Борба с пчелояди!!!

Модератор: Scutellator

bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от bobii »

IMG_2135[1].jpg
Ето го и главния герой! :mrgreen:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Nikkolay
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 4:29 pm

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от Nikkolay »

много пчелояди са нападнали и нашия пчелин :evil: , а чакам всеки момент да се излюпят майките в отводките и какво ще става незнам :cry:

п.п. Въздушна пушка върши ли работа, но от тези по-евтините..
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от drone »

За пчелояда сме писали доста в архивна тема. Вижте там. Миналата седмица ,по точно в събота ,духаше силен вятър и студено .Понеже знам,че се въртяха няколко броя пред кошерите и в това време те ще чакат на прелките почти, си взех чифтето и само 6 патрона пъдпъдъчи ,като на майтап да гръмна някой. Каква грешка само се оказа- цяло ято пчелояди летеше на 2-3 метра от кошерите и лапаше всичко дето се осмели да излети. Направо издивях. Набързо гръмнах патроните ,от 6 патрона свалих 4 гада, 2 не уцелих- все пак и аз греша. Малко се сепнаха и отхлабиха обсадата, но докато си върших работата все се въртяха и си умрях от яд ,че не бях взел цяла кутия патрони. Щях да очистя района от тях, ама трябваше да се връщам на 20 км. и обратно.Сега трябва да чакам пак студен и ветровит ден ,та да им покажа колко са в грешка. Иначе въобще не си мислете за въздушни пушки.С нея може да го ударите от най-много 30 м. и то кацнал- ако е така, може да я използвате.
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от berija »

kolobus написа:Я ме светни малко ,как да се сдобия с невъздушна.Малко ми е трудно в това начинание. :roll: :roll: Ако ,има полза от идеята ,ще бъдеш овъзмезден. :lol: Не знам как да реша въпроса с предмета.Нещо на черно? :roll: :roll:
По добре на БЯЛО - регистрирай се в ловна дружинка и ....................... ,иначе върви обяснявай ,КАК си купил пушката (още в този момент си в нарушение) ,а че си я купил като крайна мярка с борба с пчелояди ,почти няма кой да ти повярва (освен ако не е пчелар) :!:
Изображение
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от apis1964 »

kolobus написа:Я ме светни малко ,как да се сдобия с невъздушна.Малко ми е трудно в това начинание. :roll: :roll: Ако ,има полза от идеята ,ще бъдеш овъзмезден. :lol: Не знам как да реша въпроса с предмета.Нещо на черно? :roll: :roll:

1.Изкарваш курса за ловец-500 лв
2.Намираш си свободно място в ловна дружинка
3.Вземаш разрешение от служба КОС на МВР за закупуване на оръжие
4.Купуваш оръжието
5.Регистрираш го в служба КОС
6.Купуваш си патрони и стреляш по пчелоядите

Не забравяй,че ловният билет се заверява всяка година и това струва пари.

Трябва да имаш и неподвижно закрепена метална каса за съхранение на оръжието .

За притежание на нерегистрирано оръжие санкциите сигурно са ти ясни -съд


Моят съвет е -за да ти излезе евтино повикай някой ловджия да ги гръмне (поне част от тях) и после се3 почерпете ,така ще съчетаете полезното с приятното.

Успех!
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от ba4o_ivan1976 »

yuri написа:
kolobus написа::lol: :lol: Добре де!Все пак благодаря.Зная,че никой няма да ме тласне към лошото.Просто попитах.Сърдечно благодаря! :oops: :oops: :roll: :roll: :lol:
Само да знаеш. че пчелоядите в България са защитен вид и ако те хванат да стреляш по тях - лошо.
Разрешено е избиването им на пчелини . и също зная че е разрешено унищожаването на гнездата им в близост до пчелини - ако има някой вещ в това да каже !
Аз лично така съм чувал от колеги!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от valyo »

И аз мисля че не бива да се убиват и да им се унищожават гнездата. За кои се мислим ние та да решаваме това има право да живее - онова не? Изобщо човек с пушка за мен е загубил много от квалификацията "човек". Поне докато не раздадат пушки и на дивеча.

Ако се практикува подвижно пчеларство проблема е сравнително малък. Ако пчелина е стационарен мисля че природозащитниците могат да помогнат при един конструктивен диалог. Орнитолозите например.

Аз се сещам колко полезен би бил един питомен сокол на пчелина. Разбира се ако не е овощна градина.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от Dinko »

И мен ме заплашваха .
Спомням си че изтрих мнение на Сава Дончев и др.
Това са поръчкови работи......
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от genata_fi »

Ако нещо е напаст, трябва да се ликвидира, природозащитници, жал и им е за какво ли не, само не и за човешкия живот. Щом нещо ти носи вреда, то трябва да се вземат мерки за справяне с проблема, като толкова искат да си ги пазят, да дойдат и да си ги приберат и да си ги гледкат. Всяко нещо си има граници, нещо което се е увеличило прекалено много и носи вреда, то трябва да му се намали популацията. Със всяко нещо е така, дай да не трепаме къртиците например, или белките, които като влезат в кокошарника, правят всичко на леж. От пчелите има хиляди пъти повече полза от колкото от пчелоядите. Не е ли така.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от valyo »

Гена да ме прощаваш... Я пак си помисли. Напаст?? Прекомерно увеличена популация?? Заплаха за човешки живот?????
Ти си човек инженер, знаеш че тези прилагателни нищо не значат без цифри. За едно нещо може да кажеш дали е много или малко само като го премериш! И то относително. Много ли са 5 ампера? Или са малко? Някъде не стигат за нищо, другаде са критично много. И се съмнявам при теб да има много пчелояд.
Не става въпрос за заплахи и разправа с някого. В 21 век вече не върви по този начин да се разправяме с непрекъснато обедняващата ни природа. Пак казвам - птичката не ви пречи, ако не ви яде пчелите или поне по-малко. Вземете един питомен сокол и ще имате двойна полза - удоволствие + повече пчели. Аз лично съм виждал да ми ядат пчелите, но не изпадам в обмок. Вярвам че в крайна сметка може би имам полза от птичката.
Последно промяна от valyo на Вто Юни 15, 2010 8:17 pm, променено общо 1 път.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от valyo »

Орлите, ястребите и лешоядите( които не знам какво общо имат тук ) не ти стоят на пелина. А сокола ще стои. И ще има ефект, повярвай. Има и технологични решения. Има електронни плашила използвани в лозя и овощни градини.
Майки и аз съм губил - лани. Приемам го както други трудности. Сега като остава все по-малко от това което сме имали да избиваме птиците не го приемам.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от Dinko »

Един пчелояд яде 700 пчели на ден.
Ако ятото е от 20.
20 х 700 = 14 000 на ден.

За 5 дена един кошер си отива :idea:
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от genata_fi »

Валка, явно си голям природозащитник, похвално е това. Но проблема е в това, че повечето такива организации ги е еня повече за някакви си птици и птички отколкото за нас хората. Човешкия живот няма вече стойност, в световен мащаб вече се стремят нас хората да намалят на планетата Земя. Зная, че Господ е създал всяко нещо да има някаква полза в природата, може би пчелите някъде са станали повече и затова пчелоядите са се увеличили, но все пак трябва да се следи да има равновесие в природата. Малко ли е това, че вече всичко е замърсено, вода, въздух, почва, сеят се всякакви ГМО-та, по-добре да понамалеят пчелоядите, от колкото пчелите. Ако изчезнат пчелите, ще изчезнем и ние до 4 години, така е казал великия Алберт Айнщайн.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от ba4o_ivan1976 »

valyo написа:И аз мисля че не бива да се убиват и да им се унищожават гнездата. За кои се мислим ние та да решаваме това има право да живее - онова не? Изобщо човек с пушка за мен е загубил много от квалификацията "човек". Поне докато не раздадат пушки и на дивеча.

Ако се практикува подвижно пчеларство проблема е сравнително малък. Ако пчелина е стационарен мисля че природозащитниците могат да помогнат при един конструктивен диалог. Орнитолозите например.

Аз се сещам колко полезен би бил един питомен сокол на пчелина. Разбира се ако не е овощна градина.
А за кои се мислят американците да казват кои държави да съществуват и кои не ?
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”