Гентамицин?

Модератор: Scutellator

Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Антиобици

Мнение от Димкис »

Напълно ми е ясно за проблемите около резистендността.И съм съгласен , че ако е възможно при хората въобще без антибиотици е най добре.Но със другите храни се приемат далеч по големи количества .А относно антибиотик при пчелите смятам че никой пчелар не трябва да ги ползва защото вреди на всички.А за сега все още може да се мине без тях/антибиотиците/.Относно силните семейства че се оправят сами -не съм съгласен.Обикновено именно силните се разболяват първи.А слабите са слаби защото са болни.Поне наблюденията ми са такива.Колкото и да звучи обратно на това което пише в книгите.
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

toko652003 написа:Това че сте направили някакво си лечение вообще не ме интересува успешно или не вжното е че го пишеш тук и много новообранци го четат и могат да се подведат да си лекуват пчелите срещу Американски гнилец :idea:
Разбираш ли за какво ти говоря вообще???
Ми не не разбирам, щото мисля че тука не е място само за професори, ст.н.с - ци, и прочее, тук не е САЩ, все още сме свободна държава, мога да споделям открито вижданията си, не карам никой да прави нещо си, всеки може да има малко акъл в главата и да прецени плюсовете и минусите в мненията и да вземе някакво решение.......а ако не може, сори.......звучи смешно - "новобранци можело да се подведат"........значи по подразбиране всички който пишем тук трябва да сме безгрешни.....или може би аз не мога да споделя нещо което според мен е ефективно само защото това се разминава драстично с твойте възгледи?????
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

ФЕРАРИСТ написа:
toko652003 написа:Това че сте направили някакво си лечение вообще не ме интересува успешно или не вжното е че го пишеш тук и много новообранци го четат и могат да се подведат да си лекуват пчелите срещу Американски гнилец :idea:
Разбираш ли за какво ти говоря вообще???
Ми не не разбирам, щото мисля че тука не е място само за професори, ст.н.с - ци, и прочее, тук не е САЩ, все още сме свободна държава, мога да споделям открито вижданията си, не карам никой да прави нещо си, всеки може да има малко акъл в главата и да прецени плюсовете и минусите в мненията и да вземе някакво решение.......а ако не може, сори.......звучи смешно - "новобранци можело да се подведат"........значи по подразбиране всички който пишем тук трябва да сме безгрешни.....или може би аз не мога да споделя нещо което според мен е ефективно само защото това се разминава драстично с твойте възгледи?????
Точно ,че не е място за професори именно затова , явно мислиш леко безотговорно щом смяташ че спрямо американския може да се подхожда всякак ;))
аз не съм на това мнение и знаеш ли защо защото ако помислиш в дългосрочен план новите пчелари ако са неправилно информирани и непросветени макар и косвено с наша помощ общо всички ще си патим от това , това ми беше мисълта
а не да ти омаловажавам ''лечението'' е сега дано си ме разбрал :?:
Вие може да лекувате ''качествено'' но съседите не ето товя е страшното :idea:
Така че колкото и да ти е неприятно че сме на различни мнение всички във пчеларското поприще ше ме поткрепят в смисъл ,че по -добре е без ''експерименти'' ;))
Виж сега нямам нищо лично против теб просто се подразних от написаното (както ти спомена мога и да не се съглася с него и си е мое право), да сложим точка на спора какво ще кажеш?
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

toko652003 написа: Точно ,че не е място за професори именно затова , явно мислиш леко безотговорно
Може и така да е, но аз съм просто един пчеларски син, който просто приема за чиста монета това което му казва баща му, все пак на мен това не ми е в кръвта, влизам тук просто за да си "сверя часовника" за някой неща, тъй като аз основно се занимавам с реализацията на меда през неактивния период, и мога да ти кажа че ако трябва сега да гледам сам примерно 2 кошера, всеки новобранец тук би се справил по - добре, просто тук излагам неговите виждания по въпроса......а аз за това му вярвам без абсолютно никакви резерви и съмнения..... 8)
toko652003 написа:Така че колкото и да ти е неприятно че сме на различни мнение всички във пчеларското поприще ше ме поткрепят в смисъл ,че по -добре е без ''експерименти''
Може и така да е, но това е въпрос на гледна точка, защото мисля че пчелния свят е все още ненапълно познат, и винаги може да се научи нещо ново, въпроса е дали можеш и искаш да си го позволиш......
toko652003 написа:Виж сега нямам нищо лично против теб просто се подразних от написаното (както ти спомена мога и да не се съглася с него и си е мое право), да сложим точка на спора какво ще кажеш
ОК.. :arrow:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

ФЕРАРИСТ написа:
toko652003 написа: Точно ,че не е място за професори именно затова , явно мислиш леко безотговорно
Може и така да е, но аз съм просто един пчеларски син, който просто приема за чиста монета това което му казва баща му, все пак на мен това не ми е в кръвта, влизам тук просто за да си "сверя часовника" за някой неща, тъй като аз основно се занимавам с реализацията на меда през неактивния период, и мога да ти кажа че ако трябва сега да гледам сам примерно 2 кошера, всеки новобранец тук би се справил по - добре, просто тук излагам неговите виждания по въпроса......а аз за това му вярвам без абсолютно никакви резерви и съмнения..... 8)
toko652003 написа:Така че колкото и да ти е неприятно че сме на различни мнение всички във пчеларското поприще ше ме поткрепят в смисъл ,че по -добре е без ''експерименти''
Може и така да е, но това е въпрос на гледна точка, защото мисля че пчелния свят е все още ненапълно познат, и винаги може да се научи нещо ново, въпроса е дали можеш и искаш да си го позволиш......
toko652003 написа:Виж сега нямам нищо лично против теб просто се подразних от написаното (както ти спомена мога и да не се съглася с него и си е мое право), да сложим точка на спора какво ще кажеш
ОК.. :arrow:
Нищо в нашия занаят не приемай за чиста монета. В пчеларството няма теореми, много малко се знае и много бавно се достигат някои истини.
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

коко написа: Нищо в нашия занаят не приемай за чиста монета. В пчеларството няма теореми, много малко се знае и много бавно се достигат някои истини.
Именно, по принцип точно от това изхождам.... :)
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

ФЕРАРИСТ написа:
toko652003 написа:Това че сте направили някакво си лечение вообще не ме интересува успешно или не вжното е че го пишеш тук и много новообранци го четат и могат да се подведат да си лекуват пчелите срещу Американски гнилец :idea:
Разбираш ли за какво ти говоря вообще???
Ми не не разбирам, щото мисля че тука не е място само за професори, ст.н.с - ци, и прочее, тук не е САЩ, все още сме свободна държава, мога да споделям открито вижданията си, не карам никой да прави нещо си, всеки може да има малко акъл в главата и да прецени плюсовете и минусите в мненията и да вземе някакво решение.......а ако не може, сори.......звучи смешно - "новобранци можело да се подведат"........значи по подразбиране всички който пишем тук трябва да сме безгрешни.....или може би аз не мога да споделя нещо което според мен е ефективно само защото това се разминава драстично с твойте възгледи?????
Сори колега Ферарист...напълно съм съгласен с toko652003 или не си в час или не разбираш какво говориш наистина ....за това и епидемията от Ам.гнилец е във вашия регион ...да пази господ ....тук нещата трябва да се казват до край...а не да си сверяваш часовника за това което ти хрумне ...тук наистина има хора с малък опит ...като мен...но не и с малко гънки на главата си ...според мен ...не ти и пука за пчелите ...а за това което изкарваш от тях ....да съм искрен до края....уважавам мненията на голяма част от хората тук ...
vankata
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Апр 03, 2005 9:32 am
Местоположение: гр.Перник

Мнение от vankata »

Спорът взе да взима застрашителни размери та като се зачетох си спомних за лекарите и вечните пациенти! Не е нужно да излекуваш болния - нужно е само да подтискаш болестта и пациенти колкото щеш! В по-старата пчеларска литература се твърди че лечението на американският гнилец е по скъпо от стойността на кошера затова се предпочитало изгарянето, но никой никъде не иска да опише това лечение! Та да питам тогава ако комшията Ви е болен от туберколоза ще го изгорите ли заедно с къщата му? Ако пък е спинозен ?Близо 20 години пожарникарство върху кошерите не дадоха никакъв резултат срещу гнилеца ! Защо тогава се противите на хората който имат смелостта поне да експериментират - ГНИЛЕЦЪТ ГО ИМА ВЪВ ВСЕКИ РАЙОН НО НЕ НАВСЯКЪДЕ НАМИРА УСЛОВИЯ ЗА МАСОВО РАЗВИТИЕ! - ЕДВА ЛИ ТОВА СЕ ДЪЛЖИ НА ОГЪНЯ !!!
Спорът ражда истината, а нуждата изобретението.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Моето мнение за антибиотика в пчеларството е следното. Без значение от вида му той не лекува гнилеца, а само подтиска пълната му форма на развитие в кошера. Тоест вътре в семейството е налично количество спори, при което трябва да има естествено развитие на болестта или летален изход. Антибиотика предотвратява крайната фаза на заболяването, но не и унищожението на спорите. Семейството не почиства заразените килийки или губи хигиенни навици като цяло. Стигате до момента, в който трябва непрекъснато да подавате антибиотик, защото спрете ли, веднага всичките ви семейства се разболяват и умират. Това което пиша не е теория ,а жестоката истина и тя в момента се случва на всички пчелари в САЩ. Те моментално биха изгубили бизнеса си, ако спрат антибиотика. Само, че те в момента вадят основната си част от доходите не от меда, а от опрашването. Освен това техните учени и правителство знаят този факт, понеже си говорят като партньори и стигат до консенсуса, че по малкото зло е да има известни количества антибиотик в меда и гарантирано опрашване на култури за милиарди долари. Евентуален изход от създалата се обстановка е внос на хигиенични линии пчели от европейски произход и постепенна смяна на развъжданите линии в щатите. Само че това изисква голяма организация поетапно и съответно много пари. След време и това ще го направят.
А като патил от американски гнилец ще ви кажа, че при заболяване губите само пчелите, меда и восъка.Препоръчвам ви след убиването на болните семейства да ги изгорите в яма и да ги заровите. Останалия инвентар - кошери и рамки съм ги изварил в голям казан с 5% сода каустик за 10 минути и след измиване и изсъхване ги ползвам вече 8 години без проблеми. Не съм ползвал антибиотик. Това е.
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Vikari написа:не ти и пука за пчелите ...а за това което изкарваш от тях ....да съм искрен до края....уважавам мненията на голяма част от хората тук ...
Мда, така е, както виждаш го и подчертах в едно от предните си мнения, макар че това е много силно казано от теб - пука ми, но не ми е в кръвта, и не ми е интересно - подържам тезата на бащата, а на него му пука, той живее 22 години вече от това, става и си ляга с мисълта за това, 365 дни в годината се занимава с това, чете с еднакъв интерес и най - плоските материали, и най изисканите, и пак искам да изтъкна че подържам изцяло неговото мнение, без найстина да имам необходимия ноухау за това, но аз вярвам на нещо на което съм бил свидетел, и в крайна сметка не ми е нужно да нося от 9 планини вода за да убеждавам който и да било......
vankata написа:В по-старата пчеларска литература се твърди че лечението на американският гнилец е по скъпо от стойността на кошера затова се предпочитало изгарянето, но никой никъде не иска да опише това лечение!
Мда, защо преди е имало лечение, а сега то си отрича.....просто само въпроса си струва за да се замисли човека - ЗАЩО????
vankata написа:ГНИЛЕЦЪТ ГО ИМА ВЪВ ВСЕКИ РАЙОН НО НЕ НАВСЯКЪДЕ НАМИРА УСЛОВИЯ ЗА МАСОВО РАЗВИТИЕ! - ЕДВА ЛИ ТОВА СЕ ДЪЛЖИ НА ОГЪНЯ !!!
Изключително уместен довод.....
Знаете ли, мисля че все пак не съм достатъчно информиран, а и вече съм достатъчно отегчен да се разправям за това......
0887311394 - Атанас Димитров, е името на баща ми, той е много по отзивчив за разлика от мен, хайде ако съществуват така наречените "новобранци" тука дето можело да вземат лош пример, искат да научат подробности от сорта на как, защо, и прочее, могат без колебание да му звъннат все пак, а и не само те, за него ще е изключително приятно да си побъбри на тая тема, а и може да си изложи виждането далеч по добре отколкото аз, ако изобщо може да има място за сравнение.....
С това темата за мен приключва....
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Антиобици-амер.гнилец

Мнение от Димкис »

По горе се споменава че някога се е лекувал амер.гнилец.Ето какво намерих в американска енциклопедия от 59 година./Интересно ,то се връзва със спора около Гентамицина .Гентамицина е във формата на сулфат./-През 40-години проф.Хаземан заеднос агрохимика Чалдерсон изучавали възможността за отслабване и изкореняване на ам.гнилец.Работили са с сулфатиазол .През 44 година е направена публикация в амер.пчеларско списание"Gleanings in Bee Culture"че питите на заразените семейства са се изчистили и пчелите отглеждали здраво пило.Но това предизвикало протести от страна на пчеловъдните инспектори по гнилеца и някои научни работници,които заявявали че питите не биха били моглида бъдат стерилизирани защото сулфатиазоло не убива бактериите.Обсъждането продължило до 50 те години .Този начин на лечение освобождавал семейството от гнилец само за година или малко по дълъг срок.Повторното появяване на заболяването показвало че всички спори на възбудителя на ам.гнилец не загиват....И се посочва /в Енциклопедията/ че общоприетие метод за борва с ам.гнилец е изгарянето......Автори са:А.И.Рут,Э.Р.Рут,Х.Х.Рут ,М.Дж.Дейелл,Дж.А.Рут
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Обсъждането продължило до 50 те години .Този начин на лечение освобождавал семейството от гнилец само за година или малко по дълъг срок.Повторното появяване на заболяването показвало че всички спори на възбудителя на ам.гнилец не загиват....И се посочва /в Енциклопедията/ че общоприетие метод за борва с ам.гнилец е изгарянето......

:idea: 8) [/i]

няма какво повече да се коментира
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

ФЕРАРИСТ написа:
коко написа: Нищо в нашия занаят не приемай за чиста монета. В пчеларството няма теореми, много малко се знае и много бавно се достигат някои истини.
Именно, по принцип точно от това изхождам.... :)
хехе
ти наистина си уникален

''Може и така да е, но аз съм просто един пчеларски син, който просто приема за чиста монета това което му казва баща му''

нещо си противоречиш
просто не се здържах
// и друже когато цитираш някого не му изяждаи думите ,а копирай цялата мисъл (е твое право си е) :wink:
тълкуването така има различен смисъл , но ние не сме толкова боси че да не го разберем хайде със здраве щото с теб спора по Американския приключи :)
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

toko652003 написа:но ние не сме толкова боси
Надявам се че по подразбиране не изразяваш мнението на целия форум тука.....
toko652003 написа:с теб спора по Американския приключи :)
Безкрайно си прав.....всеки е свободен в крайна сметка да гори и да прави каквото си иска.....ако за теб това беше спор, за мен беше споделяне на нещо все пак, държа да го поясня.....
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Писах че няма да се занимавам повече с това, но после се замислих че е добре да позадълбая малко повече, не че съм приел нещата лично, но все пак мисля че ако продължа малко повече тоя дебат, ще е по - добре......
Да речем че аз съм новобранка, двугодишен пчелар с 10 кошера, и намеря гнилец в един от тях, изпадна в тиха паника, и вляза тук, видя тази тема и мненията на някой дето определя някой като "не толкова боси", и веднага стигам до извода че щом преди 60 години някой е "общоприел" изгарянето като метод, значи науката и опитите с пчелите не може да са претърпели кой знае какъв прогрес(колко са все пак 60 години) и е най - добре да драсна клечката на добичетата.......
Имам и друг избор ако разширя кръгозора си, и не желая да вървя по пътя на най - малкото съпротивление и лесно решение, и да потърся нещо друго......предполагам все ще съм чул от някъде че братския руски народ е много напред с материала, там този занаят е много по развит отколкото при нас, като напиша "лечение на американски гнилец" в коя да е средностатистическа руска търсачка, пред мен се отваря един друг поглед на въпроса ЛЕЧИМ ЛИ Е?????.....не КАК, а ДАЛИ?????

http://www.lecheniepchel.narod.ru/
КАто смъкнем страницата малко надолу, съзираме
ОКСИБАКТОЦИД ® - полоски (спасают от американского и европейского гнильца)
ОКСИБАКТОЦИД ® - порошок (спасает от американского и европейского гнильца)
Не може да бъде!!!!! - спасявало от американски и европ. гнильца!?!?!?!
И съдържал "составе эффективные антибиотики и вспомогательные вещества"......
Отново се споменава че се приема при ранна фаза на заболяване, а не когато цялото пило е станало на леш.....

http://www.beeland.ru/boleznipchel/bolezni1_1.html
Сваляме най - долу страницата и четем:
Лечение. Применяют те же антибиотики и сульфаниламидные препараты, которые рекомендуются для лечения американского гнильца.
Значи се дават същите АНТИБИОТИЦИ и прочее който се препоръчват и "для лечения американского гнильца"......значи нещо си, се препоръчва за лечението на нещото....
В същия сайт в любопитния сектор "Американски гнилец" пише :
Лечение. Для изыскания эффективных препаратов в лаборатории определяют чувствительность выделенных штаммов возбудителей к антибиотикам и сульфаниламидным препаратам. Больным пчелиным семьям дают лечебный корм. Для этого готовят сахарный сироп 1 : 1, к которому добавляют один из следующих препаратов: норсульфазол натрия—1—2г; хлортетрацик-лин — 500 тыс. ME; неомицин, тетрациклин, эритромицин, моно-мицин, окситетрациклин, канамицин —по 400 тыс. ME; стрептомицин — 500 тыс. ME на 1 л сахарного сиропа.
Значи отдавна поразмитите ми руски познания засякоха няколко химични продукта чийто имена свършват на -Цин, -Клин, -Мицин, и се споменава нещо за лечение, няма да се отдам на тълкувания, по добре е човек сам да си направи извода, да не рече някой че подвеждам хората(новобранците)......все пак там е описано и приятния и неангажиращ "пожарникарен метод"(термина много ми хареса), който също е опция.....когато пилото станело на леш.....

http://beekeeping.newhost.ru/Arhiv/a2003/n503_50.htm
КАто отидем на този линк и намерим абзаца отнасящ се за гнилците, четем:
Американский гнилец
Для лечения рекомендуется обработка пчел препаратом оксивит, который применяют весной до начала массового медосбора или летом в безвзяточный период при наличии клинических признаков заболевания. Перед лечением больные семьи перегоняют в чистые продезинфицированные ульи, заменяют маток на здоровых плодных. Препарат применяют в дозе 0,5 г на одну семью силой 10 улочек. Лечебные обработки повторяют 3–4 раза с интервалом в 6–7 дней до исчезновения клинических признаков заболевания.
Прочетох го два пъти, нищо за горене не видях......
Понеже този линк е на някакво списание или и аз не разбрах точно, си позволявам от този линк - http://beekeeping.newhost.ru/Arhiv/a2002/n502_26.htm
да извадя следното - Группа ученых Всероссийского научно-исследовательского института ветеринарной санитарии, гигиены и экологии организовала в 1992 г. фирму "Апи-Сан" по производству препаратов для лечения пчел. За десять лет своего существования фирма разработала и предложила потребителям более 10 новых наименований лечебных препаратов, которые пользуются заслуженной славой и с большим успехом применяются далеко за пределами России.
Демек руски учени, през 1992, много след като някакви бележити американски светила през 19и незнамсикоя година правили и престанали да се занимават с нещо толкова дребно за знаменитата америк. икономика като гнилецd, както се отбеляза и изтъкна тук, че тия руски учени създали "оксивит" - нещо си което се прилага за лечение на гнилци.....имало изисквания при лечението, но тук говорим за принципа - ЛЕЧЕНИЕ.....а не изгаряне все пак.....значи според тях(учените) МОЖЕЛО......

http://www.fadr.msu.ru/rin/livest/zooclub/34.htm
Линка е малко разхвърлян, но малко преди средата на страницата виждаме:
Бактериальные болезни. Американский гнилец -
Лечат пчел антибиотиками и сульфаниламидными препаратами, растворенными в сахарном сиропе (1 часть сахара на 1 часть воды). Вначале готовят водный раствор препарата (необходимое количество растворяют в 100 мл теплой кипяченой воды и тщательно перемешивают), затем в подготовленную жидкость добавляют 900 мл сахарного сиропа.
На 1 л сахарного сиропа берут 1 - 2 г норсульфазола натрия, 500 тыс. МЕ хлортетрациклина; неомицина, тетрациклина, эритромицина, мойомицина, окситетрациклина - по 400 тыс. МЕ; стрептомицина 500 тыс. МЕ; канамицина 400 тыс. МЕ.
Пак изредени антибиотици и начин на лечение......

http://www.apis.euro-honey.com/modules. ... age&pid=80
http://www.apis.euro-honey.com/modules. ... ge&pid=237
Това са две също интересни статий едната е за някакъв си руски професор ли или нещо от сорта, който се е занимавал с гнилци от начало на века, малко след като това било открито, и мнението му за унищожението на пчелите.....

http://atanasov.alpobg.com/bolesti.php#2
Тука четем -
Терапия с алтернативни средства срещу болести по пчелите
Д-р Ст. Димитров
А) Американски гнилец
1. Изкарване на семейството в "гол" рой, когато заболяването е открито пролетта или началото на лятото. Когато заболяването е открито късно (август, септември) унищожаване на семейството (опастност от разнасяне на заболяването чрез кражби).
2. “Голият” рой се прехвърля в същия дезинфикциран кошер върху три-четири изградени пити. След три дни (отделяне на меда, който е в пчелите) се прехвърля върху восъчни основи в същия наново дезинфекциран кошер. Подхранва се със захарен сироп с един грам на литър натриев бензоат и витамин В-12 (500-1000 гами). Следи се за поява на заболяването
............................
Ако не ме лъжат очите, тук въпросния доктор(не новорбанец, а цял доктор)споменава само един вариант, при който пчелите се унищожават - наесен, предполагам защото тогава семейството е доста ослабнало, по - топло е отколкото напролет, а доколкото знам гнилеца вирее по добре на топло, и поради описаната от него вероятност за кражба.....
Останалите варианти не гласят изгаряне, а ако отидете на въпросния линк, ще видите че това стои на подточка (В), която е обозначена "в) Терапия (лечение)"......терапия,лечение....значи говорим за ЛЕЧЕНИЕ, нещо което проведено независимо как, може да даде резултат...МОЖЕ.........расъждавам праволинейно все пак да не се обърка някой....малко съм изненадан, защото все пак точно докторите са тези който най - много лобират и пропагандират за изгарянето при тия случай, незнайно точно защо, но това е друга тема....по която "старите кучета" могат да се замислят....

Мисля че примерите който са изброени по горе са достатъчни на един "новобранец", като мен в случая, който ако няма първоначален източник като настойник да речем да му обясни някой неща, да стигне до първоначалния извод, че гнилеца не е нелечим(в определени фази, в определени случай) като цяло, как става това е друг въпрос, тук иде реч не за начина, а за възможноста, търсих и някъде из интернет мнението на Господ че "Няма нелечими болести, има нелечими хора" за да разбера дали това се отнася и за животните, но не открих нищо за съжаление........но предполагам че е така......

http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=4355
Ето и уважаеми колеги, как руските пчелари дискутират това в един свой форум - те не се занимават с плоски спорове за това дали нещо е възможно, не скачат като на нова кокошка в кокошарник за това че е подхванала тема, която отдавна е с едно единствено решение в техните съзнания(и по принцип това е и най - лесното решение) и всичко друго е безплодни опити за прогрес в сфера която все още е неопозната напълно. Те обменят опит, те са експириментирали, те са пробвали това, пробвали са онова, били са традиционалисти, били са и новатори, били са отворени към нови неща, затова сега аз ходя из техните сайтове, и вадя примери в подкрепа на някаква теза, а не те да влизат в наши сайтове, и някой от тях да прави това като мен......Нали????

С настоящото мнение, аз изразявам своето мнение по този въпрос, нека то да не бъде възприемано като меродавно, всеки е свободен да направи свойте изводи като прочете и прегледа материалите по случая(нещо което също не е задължително), и всеки трябва да понесе сам отговорноста си за свойте действия, всеки е свободен и да изкаже несъгласие по темата, по възможност избягвайки дефинирането на знанията и опита на опонента си, изхождайки от древната Сократова синтенция - "Аз знам, че все още нищо не знам".....
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”