Оси

Модератор: Scutellator

valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Капани

Мнение от valvrv »

valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Капан за молци

Мнение от valvrv »

happy
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 12, 2005 6:28 pm
Местоположение: София

Оси

Мнение от happy »

Моля, някой ако може да ми каже как да премахна едно гнездо с оси? Гнездото е в кутия с електрическа аларма под стрехата, така че с горене не става. :evil:
One
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 1:05 pm
Местоположение: София

Мнение от One »

Напръскай гнездото на осите със спрей или с пръскачка с някаква отрова.
Миналата година ликвидирах едно гнездо с пръскачката с карате. Този препарат го ползвам при ябълките и сливите против съответния плодов червей. Страхувах се да не би осите да станат агресивни докато ги пръскам. Нищо подобно - взеха да се разпълзяват и обездвижват.
klarinet
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 11:51 pm
Местоположение: Botevgrad

Мнение от klarinet »

Аз се справих със същия проблем, но със един вестник, който запалих, и удрям по гнездото, при което осите излизат, но ги чака един добре разпален вестник, крилата им изгарят и падат на земята, от там ги смачках и така. Малко по - рисковано е защото може някоя да те изненада в гръб, но.. при мен нямаше инциденти а гнездото беше големичко :shock: . Процедурата я повторих два пъти, и... осите бяха утрепани до една. А ако се притесняваш, че не може със огън, защото е аларма - няма да има проблем, защото ще държиш огъня на разстояние. С пръскането ако гнездото е вътре в алармата - може и да не се получи, или ще трябва да напръскаш вътре и да има проблем да даде на късо.
УСПЕХ :)
happy
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 12, 2005 6:28 pm
Местоположение: София

Мнение от happy »

Благодаря. :lol:
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Мнение от korradi »

Един лесен начин за унищожаване на гнездо с оси заедно с пилото им.Взема се консерва риба"Копърка",отваря се и се сипва отрова например за мишки или "Карате".Осите страшно си падат по рибата за разлика от пчелите .От отровната риба носят и на пилото си,и така за кратко време се унищожава цялото семейство на осите :wink: Единствения проблем са котките, затова отровната риба се поставя на недосегаемо за тях място :!:
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

Тва с отровата добре . Но осите са като хишниците . САНИТАРИ .
Няма ли опасност да се получи някакъв негатевен резултат . Както при Китайците по време на КУЛТУРНАТА РЕВОЛЮЦИЯ когато избиха милиарди врабчета защото изяждали голими количества ориз . А на следващата година понесоха огромни загуби от вредители като гъсеници , бръмбари и червие :?:
korradi
Мнения: 255
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 7:23 pm
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Мнение от korradi »

Mай си прав :wink: При внимателно следене действията на осите около пчелина , за няколко дена, установих че те нападат главно пчели които лазят пред кошера а също така и търтеи изгонени от пчелите.При липса на такива се задоволяват и с мъртви пчели и търтеи.При мен поне за сега ,осите изпълняват напълно 99% санитарни функции :wink:
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

korradi написа:Mай си прав :wink: При внимателно следене действията на осите около пчелина , за няколко дена, установих че те нападат главно пчели които лазят пред кошера а също така и търтеи изгонени от пчелите.При липса на такива се задоволяват и с мъртви пчели и търтеи.При мен поне за сега ,осите изпълняват напълно 99% санитарни функции :wink:
Трябва да внимаваме да не нарушим екологичното равновесие :!:
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

капан за оси

Мнение от drone »

Интересува ме от къде мога да купя от мрежестите капани, турско производство за оси. Миналата година имаше отлични отзиви в пресата за тях от пчелар от Добрич. Тука в Пловдивско не съм виждал по магазините. Предлаганите самоделки от други автори не ми харесват изобщо- не действат ефективно. Щото като гледам колко оса хвърчи сега - не ми се мисли какво ще стане наесен.
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

Мнение от 34038 »

Примавет е оторизиран представител на турски фирми.Запитай ги на е.mil-а им
Вярните пътища са най-къси!
apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: капан за оси

Мнение от apis1964 »

drone написа:Интересува ме от къде мога да купя от мрежестите капани, турско производство за оси. Миналата година имаше отлични отзиви в пресата за тях от пчелар от Добрич. Тука в Пловдивско не съм виждал по магазините. Предлаганите самоделки от други автори не ми харесват изобщо- не действат ефективно. Щото като гледам колко оса хвърчи сега - не ми се мисли какво ще стане наесен.

такива капани предлага фирма"Примавет"-София производство са на фирма"Дживан"-Турция,капаните са много добри но не се купуват -причината е финансова,масово пчеларите използуват пластмасови бутилки кото слагат в тях захарен сироп примесен с оцет това привлича осите ,понякога и стършелите,за примамка на стършели в бутилките се налива бира .
Vitalii-BG
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 9:13 pm
Местоположение: гр.Ловеч

Мнение от Vitalii-BG »

Благодаря Ви, за капана с бира ,захар и оцет работи ОТЛИЧНО.
Оказа се че в една купчина с киримиди имам над двадесет гнезда с оси и след няколко ожилвания забравих за екологиета.
Късно вечер когато всичките оси са на питата ги напръсках с корселин(разредител за боя) от него умират мигновенно дори парите от корселина ги убиват.Напръсках ги със сринцовка но ства и направо със шишето но разхода е голям.
ВНИМАНИЕ:корселина е лесно запалим и не пушете при пръскане.
Виталий Велчевски
ice_1963
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 8:50 am
Местоположение: гр.Златица

Как да унищожим осите

Мнение от ice_1963 »

Колеги дайте моля ви съвет каква примамка да сложа във фабричен капан за оси.
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”