!!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Публикувай отговор
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от Цеко »

Значи ако изберем да ни облагат като ЕТ е трябвало да подадем нарочна декларация до 31 декември или до 31 май 2011 ????
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Цеко написа:Значи ако изберем да ни облагат като ЕТ е трябвало да подадем нарочна декларация до 31 декември или до 31 май 2011 ????
Ние нямаме право да избираме как да ни облагат! Те са го измислили :
60% - разход
От останалите 40% вадиш усигоровките и на останалата сума дължиш 10% данък за Българското Правителство! Защото тези пари не отиват да живееш по добре а за они дето се чудят да крадат още повече пари!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от dimitarbonev »

Да Цеко.Имаше такава магария. Честно казано не си струва. Ако решиш да си водиш счетоводство всички икономии дето ще ги направиш от данъците няма да влезнат в твоя джоб, а в джоба на счетоводителя. После за всеки харч-фактура. Ама нали знаеш. без фактура цената една с фактура охоо я този ще яде теслата. Така, че мисля те умните глави са го сметнали. На обикновения човек квото и да прави все му е вътре.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от dimich87 »

Те осигуровките за 1 година са 1000лв. Просто не виждам какво остава след като се плати всичко на държавата.
10 кошера за осигуровки, 10 за данъци, а останалите за разходи. Печалба ни остава работата, да не се разболяваме.
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от estabien »

Каде е изгодата от програмите ? Осигуровки, данъци -излиза по изгодно да си купя-направя сам кошерите ми се струва .За себе си реших да пропусна с програмите тази година :cry:
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от ba4o_ivan1976 »

estabien написа:Каде е изгодата от програмите ? Осигуровки, данъци -излиза по изгодно да си купя-направя сам кошерите ми се струва .За себе си реших да пропусна с програмите тази година :cry:
Защо - тази година е много по добра от миналата! увеличени са процентите и всичко !
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от ivan5555 »

estabien написа:Каде е изгодата от програмите ? Осигуровки, данъци -излиза по изгодно да си купя-направя сам кошерите ми се струва .За себе си реших да пропусна с програмите тази година :cry:
един кошер по програмата ще ти излезе 25-30лв ти за колко ще купиш матириала?тая вечер имахме лектор на баер и лекарствата ще ни излязат почти на нула според него.една майка ще ти излезе около 3лв. какво искаш още? ще каже някой -тия майките не струват -съгласен за това е пазарна икономика -намираш най добрият според теб и му гласуваш доверие.доказано че качествени майки са около 50% да не би тия които си ги произвеждаме сами да са 100% хубави както вървят нещата субсидия на кошер няма да получим и след 2013гд.не се ли обединим поне в 2 съюза нищо добро не ни очаква.в момента мисля че са около 15 съюза -много вождове малко войници. само с писане нищо добро не ни очаква. а за осигоровките много е писано никой не те задължава целогодишно да плащаш ако си на постоянен трудов договор ако не си друг начин да се осигуряваш -няма
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от dimitarbonev »

Донякъде съм съгласен, до някъде не. Проблемът е следния. Да за кошерите си струва още повече, че там можеш да разчиташ на пазарния принцип. Отиваш харесваш договаряш се с производителя и получаваш различни ценови оферти. Ако не ти харесва има и други производители. При майките и отводките нещата не стоят така. Имаме един монопол в общи линии граничащ с картел. Имаме цена от 148лв с ДДС за отводка и Цена 21,60 с ДДС за майка. И така поради това, че капацитета на развъдните стопанства е много по-малък от това, което е планирано в програмата като средства, които по някакъв начин трябва да се усвоят, се получава така, че за парите които плащаш получаваш една слаба отводка, която не само че няма да ти даде мед през тази и следващата година, но ще се бори за оцеляването си и ако не и дадеш необходимото, т.е. ако не я подсилиш с пило и храна няма да оцелее. Вярно е че има и съвестни хора в асоциацията, но те са малцинство и техния капацитет не може да задоволи голям брой желаещи да си закупят отводки. На практика евтиното излиза много, много по-скъпо.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от estabien »

Септември закупих кошери дб 10 рамкови с изградени магазинни пити третирани с по 2 ленти ,пълни с мед и пчели ,на 2 години са за 80 лева на кошер 25 мм са .по програмите не знам как би станало особенно с тези осигуровки и данък върху субсидията.Боядисани с акрилен лак при това
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от valyo »

148 лева ?!?!? за 4 рамки ЛР ??? Баси как крадат парите на немските и европейските данъкоплатци ...
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от estabien »

за това трябва ново ръководство на съюза,Бонев от доста време го обяснява каде е проблема ,4е не за нас е тая помощ а за лапачите от развъдната асоциация
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от valyo »

В случая няма общо - съюза няма общо с майкопроизводителите. Но наистина не успява да защити докрай интереса на пчеларите. Не знам каква е причината - дали защото няма достатъчно представителност, дали заради лични недосатъци на ръководството, дали по обективни причини. По-вероятно е да е от всичко по малко.
Като обективни причини имам предвид "здравите връзки" които има вече изградени. Например как пордна година всички пари по програмата "Добри пчеларски практики" - над 100000 отиват при ефрем Моллов още преди реално програмата да е отворена? И как очаквате, само като пример, въпросния Моллов с утъпканата пътека по етно-партиина линия коато има да си закрие организацийката и да се "влее" в редиците на целокупното българско пчеларсто и да заработи за общото благо ?
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от Зарко »

valyo написа:148 лева ?!?!? за 4 рамки ЛР ??? Баси как крадат парите на немските и европейските данъкоплатци ...
Не Вальо, на 3 рамки са. :D
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от valyo »

ЛР не може да са на 3. Това е подстандарта. ДБ са на три.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: !!! ОСИГУРЯВАНЕ !!!

Мнение от Зарко »

valyo написа:ЛР не може да са на 3. Това е подстандарта. ДБ са на три.
А да, извинявай, не съм видял, че си писал ЛР.
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”