иначе като doc файл го имам вече.
БЛАГОДАРЯ на всички, невярвах че толкова бързо ще откликнете !!!
pdp
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Мар 11, 2006 10:09 pm
Местоположение: софия

Re: Дневник на пчелина

Мнение от pdp »

Ветеринари протестират пред земеделското министерство

24.06.2009 / 12:53

Заплашиха да спрат да ваксинират животните и да следят здравословното им състояние

Около 200 ветеринари протестират пред Министерството на земеделието и храните. Ветеринарите преди седмица заплашиха, че десетки болести от животински произход може да се пренесат и към хората, ако в знак на протест престанат да ваксинират животните и да следят здравословното им състояние.

Причината за техния протест е, че повече от два месеца те чакат Министерството на земеделието да им плати за осъществената държавна профилактична програма за опасни болести, които се пренасят от животните към хората. За първите три месеца от началото на годината те са взели само един от договорените три милиона лева.
Последно промяна от pdp на Сря Юни 24, 2009 4:59 pm, променено общо 1 път.
pdp
Мнения: 54
Регистриран на: Съб Мар 11, 2006 10:09 pm
Местоположение: софия

Re: Дневник на пчелина

Мнение от pdp »

Изплащат дължимите пари на ветеринарите до края на месеца

24.06.2009 / 15:40

Земеделското министерство имало уверение от страна на Министерството на финансите, че тези средства ще бъдат осигурени

Източник: БТА


Остатъкът от близо 1 039 000 лв. от дължимата сума на частнопрактикуващите ветеринарни лекари за първото тримесечие по Годишния рамков договор между Министерството на земеделието и храните и Български ветеринарен съюз ще бъде изплатен до края на месеца, съобщиха от министерството.

Това е било обсъдено на среща между представители на протестиращите пред министерството ветеринари, зам.-министъра на земеделието и храните инж. Димитър Пейчев и генералния директор на Националната ветеринарномедицинска служба д-р Йордан Войнов.

Зам.-министър Пейчев е подчертал, че министерството има уверение от страна на Министерството на финансите, че тези средства ще бъдат осигурени.

Министерството на земеделието и храните и Българския ветеринарен съюз ще осигурят изпълнението на Годишния рамков договор в пълен обем. Между представителите на двете страни е била договорена среща на 6 юли т.г., в рамките на която ще бъдат поставени конкретни въпроси в сферата на ветеринарномедицинската практика в посока засилване на сътрудничеството между министерството и ветеринарите.

Пред Министерството на земеделието и храните Националният
съвет на Българския ветеринарен съюз е взел решение да възстанови издаването на ветеринарномедицински свидетелства за придвижване на животните в рамките на страната, за да не се възпрепятства работата на фермерите и предприятията.
Ради
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 12:07 am

Re: Дневник на пчелина

Мнение от Ради »

Относно вневника- принтирах си го от мястото, което по гове съм дала линк, ВЛ ми го попълни и завери, прекрипих го към Бизнес плана и нямаше проблеми пред разплащателната агенция.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Дневник на пчелина

Мнение от tatu »

Как точно трябва да се попълни дневника в графата за третиране с лекарства и трябва ли ветеринарния лекар да се разпише в него за да го одобрят по пчеларската програма.Става въпрос за третиране с Варостоп.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Дневник на пчелина

Мнение от nikoko »

tatu написа:Как точно трябва да се попълни дневника в графата за третиране с лекарства и трябва ли ветеринарния лекар да се разпише в него за да го одобрят по пчеларската програма.Става въпрос за третиране с Варостоп.
Ветеринара трябва да се подпише и да удостовери по този начин, че си третирал с определеното к-во лентички-примерно. А ти записваш колко семейства с по колко лентички си третирал.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Дневник на пчелина

Мнение от nikoko »

nikoko написа:
tatu написа:Как точно трябва да се попълни дневника в графата за третиране с лекарства и трябва ли ветеринарния лекар да се разпише в него за да го одобрят по пчеларската програма.Става въпрос за третиране с Варостоп.
Ветеринара трябва да се подпише и да удостовери по този начин, че си третирал с определеното к-во лентички-примерно. А ти записваш колко семейства с по колко лентички си третирал.
Забравих От агенцията искат и печат на ветеринара
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”