Борба с пчелояди!!!

Модератор: Scutellator

ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от ludiqmaks »

Пчелояда страхували се от някаква птица примерно ястреб или сокол :D
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
astraaa
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Апр 03, 2011 1:19 pm

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от astraaa »

Пчелоядът няма естествен неприятел в природата. В полет не може да бъде стигнат от ястреб. Много пъти съм наблюдавал реакцията им при поява на ястреб кокошкар / по-едрия, срещан у нас/ .Летят около него и изчакват да се отдалечи. Мишеловът не ги притеснява с нищо.За сокол не мога да кажа нищо, не съм виждал по нашия край.
На много места съм казвал - Бой, кой с каквото и както може! Трябва да се събуди у тях инстинкта за самосъхранение, за това, че не са домашни, а диви същества. Защо гургулиците не летят над населени места, ами пъдпъдъците, дивите гъски, патиците ?
В мига, в който изляза от къщи, изчезват! Е, отиват при комшийските, щото там нищо не ги заплашва.
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от ludiqmaks »

Мисля да си взема това нещо http://dazer.biz/product/44/birdchaser.html Ако някой го е ползвал нека сподели дали има ефект.
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
pet05
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 12:30 pm

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от pet05 »

Аз ще споделя нещо, което съм изпрабвал и за сега съм доволен от резултата. По-назад в темата стана дума за бляскави предмети и аз точно това ползвам от три години, като тази година според мен постигнах най-голям ефект. Залепил съм едно за друго две CD-та с лъскавите страни навън. На същите страни съм залепил и по няколко огледалца, от тези които изхвърлят в стъкларниците като отпадък. Пробил съм по една дупка на CD-тата в единия край и съм поставил там метална халка. Нея съм вързал с капронов конец и окачвам по близките дървета около целия пчелин, като по възможност ги окачвам по-високо. Така диска се върти свободно с постоянни отблясъци. Пчелина ми е покрай Дунава, а там от пчелояди повече няма. Наблюдавал съм ги и виждам как не приближават, докато преди това направо ще ми отнесат шапката от главата и не им пука от нищо.
proinov1944
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 6:42 pm

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от proinov1944 »

ludiqmaks написа:Мисля да си взема това нещо http://dazer.biz/product/44/birdchaser.html Ако някой го е ползвал нека сподели дали има ефект.
Тази година ползвах този уред за защита от птици и съм доволен. Прогонва пчелоядите на 100%.Препоръчвам го!!!
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от ludiqmaks »

И яз го пробвах върши работа.
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
modeselector
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:57 am

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от modeselector »

Имам 7 кошера в двор във Варна, черните бързолети дойдоха и както съм подхранвал цяла зима пчелите и беше пълно сега отварям ... тук-таме пчели...
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от valyo »

Интересно. Отзивите за уреда който имитира гласове на хищници са положителни. Преди време обаче, когато бях излязъл с подобна идея тук, други колеги, ловджии и пчелари, казаха че пчелояда не се страхува от соколи и ястреби, дори е от птиците които успешно ги прогонват.
Могат ли колегите които са го ползвали да напишат повече инфо за ситуациата преди и след инсталирането на уреда.
modeselector
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:57 am

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от modeselector »

В населено място - навсякъде къщи с дворове и блокове... няма как да сложа високоговорител имитиращ зверове... :)) (...мисля си понеже са над 150 птици ... до сега са се хранили изяли са 5 кошера от 6 и понеже няма да им стигат пчелите за да се нахранят всички - ще се изместят на друго място с повече кошери - "на това рамо лежа").
ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от ludiqmaks »

От две години го имам но тази година като го слжих пчелоядите изобщо не му обръщаха внимание но след една седмица изчезнаха и до сега ги няма.Незнам дали е заради уреда или има някаква друга причина.
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
modeselector
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:57 am

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от modeselector »

Продължение на темата от Сря Май 21, 2014 3:03 pm - два месеца по-късно днес сме 21. Юли - пчелоядите изпразниха до край 3 кошера много корпусни пълни с пило и пчели - прибрах ги в стореджа. Птиците са повече от 150 може би около 200 и нагоре... сутрин в 8 закусват на обяд са на друг пчелин за вечеря се връщат съвсем малка част от тях около 50. Вече не бягат от нещата който хвърлям по тях, даже с още по пискливи подканващи писъци атакуват пчелина. Догодина местя кошерите от тук. Хората два пъти са центрофугирали аз разширявам кошерите да има пчели, че тези са като глутница вълци - на талази! Успех на всички!

(Цяла зима съм подхранвал за да може да хвана първата паша, а всъщност - нахраних с пчелите пискливи птици!)
Последно промяна от modeselector на Сря Юли 23, 2014 9:18 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Борба с пчелояди!!!

Мнение от Dinko »

Един пчелояд изяжда 500 пчели на ден.
Точно сега имат малки.
Гнездят по урви, в дупки около 2 метра.
Намери дупките и ги запуши с колове след 22 часа.

Успех в борбата с еколозите!
Те защитават и кучета които нападат хора....
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”