До колко кошера в населено място

Публикувай отговор
acdc
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Фев 28, 2007 10:48 pm
Местоположение: стара загора

До колко кошера в населено място

Мнение от acdc »

Здравейте на всички!
Моят съсед има около 50 кошера в двора си, оградата е телена,през седмицата си стои в Пловдив -само събота и неделя си идва. За тормоза от пчелите всички го разбират , на другия съсед ловджийското куче умря от нападението на пчелите защото то си има вода , а те пиели от там. В моя двор имам автомивка - пчелите налитат на водата -като на мед/ колите се мият с препарати /. Ето един пресен случей днес 28 02 една пчела ужили един клиент - оказа се, че е алергичен щеше да умре човека добре,че имаме лекар наблизо.
ПОЗВОЛЕНО ЛИ Е ТОЛКОВА МНОГО КОШЕРИ И ТО В ЦЕНТЪРА НА СЕЛОТО? Разстоянието от 5м. става за 1 кошер за 50 какво трябва да е то. КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ ЗА ДА СЕ ПРЕМЕСТЯТ КОШЕРИТЕ НА ПОДХОДЯЩО МЯСТО? ЩЕ ПРЕДОПРЕДЯ СЪСЕДА, ЧЕ ПОСТОЯННО ЩЕ РАБОТЯ С ОТРОВНИ ПРЕПАРАТИ- 10000лв. глоба не ми се плаща!
ОЧАКВАМ КОМПЕТЕНТЕН ОТГОВОР.
ТОВА Е ИЗВАТКА ОТ ДР. ТОРМОЗЕН !
Искам да попитам дали е законо да се отглеждат пчели в населено място( съседен селски двор, но собствениците на пчелите не живеят в него, а на друго място) и от това отглеждане на пчелите страдаме ние тяхните съседи и редовно получаваме "пчелен тормоз" и ужилвания, а също така имаме и малки деца(внуците), които не смеят да дойдат на гости поради тази причина. Ще съм безкрайно благодарен на някой, който ми помогне да се избавя от този проблем.


2. в населени места и вилни зони пчелините са на разстояние не по-малко от 5 м от границата на съседа, ако входовете им са ориентирани към него, и не по-малко от 3 м, ако входовете не са с лице към границите на съседния имот; при наличието на плътна ограда, висока над 2 м, или когато са разположени на склон и съседният имот е поне 2 м под нивото на пчелина, пчелините може да се настаняват и до самата ограда;
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Мнение от Dinko »

Не всички обичат пчелите.Някой обичат кучета и змии и др.
Бриджит Бардо обича мечки.
Мечките нападат кошерите на пчеларите.
Двукраки мечки нападат кошерите извън населените места.
Държавата не може да се справи защото е нападната от двукраки мечки от европейския съюз.
Когато Вие опознаете хората ,ще заобичате пчелите.
Те не са агресивни когато се грижат добре за тях.
Помолете пчеларя да се грижи добре за пчелите си.
И нека господ да Ви помогне да не се карате.

Успех !!
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Re: До колко кошера в населено място

Мнение от ФЕРАРИСТ »

acdc написа:В моя двор имам автомивка - пчелите налитат на водата -като на мед/ колите се мият с препарати /. Ето един пресен случей днес 28 02 една пчела ужили един клиент - оказа се, че е алергичен щеше да умре човека добре,че имаме лекар наблизо.
ПОЗВОЛЕНО ЛИ Е ТОЛКОВА МНОГО КОШЕРИ И ТО В ЦЕНТЪРА НА СЕЛОТО?
Начи по скромното ми мнение, това че налитали на водата няма да се промени, в зависимост от това дали те са на 3 или 300 метра, въпроса ще е дали има пчели в околовръст, и какви са другите източници на вода.....
Интересното е и че като за "неделен" пчелар, 50 кошера с характеристики като тия се подържат и стопанисват доста трудно в наше време.....събота и неделя само.....
Дали било законно пчели в населено място - ми то само това остана - да ни забранят да са в населени места.....да ги оставим на къра и който иска да мине и да си ги вземе ли?
Идеално щастие няма.....може би да забраним кучетата и котките в населените места, да покрием градовете с мрежи че да не ни бомбандират врабчетата и гугутките?
tihomir
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 2:05 pm
Местоположение: Vidin

Re: До колко кошера в населено място

Мнение от tihomir »

[ Закона за пчеларството даа право за организиране на пчелини с неограничен брой пчелни семейства, но казва че те задължително трябва да се регистрират. Регистрацията в случая е съгласно наредба №27 / 10. юли 2002г.
Или накратко ветеринарният лекар, които обслужва вашиат район съгласно посочената наредба би трябвало да Ви реши проблема. Въпроса за мен има морална страна ако пчелина пречи на един добре но ако всички се оплакват кам пчеларя трабва да усети че пчелина не е организиран на правелното място.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Мнение от Dinko »

Наистина е така стане ли бройката много голяма
/повече от 100 примерно/ трябва да се изнесат
извън населеното място.

Пак ще повторя важно е как се гледат.
Агресивните майки се унищожават и се поддържат
добри запаси с мед.
rulom

Мнение от rulom »

acdc написа:Здравейте на всички!
Моят съсед има около 50 кошера в двора си, оградата е телена,през седмицата си стои в Пловдив -само събота и неделя си идва. За тормоза от пчелите всички го разбират , на другия съсед ловджийското куче умря от нападението на пчелите защото то си има вода , а те пиели от там. В моя двор имам автомивка - пчелите налитат на водата -като на мед/ колите се мият с препарати /. Ето един пресен случей днес 28 02 една пчела ужили един клиент - оказа се, че е алергичен щеше да умре човека добре,че имаме лекар наблизо.
ПОЗВОЛЕНО ЛИ Е ТОЛКОВА МНОГО КОШЕРИ И ТО В ЦЕНТЪРА НА СЕЛОТО? Разстоянието от 5м. става за 1 кошер за 50 какво трябва да е то. КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ ЗА ДА СЕ ПРЕМЕСТЯТ КОШЕРИТЕ НА ПОДХОДЯЩО МЯСТО? ЩЕ ПРЕДОПРЕДЯ СЪСЕДА, ЧЕ ПОСТОЯННО ЩЕ РАБОТЯ С ОТРОВНИ ПРЕПАРАТИ- 10000лв. глоба не ми се плаща!
ОЧАКВАМ КОМПЕТЕНТЕН ОТГОВОР.
ТОВА Е ИЗВАТКА ОТ ДР. ТОРМОЗЕН !
Искам да попитам дали е законо да се отглеждат пчели в населено място( съседен селски двор, но собствениците на пчелите не живеят в него, а на друго място) и от това отглеждане на пчелите страдаме ние тяхните съседи и редовно получаваме "пчелен тормоз" и ужилвания, а също така имаме и малки деца(внуците), които не смеят да дойдат на гости поради тази причина. Ще съм безкрайно благодарен на някой, който ми помогне да се избавя от този проблем.


2. в населени места и вилни зони пчелините са на разстояние не по-малко от 5 м от границата на съседа, ако входовете им са ориентирани към него, и не по-малко от 3 м, ако входовете не са с лице към границите на съседния имот; при наличието на плътна ограда, висока над 2 м, или когато са разположени на склон и съседният имот е поне 2 м под нивото на пчелина, пчелините може да се настаняват и до самата ограда;
:shock: Каква беда!!!
А след като съседа ми има автомивка,на какво разстояние трябва да бъде агрегата за пароструйката за да не безпокои малкото ми дете? :shock:
Мицора
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 7:39 pm
Местоположение: Русе

Re: До колко кошера в населено място

Мнение от Мицора »

:roll: Би трябало да обичате плодове защото е много здравословно и тогава Вие,пригласящите ви съседи,дори и клиентите ви няма да сте толкова против пчелите.Вероятно сте и против хората защото повечето от тях и особенно децата обичат много плодовете.Без пчели няма плодове,а само някоя-друга "баберка"-случаен завръз и то без вкус.
С блага дума бихте се разбрали с пчеларя,а той ще ви почерпи с по бурканче мед.
Успешна раздумка!
Мицора
ПЕНСИЯ
tsvetomir dimitrov
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 9:17 am
Местоположение: pleven

Re: До колко кошера в населено място

Мнение от tsvetomir dimitrov »

А химикалите с които се мият колите и маслата които изтичат от тях не замърсяват ли природата която е обща!Що ми се струва че крадеца вика дръжте крадеца!И братчет ти да нямаш роднини в ощината на Разград?
Публикувай отговор

Обратно към “Закон за пчеларството / Beekeeping law”