само за неграмотни

Модератор: Margarita Dikova

icoper

Мнение от icoper »

abe pi4ove kakav evropeiski saiyz be.nii sme o6te mnogo dale4 ot istinata.v evropa im davat po 65eur da ko6er sybsidia.i ako iska6 da si yveli4i6 semeistvata ti poemat 70% ot cenata na ko6era.kade sme nie s tazi cena na meda sled kato na na6iat vatre6en pazar cenata e dori po niska ot kitaiskia med. 8)
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Mai si mnogo prav ,no nali evropeiskia e zatova saiuz da za6titava i tia koito sa vnego ne samo vatre6na konkurencia v saiuza da ima :idea: moje pak da e za dobre vlizaneto ni tam 6toto ot tova polojenie po lo6o ne vijdam kade pove4e :!:
icoper

Мнение от icoper »

mislia 4e i po lo6o moje da stane dendenciata naprimer za povi6avane na cenata na zaxarta v dalgosro4en i ne tolkova plan e savsem blizka kato realnost,i savsem skoro razbiraite tazi godina 6te zadmine kato cena cenata za zaxarta.evr.sayz otpyska sybsidii za otglejdaneto na zaxarno cveklo koeto ot svoia strana namaliava sebestoinosta na prodykciata (zaxarta) no ima edno mejdynarodno sporazymenie blagodarenie na koeto proizvoditelki kato brazilia i drygi golemi v bran6a sa vaveli protestna nota sre6ty tezi sybsidii,i komisiata 6te otsadi v tiaxna polza(100%).koeto ozna4ala 4e v blizkite 2-3god,cenata na zaxarta 6te raste s vazxodia6ta tendencia,a za polojenieto na cenata i na balgarskia pazar moje da pro4etete edna statiika ot :fermer.bg za da vi stane iasno na kade otivat rabotite. 8)
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

icoper написа:mislia 4e i po lo6o moje da stane dendenciata naprimer za povi6avane na cenata na zaxarta v dalgosro4en i ne tolkova plan e savsem blizka kato realnost,i savsem skoro razbiraite tazi godina 6te zadmine kato cena cenata za zaxarta.evr.sayz otpyska sybsidii za otglejdaneto na zaxarno cveklo koeto ot svoia strana namaliava sebestoinosta na prodykciata (zaxarta) no ima edno mejdynarodno sporazymenie blagodarenie na koeto proizvoditelki kato brazilia i drygi golemi v bran6a sa vaveli protestna nota sre6ty tezi sybsidii,i komisiata 6te otsadi v tiaxna polza(100%).koeto ozna4ala 4e v blizkite 2-3god,cenata na zaxarta 6te raste s vazxodia6ta tendencia,a za polojenieto na cenata i na balgarskia pazar moje da pro4etete edna statiika ot :fermer.bg za da vi stane iasno na kade otivat rabotite. 8)
Което не мисля,че е лошо.Вдигнели се захарта ще се вдигне и цената на меда/100%/.
icoper

Мнение от icoper »

da no sebestoinosta na meda 6te se zapazi v sa6tite granici,za6toto malko ili mnogo vinagi se izpolzva zaxar i to ne samo za napravata na zaxaren med,no i za redica drygi p4elarski operacii,podbyditelno,za zapasiavane i t.n.a za tova 4e cenata 6te se vdigne dvoino,dosta mi e trydno da go poviarvam.moje i da stane ako zabraniat kitaiskiat pak,e vazmojno,v protiven sly4ai prosto zabravi,daje i sled vlizaneto ni v evrop.s.predi da pysnat kitaiskia na pazara arjentinskia stapva6e na importna cena ot 3.76lv za kg.,a v momenta cenite im sa katyo na kitaiskia.Ili ot kazanoto dotyk sledva 4e kitaicite sa tezi koito opredeliat cenata na meda i to ne samo na nego ,po sa6tiat na4in te srinaxa i redica drygi pazari kato tozi na iagodi, malini i t.n. 8)
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

icoper написа:da no sebestoinosta na meda 6te se zapazi v sa6tite granici,za6toto malko ili mnogo vinagi se izpolzva zaxar i to ne samo za napravata na zaxaren med,no i za redica drygi p4elarski operacii,podbyditelno,za zapasiavane i t.n.a za tova 4e cenata 6te se vdigne dvoino,dosta mi e trydno da go poviarvam.moje i da stane ako zabraniat kitaiskiat pak,e vazmojno,v protiven sly4ai prosto zabravi,daje i sled vlizaneto ni v evrop.s.predi da pysnat kitaiskia na pazara arjentinskia stapva6e na importna cena ot 3.76lv za kg.,a v momenta cenite im sa katyo na kitaiskia.Ili ot kazanoto dotyk sledva 4e kitaicite sa tezi koito opredeliat cenata na meda i to ne samo na nego ,po sa6tiat na4in te srinaxa i redica drygi pazari kato tozi na iagodi, malini i t.n. 8)
Да и какъв е изводът. Че, цената на меда ще бъде ниска?Че разходите ще ни се повишават?Ие така и не е.Китайския и аржентинския мед винаги ще бъдат" другия мед". Т.е. със по различно качество и съм сигурен , че в най скоро време много страни ще го разберат.Колкото за цената у нас.... тя зависи в голяма степен и от самите нас. Защото има много колеги, които все още го предлагат на 3,5 лв на дребно и увличат останалите.В същото време цените в големите хранителни вериги вече са над 7 лв. за кг.Така че да се
обърнем към нас си.
Гост

Мнение от Гост »

Abe ti stazi cena na drebno vse se hva6ta6 za neia kato cialo e zle polojenieto stiga s tazi cena na drebno prodavai si tam 500-600 kg na drebno i si trai a drugoto kakvo 6e go pravi6 podaraci li 6e pravi6?Niama da moje6 6toto za godina dve 6e falira6
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Anonymous написа:Abe ti stazi cena na drebno vse se hva6ta6 za neia kato cialo e zle polojenieto stiga s tazi cena na drebno prodavai si tam 500-600 kg na drebno i si trai a drugoto kakvo 6e go pravi6 podaraci li 6e pravi6?Niama da moje6 6toto za godina dve 6e falira6
Ami naistina, stiga s tazi cena na drebno.Dai da go dadem na edro za 1.8lv i da si reshim problema vednaj za vinagi.Za 2000-3000kg./500-600/ ne si zaslujava da si pravim trud, da go orodavame na drebno ili nai malkoto da go pravim na vapros.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Spored men spora e bezmislen kogato vlezem v Evropeiskia mnogo ot pravilata 6te se promeniat saveta mi e pone da zadarjim polojenieto da ne zatrivame p4elinite si pak moje i da doide po dobro vreme nadiavam se :lol:
icoper

kam koko

Мнение от icoper »

abe koko to ima o6te mnogo xora koito si me4taiat za cenite ot3.50 na edro no yvi otminaxa im vremenata na tezi ceni.a za tova 4e cenite v niakoi syperi bili po 7 lv. ami xybavo.az v momenta sam v garcia i tyka v sypera gr.med e po 8evr. za kilo no vsiakakav 4yjd e na drebno po 3evr. za kilogram taka 4e si napravi smetkata o6te kolko 6te poskapne, za6toto ako garcite ne mogat da si slojat pe4alba ot pone 100% te vaob6te ne se zaxva6tat za6toto niamalo dalavera.az li4no predlagax na edin grak da pravim vnos na med ot bg,i kato my kazax cena ot 1.50evr. za kilo toi me popita abe za6to tolkova skapo,sega nadiavam se 4e razbira6 za kakvo stava na vapros za evr. pazar a. 8)
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: kam koko

Мнение от коко »

icoper написа:abe koko to ima o6te mnogo xora koito si me4taiat za cenite ot3.50 na edro no yvi otminaxa im vremenata na tezi ceni.a za tova 4e cenite v niakoi syperi bili po 7 lv. ami xybavo.az v momenta sam v garcia i tyka v sypera gr.med e po 8evr. za kilo no vsiakakav 4yjd e na drebno po 3evr. za kilogram taka 4e si napravi smetkata o6te kolko 6te poskapne, za6toto ako garcite ne mogat da si slojat pe4alba ot pone 100% te vaob6te ne se zaxva6tat za6toto niamalo dalavera.az li4no predlagax na edin grak da pravim vnos na med ot bg,i kato my kazax cena ot 1.50evr. za kilo toi me popita abe za6to tolkova skapo,sega nadiavam se 4e razbira6 za kakvo stava na vapros za evr. pazar a. 8)
Ами омръзна ми да говорим вече за цени.Цените са такива каквито са и ние не мажем да ги променим, не и като се оплакваме в форума.
Аз говорих за цена на дребно от 3.5 но и това няма значение. Не виждам конструктивност. Само констатации, без ясни идеи за нещо друго.Ако вникнеш малко по добре в последните коментари може да излезе нещо и на яве.
icoper

Мнение от icoper »

ok. i na men mi pisna ot ceni .abe prosto za info kakvi sa vi dobivite za minalata godina 4yx 4e bili lo6i. iskam da si sveria 4asovnika i ako moga da vi pomogna s edna informaciika kak da gi dignete.ok 4ao zasega.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

icoper написа:ok. i na men mi pisna ot ceni .abe prosto za info kakvi sa vi dobivite za minalata godina 4yx 4e bili lo6i. iskam da si sveria 4asovnika i ako moga da vi pomogna s edna informaciika kak da gi dignete.ok 4ao zasega.
По слаби.
icoper

Мнение от icoper »

pod slabi kakvo da razbiram po 20 ot ko6er ili po malko,ako moje s cifri...
Гост

Мнение от Гост »

icoper написа:pod slabi kakvo da razbiram po 20 ot ko6er ili po malko,ako moje s cifri...
Защо те интересува точната цифра?Два пъти по слаби.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларството в Европейския съюз / The beekeeping in the European Union (EU)”