Изпарител на оксалова киселина

Модератор: Scutellator

ludiqmaks
Мнения: 127
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 9:04 pm
Местоположение: Белослав

Re: Изпарител на оксалова киселина

Мнение от ludiqmaks »

Скоро и аз ще си правя такъв испарител :D и мисля в чашката да му монтирам една две дизелови свещи :idea:
Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.
Стефан Илиев-Джоко
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 7:30 pm

Re: Изпарител на оксалова киселина

Мнение от Стефан Илиев-Джоко »

Здравейте колеги , това ми е първо мнение . Направих си изпарител по подобие на колегата Диян Димитров , направих му проби . При измерването с термометър достигнах температура от 160 гр. за около 3 мин. , но все си мислех че малко '' тромаво '' се движеха показнията му . Останах с впечатлението че градусите се вдигат за по кратко време , направих проба с оксалова киселина и за 2 мин изпарителя беше издухал всичко . Предполагам, че при меренето с термометъра контакта не бил много добър, да допълня само че напълних отвора на свеща с термопаста да отдава по добре на плочката и да не се прегрява излишно ( предполагам, че играе роля на радиатор в случая ) .
Някой има ли представа при употреба на дизелова свещ за време от около 2-3 мин. нагряване, как влияе на живота и ?
nikberk
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 11:57 am
Местоположение: Berkovitsa

Re: Изпарител на оксалова киселина

Мнение от nikberk »

Стефан Илиев-Джоко написа:Здравейте колеги , това ми е първо мнение . Направих си изпарител по подобие на колегата Диян Димитров , направих му проби . При измерването с термометър достигнах температура от 160 гр. за около 3 мин. , но все си мислех че малко '' тромаво '' се движеха показнията му . Останах с впечатлението че градусите се вдигат за по кратко време , направих проба с оксалова киселина и за 2 мин изпарителя беше издухал всичко . Предполагам, че при меренето с термометъра контакта не бил много добър, да допълня само че напълних отвора на свеща с термопаста да отдава по добре на плочката и да не се прегрява излишно ( предполагам, че играе роля на радиатор в случая ) .
Някой има ли представа при употреба на дизелова свещ за време от около 2-3 мин. нагряване, как влияе на живота и ?
Щом за две минути се е изпарила киселината ,значи е добре!Основата от бутало ли я направи? Деформира ли се?Моята за третиране на 60 семейства леко се деформира!
Стефан Илиев-Джоко
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 7:30 pm

Re: Изпарител на оксалова киселина

Мнение от Стефан Илиев-Джоко »

Алуминиева плочка е , нямам представа от какво е , за няколкото проби не е мръднала .
Стефан Илиев-Джоко
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 7:30 pm

Re: Изпарител на оксалова киселина

Мнение от Стефан Илиев-Джоко »

Колеги искам да споделя първия си опит с опушването с оксалова киселина . След като свалих магазините и направих преглед на плодниците забелязах и набелязах няколко семейства по опаразитени от другите . На следващия ден въоръжен с два изпарителя единия с оксалова другия с варостат , обработих по два кошера . След около половин час вадя дъната за контрола , паднали доста акари имаше на двата кошера които опуших с варостата . Другите два с оксаловата киселина които бяха имаше по две-три гадинки . Викам си да нямат , ама имаха , отварям кошера и ги гледам по пчелите гадинките си стоят и не щат да падат . На следващата сутрин повтарям процедурата само че , сега ги опуших с варостат . След контролата имаше доста нападали акари .
Слагах в изпарителя два грама оксалова киселина, изпарявах я за около две минути и половина , вдигаше се доста прилично количество пара, направо си димеше яко и не се дишаше .
Аз ли бъркам нещо ...
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: Изпарител на оксалова киселина

Мнение от georgi_an64 »

Колеги , някой ползвал е е този уред : VARROGLASS

http://www.varroglass.it/
klarinet
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 11:51 pm
Местоположение: Botevgrad

Re: Изпарител на оксалова киселина

Мнение от klarinet »

Преди 2 дена си купих нещо подобно на това http://www.varroglass.it/ от един магазин за реактиви и стъклария си купих една колба (ще направя снимка и ще я покажа) мисля, че се казва колба с дестилатор ( моля да ме извините за невежеството завършил съм музикално училище и ... химията ми е малко чужда) разликата между моята и тази на снимката е, че на моята тръбичката която влиза в кошера е по - къса и е под наклон (на долу) направих едно удължение от един шлаух и днес пробвах. Утре ще проверя дали има резултат на един от кошерите сложиш бял лист хартия на дъното за да видя дали ще има ефект. Нагрявах с горелка като тази на снимките и в началото ми отнемаше около 15 мин. на кошер, но след това времето се сведе до под 5 мин. на кошер. Стъкленицата, тапа за нея и 1кг. Оксалова киселина ми излезе общо 18.60лв. Горелката съм си я купувал за 25лв с 5 бутилки газ. Това са моите разходи, но мисля, че има и по - евтин вариант :)
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Изпарител на оксалова киселина

Мнение от Boro »

Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
perdeee
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 3:32 pm
Местоположение: Генерал Тошево,Добрич

Re: Изпарител на оксалова киселина

Мнение от perdeee »

Ето я и моята нова придобивка надявам се да ми върши добра работа.Направена е от подгревна свещ на дизелов автомобил и парче алуминий което е обработено на фреза.Изпарителя е по идеята на колегата от форума Диян Димитров за което съм му много благодарен.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
krasimir2006
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 12, 2010 4:25 pm

Re: Изпарител на оксалова киселина

Мнение от krasimir2006 »

БЛАГОДАРЯ за публикуваните снимки !
Миналата седмица си направих изпарителя и работи повече от добре.
Вчера третирах с него.
TVB
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 2:45 pm
Местоположение: ДУПНИЦА - 15бр. ЛР

Re: Изпарител на оксалова киселина

Мнение от TVB »

А това е алтернативен вариант! http://beehoneyportal.com/forum/viewtop ... =14&t=3507
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”