Ветеринарен дневник на пчелина

perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: Дневник на пчелина

Мнение от perdeee »

Колеги бихте ли споделили колко ви взема ветеринарният за заверка на преглед и третиране,има ли някакви точни разценки за това и колко пъти в годината съм длъжен да ходя при него и за какво по точно?
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Дневник на пчелина

Мнение от ba4o_ivan1976 »

perdeee написа:Колеги бихте ли споделили колко ви взема ветеринарният за заверка на преглед и третиране,има ли някакви точни разценки за това и колко пъти в годината съм длъжен да ходя при него и за какво по точно?
Не трябва да ти взема пари!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Дневник на пчелина

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Колеги някой има ли пчеларски дневник - където се отбелязва колко рамки е градил колко мед е взел с какво ги е третирал за болести и т.н! Ако някой има и може да го качи би било много хубаво!
Не става въпрос за ветеринарно медицински дневник !
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: Дневник на пчелина

Мнение от ianev »

Аз си направих една екселска таблица и там си описвам кой кошер какви проблеми има как съм го подхранил кога какво съм му дал изобщо как се развива
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Дневник на пчелина

Мнение от dimitarbonev »

Започна работата по изменение и допълнение на закона за пчеларството.
С помощта на голяма група пчелари подготвихме следните предложения за промяна на закона за пчеларството и тъй като по стечение на обстоятелствата бях допуснат до участие в работната група(като имам в предвид какво включват предложенията, които представям, то тази грешка едва ли ще се повтори) и ще имам възможността лично да ги защитавам. Ето предложенията http://dox.bg/files/dw?a=7818f1b39a . на първата сбирка успяхме само да убедим останалите, да не се иска организацията, която ще се признае за национално представена да е само една, защото имаше сценарии някои хора да се сдобият с поредния монопол. МЗХ явно е узряло и предложеното от нас облекчаване на процедурата по регистрация срещна подкрепа. Сега предстоят дебати за настаняването на кошерите където при всички случаи ще се наложат някои промени и как да се признават националните организации за представителни.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
NikolaiManolov
Мнения: 57
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 9:01 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: Дневник на пчелина

Мнение от NikolaiManolov »

Само не се съгласявайте да се изнасят кошерите извън населените места, защото това ще бъде краят на българското пчеларство. Може да има някакви ограничителни мерки, които да защитават съседите, но не и забрана за кошери в селата!
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Ветеринарен дневник на пчелина

Мнение от Dinko »

Пчеларите ни остават без европари заради проблеми с ветеринарните прегледи


Ненадминатите качества на българския мед ще бъдат представени и тази година на есенния софийски фестивал на меда от 15 до 20 септември. Близо 40 производители ще се включат в изложението.

Целта е популяризиране на пчелния мед сред гражданите и гостите на София, заяви Михаил Михайлов, председател на пчеларския съюз.

Изникват обаче проблеми с есенните профилактични прегледи на пчелните семейства, алармират пчелари. По ред причини ветеринарните лекари не извършват тези прегледи, оплака се Михайлов.

Оказва се, че тарифата за извършване на тези прегледи не удовлетворява ветеринарите, а ефектът е, че няма да има извършени прегледи на пчелните семейства. Това означава, че пчеларите, които искат да кандидатстват по европрограмите, няма да могат да се възползват от европейските средства.

Имаме голям проблем с изчезването на пчелните семейства, предупреди още Михаил Михайлов. През последните години са загинали 180 000 пчелни семейства или около 65 000 на година. Заради дъждовното лято се оказва, че тази година няма да има акациев и манов мед.

В резултат леко се е повишила цената на меда на едро. Засега обаче цените на дребно се държат на нивата от миналата година, но най-вероятно ще има повишение на цената на меда и за дребните потребители. Поне с 1 лев може да скочи меда.

Михаил Михайлов бе категоричен, че българският мед е качествен. В него няма антибиотици, пестициди и ГМО. Това граничи с фантастика, убеден е Михайлов.

http://www.dnesplus.bg/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Ветеринарен дневник на пчелина

Мнение от Dinko »

Здравейте,
Информирам Ви, че срокът за пролетни профилактични прегледи е удължен
със Заповед на д-р Дамян Илиев от днес 04.05. до 15.06.2016 г.

Моля информирайте вашите членове.


Силвия Василева ,
Ръководител на животновъдството и генетични ресурси отдел,
Животновъдство дирекция,
Министерство на земеделието и храните
София 1040
България
55, Hristo Botev Blvd
Tel.: +359 2 985 11 321
Fax: +359 2 980 93 94
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Ветеринарен дневник на пчелина

Мнение от Dinko »

През септември който ще кандидатства за помощ по de minimis в подкрепа на пчеларите за 2016 г трябва да направи есенните профилактични прегледи .
Ще ви трябва копие от Ветеринарния дневник за пред ДФЗ.

Прегледите се извършват от държавни ветеринарни лекари.
Областните дирекции на агенцията по безопасността на храните разполага с необходимата информация и списъците на експертите.

Има ли средствата за държавната профилактика за 2016 година ?
Като искат дневници , трябва да плащат на ветеринарите.
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”