пчеларство в германия

Модератор: Margarita Dikova

grand_pn
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 4:19 pm

пчеларство в германия

Мнение от grand_pn »

Може ли някой да напише повече подробности като условията за тази дейност,как стоят нещата с регистраций,какви изисквания имат.Имат ли субсидий като тук и изобщо мнения по вапроса за тази идея.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: пчеларство в германия

Мнение от Gojyto »

Хахахаха имат ли субсидии като на6ите ??Приятел за на6ите субсидии германеца хи4 няма се занимава.Там имат опра6ване.
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: пчеларство в германия

Мнение от teraforming »

Като идеш в Германия и червен килим ще ти постелят, с мед и масло ще те нахранят. После и пари ще ти дадат.
Хората искат бачкане там...
Насочвайте се към някоя по-канапчииска държава.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: пчеларство в германия

Мнение от Gojyto »

Приятел сестра ми е от 8 години в Германия не ми обяснявай как стоят не6тата там.Хвани се и на 5 работи тук и да видим дали 6те искара6 и 1/5 от това което вадят те от 1 .
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: пчеларство в германия

Мнение от светльо »

Колега - въпросите ти ясни, ала не мислиш ли, че е по-резонно и смислено да ги зададеш в някой немски пчеларски форум.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
grand_pn
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 4:19 pm

Re: пчеларство в германия

Мнение от grand_pn »

Значи за да попитам специално за Германия значи имам нещо впредвид и съм работил там и знам как се работи,а колкото до питането в немски форум,реших че може някой от тук да знае нещо и да получа някакъв смислен отговор,но май освен че сбърках темата съм сбъркал и форума!
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: пчеларство в германия

Мнение от Scutellator »

Форума е затова - да попиташ, но просто доколкото знам тука няма кой да ти отговори. Не съм чувал някой от съфорумците да си е имал вземане-даване с Германия. Принципно съм запознат със преместването на пчеларската дейност от една държава в друга в рамките на ЕС, но точно за Германия не съм наясно. Аз не знам немски и не мога да те уредя. Попитай и моля, ако не те затруднява, осведоми ни какви са изискванията. Лично на мен това ще ми бъде от полза. Може и на лични, ако предпочиташ.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: пчеларство в германия

Мнение от Gojyto »

То уреждането в Германия е възможно,ама трябва количество.Никой германец няма да дойде за някакви си 5 или 10 тона.Работата е на тирове.А колко % от българските пчелари вадят примерно над 10 тона годи6но?
Може и да се кооперираме но в БГ трудно се получават тези не6та.
А по въпроса на колегата аз знам за 40 евро на бройка за опра6ване.
ivan1
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 7:10 pm

Re: пчеларство в германия

Мнение от ivan1 »

Ами можем да използваме форума за това -за коопериране и събиране на по големи количества.
И след това да направим запитване до някои германски преработватели на мед .
МОЛЯ ЗАЯДЛИВКОВЦИТЕ ДА НЕ ОТГОВАРЯТ
grand_pn
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 4:19 pm

Re: пчеларство в германия

Мнение от grand_pn »

Темата не е как да си изнесеш меда,а пчелина и дейноста в Германия!
ivan1
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 7:10 pm

Re: пчеларство в германия

Мнение от ivan1 »

ОТГОВАРЯМ НА КОЛЕГАТА Gojyto .А и мисля че на никои няма да навредим с тази информация
beehoney
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 6:38 pm

Re: пчеларство в германия

Мнение от beehoney »

пчелина не можеш да го изнесеш в Германия да кажем че по някакво чудо минеш нашата граница но до тук. В Германия се разрешава само внос на майки но от определени породи правят го с цел подобрение и да възтановят своя си ген фонд.
Инъче дейноста може да си я вършиш и там т.е. да пчеларстваш - минаваш техните регистрации и покриваш определени изисквания купуваш си кошерите и инвентара по техните цени и си работиш. В момента не се сещам точно за какво беше май за професионално т.е. за земеделски производител (фермер) се искаше и завършено образование - пчеларство с призната диплома в Германия.
Ако си регистриран фермер имаш право на субсидиране и за разлика от тук там нещата са уредени, имаш и определени привилегии - данъчни. Но общо взето разходната част не е никак малко затова дребните пчелари който са на любителска основа там се отказват или гледат само 5-10 семейства за да имат мед за себе си и роднини. Ако не членуваш в някое дружество си за никъде. Ако смяташ да правиш пчеларска ферма има сметка само от 100 броя нагоре и задължително фермер.
Най-важното - ако искаш да развиваш такава дейност там - научи тяхното законодателство - имат Закон за меда, всяка провинция има свой наредби и закончета и това е може би най-добрич съвет защото както се досещаш там не е като тук в мига в който стъпиш на криво и съседа ти вече звъни в полиция и ветеринари и просто....
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: пчеларство в германия

Мнение от Scutellator »

пчелина не можеш да го изнесеш в Германия да кажем че по някакво чудо минеш нашата граница но до тук. В Германия се разрешава само внос на майки но от определени породи правят го с цел подобрение и да възтановят своя си ген фонд.
В рамките на Евросъюза има само една порода - apis mellifera (т.е. споменава се само биологичния вид, не и породата) и НИКОЙ не може да ти забрани внос на нещо на което ЕС ти дава право да внасяш. Отделен е въпроса че едно от първите неща, които ще направи е да си смени майките (най-малкото колкото да не потъне от срам когато води посетители - там пчеларите не са свикнали пчелите да жилят - Бъкфаст или Карника сам може да прецени).
За да ги пуснат през митниците, кошерите трябва да са с установен здравен статут - взема се парче от пита от всеки кошер и се изследва ( за неналичие на гнилцови заболявания, нозематоза и какво още не знам).

Имай впредвид че от Българската граница нататък стандарта на кошерите (размера на рамката) е друг.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: пчеларство в германия

Мнение от Gojyto »

ivan1 написа:Ами можем да използваме форума за това -за коопериране и събиране на по големи количества.
И след това да направим запитване до някои германски преработватели на мед .
МОЛЯ ЗАЯДЛИВКОВЦИТЕ ДА НЕ ОТГОВАРЯТ
Не съм се заяждал с никой просто казвам 4е кооперирането ни е мн трудно.Ако не вярва6 пробвай сам.Как да стане коопериране като 90% от пчеларите са пенсионери?Ти с пенсия разправял ли си се ?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: пчеларство в германия

Мнение от dimitarbonev »

Проблема не е само в пенсиите. И сред тях има такива дето даже ще свършат най-трудната работа. Проблема е в манталитета.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларството в Европейския съюз / The beekeeping in the European Union (EU)”