Алтернативна борба с акара.

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
Motorhed4o
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 12:38 pm

Алтернативна борба с акара.

Мнение от Motorhed4o »

Привет колеги.
В нета попаднах на информация че за успешна борба срещу вароатозата се прилагат следните растения: градински чай, мащерка, анасон, мента, бяла бреза, копър, салим, риган, кориандър, свеж сок от стебла на цъфтящи домати, багулник, пелин, хисоп, вратига, смрадлика, черен бъз.

Който не го мързи нека да сподели рецепти в тази тема като коментари. Ще съм много благодарен а и не само аз.
Извинявам се ако темата се дублира някъде.
Аватар
solaris60
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Дек 13, 2009 6:25 pm

Re: Алтернативна борба с акара.

Мнение от solaris60 »

Motorhed4o написа:Привет колеги.
В нета попаднах на информация че за успешна борба срещу вароатозата се прилагат следните растения: градински чай, мащерка, анасон, мента, бяла бреза, копър, салим, риган, кориандър, свеж сок от стебла на цъфтящи домати, багулник, пелин, хисоп, вратига, смрадлика, черен бъз.

Който не го мързи нека да сподели рецепти в тази тема като коментари. Ще съм много благодарен а и не само аз.
Извинявам се ако темата се дублира някъде.
Опитай с (Червено подъбиче ) има го в билковите аптеки - смила се с миксер много финно, поръсваш с два пръста колкото хванеш отгоре по рамките, три-четири стиски или на пита с мед след като го разпечаташ. Аз съм доволен. Преди 10 дни поръсих на всички, като 2 ми бяха с диарични изпражнения, днес им слагах ленти и ги проверих - чисти. Зимата беше топла, ако имат мед ще се оправят.
Рецептата е от руски форум, но е от български колега - браво за което.
Motorhed4o
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 12:38 pm

Re: Алтернативна борба с акара.

Мнение от Motorhed4o »

solaris60 написа:
Motorhed4o написа:Привет колеги.
В нета попаднах на информация че за успешна борба срещу вароатозата се прилагат следните растения: градински чай, мащерка, анасон, мента, бяла бреза, копър, салим, риган, кориандър, свеж сок от стебла на цъфтящи домати, багулник, пелин, хисоп, вратига, смрадлика, черен бъз.

Който не го мързи нека да сподели рецепти в тази тема като коментари. Ще съм много благодарен а и не само аз.
Извинявам се ако темата се дублира някъде.
Опитай с (Червено подъбиче ) има го в билковите аптеки - смила се с миксер много финно, поръсваш с два пръста колкото хванеш отгоре по рамките, три-четири стиски или на пита с мед след като го разпечаташ. Аз съм доволен. Преди 10 дни поръсих на всички, като 2 ми бяха с диарични изпражнения, днес им слагах ленти и ги проверих - чисти. Зимата беше топла, ако имат мед ще се оправят.
Рецептата е от руски форум, но е от български колега - браво за което.
Благодаря колега, наскоро чух за опушване през прелката с билката Вратига. Ще пробвам. Благодаря. Пак е едно малко начало.
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Алтернативна борба с акара.

Мнение от зуница »

Слушал съм , че бабите навремето са садили вратига около кокошарниците за да нямат кокошките въшки.Листата в самия кокошарник ли са слагали, не знам.Нямам кокошки ,а и сега тоя проблем се решава с химия.Пушенето какъв ефект ще има , ти ще кажеш.Руснаците ръсят и със смляни борови иглички, които предварително са изсушили.Според тях има ефект, но напоследък това което чета е че наблягат на химия повечко.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Аватар
solaris60
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Дек 13, 2009 6:25 pm

Re: Алтернативна борба с акара.

Мнение от solaris60 »

зуница написа:Слушал съм , че бабите навремето са садили вратига около кокошарниците за да нямат кокошките въшки.Листата в самия кокошарник ли са слагали, не знам.Нямам кокошки ,а и сега тоя проблем се решава с химия.Пушенето какъв ефект ще има , ти ще кажеш.Руснаците ръсят и със смляни борови иглички, които предварително са изсушили.Според тях има ефект, но напоследък това което чета е че наблягат на химия повечко.
Стръкове от вратига се слагали в хамбарите с жито за прогонване на мишки, а за третиране на въшки и бълхи се използва стрита на прах. Това от народната медицина. За пчелите ще е добро поръсване или напушване с вратига, но тя е отровна и може да навреди на пчелите. Аз винаги съм бил скептичен към напушването, без значение с какъв препарат е. Просто според мен няма начин за дозировка. "Две кълба дим"- такава мярка малко ми се струва несериозно.
Motorhed4o
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 12:38 pm

Re: Алтернативна борба с акара.

Мнение от Motorhed4o »

solaris60 написа:
зуница написа:Слушал съм , че бабите навремето са садили вратига около кокошарниците за да нямат кокошките въшки.Листата в самия кокошарник ли са слагали, не знам.Нямам кокошки ,а и сега тоя проблем се решава с химия.Пушенето какъв ефект ще има , ти ще кажеш.Руснаците ръсят и със смляни борови иглички, които предварително са изсушили.Според тях има ефект, но напоследък това което чета е че наблягат на химия повечко.
Стръкове от вратига се слагали в хамбарите с жито за прогонване на мишки, а за третиране на въшки и бълхи се използва стрита на прах. Това от народната медицина. За пчелите ще е добро поръсване или напушване с вратига, но тя е отровна и може да навреди на пчелите. Аз винаги съм бил скептичен към напушването, без значение с какъв препарат е. Просто според мен няма начин за дозировка. "Две кълба дим"- такава мярка малко ми се струва несериозно.
За двете кълба и аз съм скептик.
papabg
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 8:52 pm

Re: Алтернативна борба с акара.

Мнение от papabg »

solaris60 написа:
Motorhed4o написа:Привет колеги.
В нета попаднах на информация че за успешна борба срещу вароатозата се прилагат следните растения: градински чай, мащерка, анасон, мента, бяла бреза, копър, салим, риган, кориандър, свеж сок от стебла на цъфтящи домати, багулник, пелин, хисоп, вратига, смрадлика, черен бъз.

Който не го мързи нека да сподели рецепти в тази тема като коментари. Ще съм много благодарен а и не само аз.
Извинявам се ако темата се дублира някъде.
Опитай с (Червено подъбиче ) има го в билковите аптеки - смила се с миксер много финно, поръсваш с два пръста колкото хванеш отгоре по рамките, три-четири стиски или на пита с мед след като го разпечаташ. Аз съм доволен. Преди 10 дни поръсих на всички, като 2 ми бяха с диарични изпражнения, днес им слагах ленти и ги проверих - чисти. Зимата беше топла, ако имат мед ще се оправят.
Рецептата е от руски форум, но е от български колега - браво за което.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Алтернативна борба с акара.

Мнение от Майка »

Ето още една, дори две неизпробвани /от мен/ рецепти: http://bezmotika.com/page/%D1%81%D1%82% ... %D0%B7-r28
saso
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 1:48 am

Re: Алтернативна борба с акара.

Мнение от saso »

Като става дума за алтернативни варианти, срещал съм информация за успешно използване и на лимонена киселина. Може ефектът да е малко по-слаб, но пък е къде по-безвредна от оксаловата киселина. Направо си е безопасна. Нямам спомен за концентрацията, но в примерна схема се препоръчваше 5-кратно третиране през една седмица.
Ако не се лъжа, източника беше интернет страница на италианска развъдна асоциация.
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”