ВСИЧКО ЗА НОЗЕМАТОЗА

Модератор: Scutellator

modeselector
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:57 am

Re: ВСИЧКО ЗА НОЗЕМАТОЗА

Мнение от modeselector »

Здравейте на Всички, имам нужда от съвет, единият нов кошер мирише доста силно на тежка миризма - не знам какво е но мирише яко, отворих го всички рамки са тазгодишни, няма нищо видимо в кошера пчелите летят - кошера е пълен. Да извикам ветеринар ли не знам. Но не мирише на мед като минали години, как да разбера болестта каква е? Забелязах също, че и пчелите ехтра вентилират и то в часове като 1-2-3 сутринта когато всички кошери са тихи, този бучи като, че ли ще се роят - толкова силен звук, явно миризмата ги дразни и тях. Ако някой може да ми даде съвет - ще съм му благодарен! Благодаря Ви. Успех!
(Всички третирания съм ги спрял още когато сложих магазините!)
(Събота - ако даде времето ще го отворя да погледна за умрели животни вътре или диария или четох ... нозематоза, паратиф, амебоза - дано не са те, ако в събота не открия нищо ще платя на лаборатория понеделник да пуснат едно бактериологично изследване)
Последно промяна от modeselector на Сря Юли 16, 2014 10:01 pm, променено общо 2 пъти.
ZhivkoBG
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 12:31 pm

Re: ВСИЧКО ЗА НОЗЕМАТОЗА

Мнение от ZhivkoBG »

Да няма умряла мишка например ? Огледа ли добре !
Направи по-сериознен преглед на семейството и пиши, за да могат колегите да ти дадат адекватен отговор...
По написаното от теб разбираме, че от кошера се носи миризма и пчелите са неспокойни !
При първа възможност и хубаво време прегледай семейството и пиши !
Сигурен съм, че колегите тук ще имат решение на въпроса !
Alfist 8C
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 7:01 pm

Re: ВСИЧКО ЗА НОЗЕМАТОЗА

Мнение от Alfist 8C »

Прегледай и пилото за гнилец, не само пчелите.
modeselector
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:57 am

Re: ВСИЧКО ЗА НОЗЕМАТОЗА

Мнение от modeselector »

Продължение на предният ми пост.
Отворих днес, вътре е чисто нов кошера има пило отворих една клетка от пилото която ми се стори вдлъбната ( гнилец... ) но се оказа здрава бяла ларва вътре (оставих я, пчелите отидоха да я работят веднага), беше много топло но миризмата не беше толкова силна да не кажа, че не усетих такава. По дъното тук-там имаше петънца мухъл, но всички рамки (прегледах ги една по една) са нови и восъкът е жълт и е пълно с мед и пило самите рамки не миришат! Няма умрели животни вътре. Интересното е, че миризмата я нямаше...или съм свикнал с нея...?!? Продължавам да търся причината. Пълно е с мед и пило - 3 корпуса, запечатали са 2/3 та от 2ри корпус и магазина.
*Днес две пчели се биеха пред кошера и след боя прегледах жертвата - беше жива но хоботчето и беше изплезено до край както и нямаше крила, по скоро приличаха на въжета вместо крила, направих снимка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”