Ще има ли данъци за пчеларите ???

колменеро

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от колменеро »

shulio написа:В заведението имам клиент който се занимава с газови инсталациии. Каза ми оня ден че е спечелил конкурс за газифициране на детска градина. Проекта му е бил за 100000 евро а от общината му казали да пише 250000 и остатъка да даде в еди коя си партия. Ето там отиват данъците ни. За това ще избягвам който данък мога - защото не отива там където трябва

Клиента ми каза че им е казал че няма да участва в тези сметки и е отказал.
И защо не кажеш имената на клиента и въпросната партия?

Вярно е, че у нас почти всичко е изкривено и опорочено. Но промяната за която всички мечтаем, не може да стане с вълшебна пръчка. Все от някъде трябва да се почне. Например от спазване на правилата. Ако тези правила не са рационални - ще се променят. Ако някой - шикалкави, да си плати за терикатлъка. Безплатен обяд няма. (Гърците вече го разбраха.)

За да получиш, първо трябва да дадеш. Това го е казал народа.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от shulio »

Колко пъти да ви кажа че мен ме устройва положението сега. Не искам да се променя. Не искам да ставаме западна Европа или Америка - където е най - големия комунизъм. Така както е в момента ми харесва. Никой не знае какво прави и какви са правилата. Какво по хубаво от това. Когато правилата станат ясни и минималната заплата ни стане като в запада - да си купувам с нея 1 тон гориво. Тогава мога и да съм почтен и да си плащам всичко. За сега с мойта минимална заплата от 100 кила гориво. Мисля че няма за какво да си говорим
колменеро

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от колменеро »

shulio, хайде стига с тези глупости. Не сме балъци. Произвеждаш пчеларски инвентар (кошери, които рекламираш тук ), имаш собствено заведение, отглеждаш пчели..., за каква минимална заплата говориш. За тази на която се осигуряваш пред НОЙ и за пред НАП или за реалните ти доходи. Живей си както искаш, но не ни налагай "цигански номера".
bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от bobii »

колменеро написа:
shulio написа:В заведението имам клиент който се занимава с газови инсталациии. Каза ми оня ден че е спечелил конкурс за газифициране на детска градина. Проекта му е бил за 100000 евро а от общината му казали да пише 250000 и остатъка да даде в еди коя си партия. Ето там отиват данъците ни. За това ще избягвам който данък мога - защото не отива там където трябва

Клиента ми каза че им е казал че няма да участва в тези сметки и е отказал.
И защо не кажеш имената на клиента и въпросната партия?

Вярно е, че у нас почти всичко е изкривено и опорочено. Но промяната за която всички мечтаем, не може да стане с вълшебна пръчка. Все от някъде трябва да се почне. Например от спазване на правилата. Ако тези правила не са рационални - ще се променят. Ако някой - шикалкави, да си плати за терикатлъка. Безплатен обяд няма. (Гърците вече го разбраха.)

За да получиш, първо трябва да дадеш. Това го е казал народа.

Извинявай колега, ама какво са разбрали гърците...., че им опростиха 50% от дълга!Гърците ще продължат да си пият узото и да си играят сиртакито, а балъци като нас ще им плащат сметката и ще им слугуват :mrgreen: !
beehoney
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 6:38 pm

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от beehoney »

това е тема по която може да си чешем езиците до второ пришествие и нито аз ще убедя някого да си плаща данъците и осигуровките нито някои от другата страна ще убеди мен да спра да го правя...
не искам да обидя никого но мой познати пчелари казват че съм прост и тъп щото съм плащал всеки месец по 70.32 лв осигуровки и чинно съм си декларирал доходите и плащал данъците и бягам като луд от инстанция на инстанция за да си вадя необходимите документи било за пчелина било за зем. производител и за незнам си още какво само и само за да съм изряден а те били тарикати и умни щото не давали и стотинка на държавата и трябвало да следвам техния пример да се уча от по-старите. А после същите тези пчелари първи се наредиха пред ДФ Земеделие да искат парички. На хубави неща ме учат също както друг стар пчелар ме учеше първо как да фалшифицирам меда за да изкарам повече килограми и да прекарам търговеца вместо да ме научи на нещо по-полезно....
аз се имам за що годе средно интилигентен и докато за това нямам някакви претенции то имам притенциите че съм почтен млад мъж които спазва правилата и които иска да бъде уважаван точно заради това а не защото съм супер тарикат които гледа как да прекара всеки за някоя стотинка.... днес ще прекараме държавата, утре ще прекараме търговеца, вдруги ден ще прекараме съседа, колегата пчелар и в един прекрасен ден като се огледаме може да не ни хареса това което ще видим... да си тарикат и да прецакваш всеки щото никои нищо не ти дава това е добър пример и много полезно нещо което ще предадем на децата и внуците си...
напълно съм наясно че богат няма да стана никога но от години се изхранвам само и единствено от пчелите по почтен начин и гладен не съм си легнал а и никога не съм се лишавал от каквото и да е като вземеш от луканката дето ми намигва в магазина до почивките в чужбина... всичко опира до манталитет
колменеро

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от колменеро »

bobii написа: Извинявай колега, ама какво са разбрали гърците...., че им опростиха 50% от дълга!Гърците ще продължат да си пият узото и да си играят сиртакито, а балъци като нас ще им плащат сметката и ще им слугуват :mrgreen: !
Всъщност опрощават има 100 млрд. от 360, но тези "загуби" са за сметка на ЧАСТНИ (предимно френски) банки, които от собствената си алчност, са подходили недалновидно и са дали кредити на "неплатежоспособни" клиенти. Бъди сигурен, че нито ти, нито аз сме или ще им плащаме сметките. До сега гърците бяха свикнали да лежат и държавата да ги храни, но сега ще трябва да работят. Те обаче не искат и затова протестират, само че никой повече няма да им се върже.

Но да оставим гърците, а да гледаме в собствената си паница.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от shulio »

колменеро написа:shulio, хайде стига с тези глупости. Не сме балъци. Произвеждаш пчеларски инвентар (кошери, които рекламираш тук ), имаш собствено заведение, отглеждаш пчели..., за каква минимална заплата говориш. За тази на която се осигуряваш пред НОЙ и за пред НАП или за реалните ти доходи. Живей си както искаш, но не ни налагай "цигански номера".
Минималната заплата е една бариера. А това какво имам и какво правя никога не съм го крил. Незнам къде видя цигански номера, но ти си знаеш. И ако си мислиш, че съм някакъв голям богаташ си в голяма грешка. Това че съм намерил начин да припечелвам без да съм работник на някой не значи че съм станал милионер. Всеки може да направи това което аз съм направил. Пчелите ги отглеждам между другото. А заведението съм под наем и съм тръгнал с 3000лв. Пари които някой от вас ги дават за една кола "аз не бих си купил такава. Мойте коли са до 1500лв наи-много :).


Живейте честно спрямо хората, а не спрямо държавата "ако това нашето може да се нарече държава" според мен прилича повече на СИК и ВИС. Като си честен спрямо хората около теб и клиентите ти всички са честни с теб. С държавата не е така
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от светльо »

beehoney написа: не искам да обидя никого но мой познати пчелари казват че съм прост и тъп щото съм плащал
а те били тарикати и умни
аз се имам за що годе средно интилигентен и докато за това нямам някакви претенции то имам притенциите че съм почтен млад мъж които спазва правилата и които иска да бъде уважаван точно заради това а не защото съм супер тарикат
beehoney решението какво да правиш си е изцяло твое, но това с какви си заобиколен и какво приказват нали се сещаш, че може да няма нищо общо с пишещите в тази тема - от къде на къде да си прост и тъп, щото си плащал, кои са те, че да определят това, много странен критерий.
И на база твоето решение, ще получиш съответните уважения от когото и каквито трябва - но помисли ти как определяш другите, защото разделяш нещата малко на сила това, че не плащам или плащам данъци, какво общо има изобщо с това колко си интелигентен, колко си прост, тъп, остър и т.н., включително и тарикат?

Намерил си оправдание за дадените от теб пари - аз до сега не съм видял нищо на среща, дори напротив и това не е причинност, а следствие, следствие от развоя през последните 20г. . И не - не им искам ни субсидиите, ни помощите, искам само да се контролира едно идиотско пръскане и не виждам дори с това да се справят, поне с това, какво данъците ли ще решат този проблем ...... е тази година имаше тука във форума клип където видяхме пчелари как си късат документите пред камерата.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от valyo »

shulio написа:В заведението имам клиент който се занимава с газови инсталациии. Каза ми оня ден че е спечелил конкурс за газифициране на детска градина. Проекта му е бил за 100000 евро а от общината му казали да пише 250000 и остатъка да даде в еди коя си партия. Ето там отиват данъците ни. За това ще избягвам който данък мога - защото не отива там където трябва

Клиента ми каза че им е казал че няма да участва в тези сметки и е отказал.
Shulio, мога ли да сезирам прокуратурата по този твой пост? Мисля че ти беше от Медковец, трябва да е лесно да се провери в общината?
Т.е. аз по-скоро ще го направя, но искм да се знае не да е анонимен сигнал ...
В края на крайщата аз не споделям инфантилното мнение, че е по-добре до веки да сме на това положение което сме сега. Информации като тази ме засягат лично по тази причина.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от светльо »

valyo, ако смяташ, че си толкова силен да ти дам и информация, как се готви в нашата община кражба м/у милион, милион и половина българска валута, по европейска програма - информация от няколко достоверни, вътрешни източника ..... аааа и да добавя, че измамата няма да се осъществи само на место ниво, участват и малко други лица от по-високи инстанции (като прокурори) из други градове (София)
И като казах София - миналата година .... нали понеже те интересуват подобни въпроси .... та миналата година, бачках в София по строежи към една фирма, която изпълняваше пак някакви държавни поръчки, за обновяване на детски градини и училища. Аз бях в сектора с ламинатите - значи за всеки квадрат се отчитаха в държавните документи разходи от 50+лв. нагоре. Ламината беше брак - по-точна цена около 4,50лв на квадрат, монтажа т.е. парите, които ни се плащаха бяха 1,50лв на квадрат, без подложки, без первази, без абсолютно никакъв интерес относно качеството на работа.

п.п. и не на последно - нима не знаеше, толкова години за фалшивия алкохол на цар Киро, който го има във всеки магазин, колко пъти сезира прокуратурата за това?
п.п.2 не знам, всеки има правото да има право, съответно да го защитава, но аз имах двама близки приятели от софия силни адвокати, единия беше и в Цик - е хората направо им писна от беззаконие, такива неща са ми разказвали, че ..... та и двамата духнаха в чужбина, единия в момента се занимава с интернет, другия корми риба и са много по-доволни от предишната си професия и лафът "какво са 1000 адвоката на дъното на морето" го знам от тях, но като ми го разказаха, рекоха, че не е смешно, а много, много тъжна действителност .... уви.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от valyo »

Цеко Сифоня написа:

Здравей колега благодаря за положителната оценка относно познанията ми като пчелар.Аз също те уважавам както и всички тук присъстващи колеги но не съм много съгласен с теб .Това че не искаме да плащаме данъци ...защо да ги плащам -започнал съм от един кошер-бях ги направил 105 и всичко това само на две ръце-къде беше тогава държавата-а и сега, мислят как само още и още да изкопчат-ако могат 9 кожи да одерат.И все пак им плащаме нали при закупуване на препарати и друг инвентар си плащаме ддс?Но разбира се това е малко..Трябва да се хранят и търтеите...А те ядат повече от пчелите :lol: Относно лекарите -уважавам хората с тази професия -това са достойни хора макар че има сред тях такива които с неграмотноста си са "помогнали " на доста .и далеч не са за съжаление -моята джи-пи взима 2000 лева заплата отделно рушветите-малко ли са?Аз бруля цяло лято за тия пари.Не плащам "здравни осигуровки" -това е толкова смешно като понятие.Ако се разболея или някой от семейството ми -отивам където си искам и плащам -знаеш ли какво е отношението тогава колега?не е като при клиничните пътечки.Иначе да ходят в Англия ако искат и в Зимбабве-за там заминават и строители и общи работници и това е последствие от общия упадък а не от неплащането на данъци.За колата плащам сума данъци но не карам по хубави пътища нали така?Естествено ремонтите пак са за моя сметка.
Замислям се и за историята-даже насърчавам едно от децата ми да учи археология и не смятам че са ограничени или че ще растат като такива-учат английски от втори клас-разбират на компютри повече от мен и коренно ни надминават по знания .Дето уж ни учеха добри учители но по сбъркана система която и сега не се е променила кой знае колко-защото няма данъчни постъпления нали?Ми като са им малко парите да отиват да работят на надница на полето при арендаторите.И на мен не ми стигат парите ,завършил съм електроника, от пчеларството не мога да се прехранвам цяла година затова работя в строителството.И не се оплаквам,като не може от едно,от второ ,от трето-намирам начин,да намерят и те а не само да реват и да чакат наготово.
Не си засегнал никого колега -само си пишем. :D Жив и здрав и успехи!
Цеко, единствено като израз на уважението ми към теб отговарям, но няма да влизам в по-сетнешна дискусия. И имай предвид, че излагам виждането си как трябва да възприемаме нещата, а не те карам да хукнеш да внасяш пари на данъчните.

2000 лева е НИСКА заплата. И дж-пи (това ще рече общо практикуващ лекар) са най-платените масови медици, същевременно най-ниско квалифицираните. Специалист със специалност в болница се блъска около 4 пъти повече от теб и мен, с дежурства и бой от циганите и т.н. и взима към 600 лева. Дори няма да говоря за баща си, лека му пръст, а за сегашни мой познати. Ако ти се виждат много тези пари - що не станеш лекар или що не си станал навремето, да видиш лесно ли е спрямо пчеларството примерно, пък тогава казвай много ли са му, малко ли са му парите. И само пак си помисли можеш ли да си платиш на частно лечението - не става въпрос за грип, а за неща дето не искам да ги споменавам за да не чуе дяволът.
Едно и също ли е спорет теб като загуба за държавата заминаването на строителни работници ( които винаги, векове назад са били гурбетчии) и на лекари, че с толкова лека ръка ги "харизваш"?

Като казваш "сума ти данъци" за колата какво имаш предвид - 100 лева на година с малко "намаление" на кубиците? За лека кола (само данъка, без ГО и застраховка) аз като регистриран в София, плащам 450 годишно, и не мисля че е много. Не данъците, а колите са много, което е резултат точно от неадекватно ниските данъци - всякакви отровни таралясници тровят въздуха около нас, без каращите ги да се замислят на йота на вредни газое, пробити гърнета и прочее гнус с която насила ни ограждат, щото данъка нисък и им позволява.

Искрено се радвам за децата ти. Нека учат и не само английски. Надявам се един ден да ги видиш изучили и успяли, видяли свят. Нека стане детето известен археолог и дано държавата му отпуска всяка година по два пъти пари за разкопки. И тогава да чуеш от тях това което аз сега ти казвам, и което не искаш да чуеш от мене. Че трябва да си поддържаме държавата, за да може и тя да прави нещо за нас. Ако не го чуеш - не се радвай.


Продължавам по твоя пост. : Ами и те като тебе намират начин, работят в строителството, другаде. ... Мислиш ли че това е най-доброто за всички ни? Дори за най-простите от тях? Една проста истина - ако има повече "даскали" да се поомешат циганетата с книгите, циганския ни проблем няма да е толкова страшен колкото сега.

Дай Боже да си жив и здрав 100 години, да работиш. Ами ако не стане? Ако излезе някой фаул - какво правим. Плачем че пенсийте ни малки. А цял живот сме крили всячески осигуровки. Справедливо ли е, питам конкретно, аз да плащам около 452 лева месечно само осигуровки още 64 здравни още 350 данък, а някой нищо, щото по строежите се води на минимална, и после да искаме пенсии и т.н. да взимаме заедно? И това не е защото съм богат или много заимал - съвсем не е такова положението. И мен нуждата ме гони. И мога да ги намаля тези пари с фалшиви договори и т.н. не е да не мога. Но ще е кражба и ще го знам че е кражба - това е капката катран дето разваля меда.

Жив и здрав . Това ми беше последния пост по темата щото е безсмислено.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от valyo »

Цеко Сифоня написа:Хубава работа ама българска.Форума е място да споделяме и да си помагаме а не да се топим.Как така ще изпееш човека -няма ли да ти е съвестно?
Къде виждаш че ще "изпея" човека и кой е човека? Общинаря ли? Какво е направил shulio та да се притеснява?????
Светльо - infocenter@prb.bg ето мейла на прокуратурата. Не може все да си траем ида псуваме - или едното или другото. Мисля че ако имаш таква информация си длъжен да я споделиш с прокуратурата, заедно с опасенията си че участват прокурори в мошеничеството.
За мен това е начина. Ако искаме довеки да си въртят далавери с нашите пари - траем си , "да не изпеем" човека. Ако искаме да е другояче - ми не си траем.
Моля Цеко пак да погледне поста на shulio и да ми обясни какви негативи за него може да има от една проверка на прокуратурата в общината? - Ще му затворят бизнеса ли? какво?
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от valyo »

светльо написа: .....
И като казах София - миналата година .... нали понеже те интересуват подобни въпроси .... та миналата година, бачках в София по строежи към една фирма, която изпълняваше пак някакви държавни поръчки, за обновяване на детски градини и училища. Аз бях в сектора с ламинатите - значи за всеки квадрат се отчитаха в държавните документи разходи от 50+лв. нагоре. Ламината беше брак - по-точна цена около 4,50лв на квадрат, монтажа т.е. парите, които ни се плащаха бяха 1,50лв на квадрат, без подложки, без первази, без абсолютно никакъв интерес относно качеството на работа.
.......
Чета го това 4ти път и все повече се ядосвам. Еййй ама верно си заслужаваме и управниците и дереджето. Може ли да го виждаш това и да си траеш. Да се радваш че си изкарал няколко стотинки с работа, заради които ставаш съучастник???

После като казвам че програмите и фондовете са зло пак ми опонирайте колеги. Т.е. те са може би добра идея, но не и с такива като нас, дето ще вземем 1.5 и ще харижем на разбойника 50 щото били "държавни", т.е. нечии данъци.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от светльо »

Само не забравяй, че тези управници са станали управници не по мое решение и избор - допълнително, че не аз желая да ги подържам.
И не си го слагай - изкарах само един обект и то, защото бях убил половин ден да го намеря, та на място като разбрах каква е работата, не ми се занимаваше, но денят ми отиваше бадева.
А какво значи да си траеш можеш ли да ми обясниш - питах те, ти примерно за цар Киро колко пъти подаде сигнал ........ а да почна ли да изреждам всички известни престъпници. За какви прокуратури изобщо ми говориш в държава, където хора като Алексей Петров се кандидатирват за президент, Митьо Пищова е медийна звезда, Доган е основна фигура във власта, а братя Галеви правят партия - прокуратури боже ...... съжалявам, вярвам на очите си не на правилата създадени от мръсниците и ти според теб ставам съучастник, ако не спазвам същите тези техни правила, но точно аз не съм съучастника, който да ги е издигнал на власт и да им дава пари на тепсия за нищо .......
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от kolobus »

:D Здравейте.
Няма смисъл от излишни приказки.Ще ви спомена за една българска поговорка:

Докато умните се наумуват,лудите се налудуват!
Публикувай отговор

Обратно към “Кредити от държавата / Credits and grants”