есенно третиране против Вароа 2013

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
danielita
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 7:19 pm

есенно третиране против Вароа 2013

Мнение от danielita »

Здравейте колеги , знам че се е писало много по темите за третирания и сяка година едно и също но за да ми се изеснят нещата , тоест да ги възприема трябва да попитам.
До сега съм третирал само с вастоп от 3 години отглеждам пчели да подчертая(начинаещ може да се каже).
Тая година усетих че резултат от третирането е нямало като се има впредвид че третирах и есента и пролетта.
Семействата които имат строителни рамки са по малко опаразитени но имам 3 4 семейства които ги оставихбез строителни рамки и като вдигна пита с запечатано пило виждам как кърлежа бяга отгоре по капачетата и хоп в някоя празна килийка. Сега съм решил да третирам с Апилайф Вар ще ми излезне скъпо знам но за начало все още ме е страх да прилагам рецепти. Само че то трябва се третира еи сега края на седмицата да кажем при мен последната паша свърши ще махам магазините е температурите като някой дни надвишават 30 градуса какво правим ?
1 плочка разчупвам на 4 части в 4 ъгъла на плодника , следващатата седмица махам теа плочки и пак разчупвам 1 таблетка и слагам в кошера ?

Може да се издразнят някой колеги от написното но този начин на незнание е по добър ,отколкото самодоволното невежество, често срещано в нашето съвремие .
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”