Ще има ли данъци за пчеларите ???

Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от shulio »

valyo написа:
За лека кола (само данъка, без ГО и застраховка) аз като регистриран в София, плащам 450 годишно, и не мисля че е много.

Жив и здрав . Това ми беше последния пост по темата щото е безсмислено.
Вальо ако можеш само още един пост да напишеш и да кажеш ква е таз кола с данък 450лв. Аз карам рено 19 - 91 година 63 коня. Данъка ми е 25лв. Говоря за София. Каква кола караш ти - че данъка и е 450лв. и даже не ти се струва много - :shock:
Май май ще се окаже, че имаш доста повече средства от повечето хора които пишем тука. От там и идва това, че имаш пари да си плащаш всичките данъци. Ако беше като мен да се стискаш за всичко щото няма пари и да ме е страх да направя дете щото незнам дали ще има с кво да го отгледам. Е тогава щеше да се замислиш дали да даваш всичко на държавата. А сега явно си на гребена на вълната и 450лв за данък кола ти се струват малко :)
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от valyo »

Тойота авенсис дизел 2.2 2007, седан даже не е комби . Взех я на лизинг от магазина когато мислех че положението ми е стаблно :) .
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от shulio »

Еми значи с теб сме на светлинни години един от друг. Моята кола съм я взел за 600лв цялата :). В сравнение с мен ти караш направо совалка :). Така че ти си плащай данъците като имаш кинти. И аз ако имах колкото теб и аз щях да ги плащам щото нямаше да са ми проблем.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от valyo »

Специално проверих колко съм платил тази година данък МПС - 403.79. Занчи съм излъгал с 47 лева- останал ми е такъв спомен - съжалявам.

Ами като ти такова положението защо казваш че не искаш нищо да се променя? :)
Не ми се спори по темата повече. Както казах и на Цеко долу, не призовавам никого да хукне да внася пари на данъчните. Просто много постове се събраха в духа на това че държавата ни е най-голмия враг, което за мен е грешно. Това разбиране най-вече се опивах да оборя.
Между другото, телефонат не отгоаря- вчера се опитах да ти вънна- страно казва кодът е ггрешен :0884001629? Цитирам го без притеснения защото самия ти си го солжил тук във форуама...
Последно промяна от valyo на Нед Окт 30, 2011 10:40 am, променено общо 2 пъти.
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от Aleksey »

shulio написа:
valyo написа:

А сега явно си на гребена на вълната и 450лв за данък кола ти се струват малко :)



Колега shulio,имам честа да познавам Вальо лично и мога да те уверя,че грешиш в мнението си за него.Бъди сигурен че данъци ще има и за пчеларите,че даже и за тези които си отглеждат нещо в двора.Така че данъците,за в бъдеще ще се увеличават.Побързай с детето.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от shulio »

Трябва да го актуализирам. Това не е моя телефон а на бащата. Той се занимава с кошерите. Смени си телефона оня ден и съм забравил за обявата тук да я обновя

А положението за какво да се променя. По хубаво от това няма да стане никога. За да живеят другите добре все някой трябва да живее зле. Пък и ми писна да живея в мечти. Приемам че положението ще е такова каквото е и се боря колкото мога за да си уредя живота. А държава и институции с техните обещания даже не ги чета и слушам. Даже незнам сега кои са кандидати за президент. Просто това не ме късае. Щото който и да е - за мен нищо няма да се промени. Тоя нито ще дойде да ми уреди стока на по ниска цена. Нито ще почиства след клиентите. Най - много да сложи още някой данък :).

Държавата не е враг в никакъв случай, но не е и приятел от който да поискаш помощ. Тя е някакъв неутрален познат който виждаш от време на време, когато се опитваш да свършиш нещо.

А за данъците съм сигурен че ще измислят нещо, но и ние ще измислим как да ги заобикаляме. Това ни е работата :)
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от valyo »

ОК, аз вече спрях с "агитацията". И си прав за някой неща и не си прав, най-вече за това че ако нищо не правим е по-добре.

Сега специално имам чувство че съм на дъното.

А ако позволиш един съвет - правиш голяма грешка , ако по финансови причини отлагаш децата. Децата могат с много по-малко отколкото мислиш а са най-хубавото нещо коеот може да се случи на човек. Едно дете няма да ти обърка повече положението, повярвай. Не дай си Боже, от много чакане да не " изтървеш" срока че тогава е не лошо а трагедия.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от valyo »

Извинявам се на всички загубили време с постовете ми за ужасния правопис, причината за който е много непривичната клавиатура.
Аватар
Niki S
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 1:54 pm
Местоположение: В. Търново

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от Niki S »

valyo написа:Извинявам се на всички загубили време с постовете ми за ужасния правопис, причината за който е много непривичната клавиатура.
Ние трябва да ти се извиним но не всеки има възможноста / гл. финансова/ и културата
да се отстояват подобни позиции. Доста хора познавам които напуснаха за винаги страната
защото не могат да приемат определени действия на Държавата или на хора с властови
позиции. Има една поговорка " прекален светец и Богу не е драг". Средностатистическия
гражданин няма възможност да се бори със корупцията защото властимащите я налагат и
подбират точните хора и фирми да я осъществят. Т/е гражданина се изправя с/у Държавата.
Като казвам че хората "нямат" възможност да се противопоставят на подобни практики
имам в предвит че Българина е скопен да отстоява правата си. Парадоксално е че ромите
много добре и най вече практично, отлично се ориентират как се отстояват лични или
групови права и това не се учи в училище.

valyo, ти не си на дъното а високо горе и полека всички идваме при теб. Някои се
нуждаят от добрия пример, други ги е яд че не са като теб трети ги е срам да го признаят........
Бъди жив и зрав и не се предавай.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от shulio »

За детето говорех примерно. Аз съм го планувал. Няма да чакам. Доволен съм от сегашното си положение. Вярно не мога да карам нова кола ама това не ме и блазни.

Чак пък да сме на дъното. Не бих казал. Има хора по света дето нямат вода да си измият ръцете а за пиене да не говорим. Така, че ние тука сме си доста добре бих казал. Тук никой никога не е доволен от това което е постигнал. Още не е постигнал едната си цел, а вече обмисля друга - да направи още повече пари и така до безкрай.

Забелязал съм че на европееца не му стига целия свят. Дори когато цялата планета е негова пак си мисля че ще иска още. Лакомия кво да се прави :).
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от valyo »

Благодаря на Niki S за топлите думи. Топлят. Топли и това че има и други на моето мнение, което не съм се съмнявал.
Благодаря на shulio че ме разбра правилно и поздравления за правилното решение. Ако пътувам към Ковачица и няма нищо против, с удоволствие бих се отбил да пия нещо освежително през Медковец.
Поздрави момчета.
А инак темата както върви може да помолим да я прекръстят на "Ще си плащат ли данъците пчеларите" :)
beehoney
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 6:38 pm

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от beehoney »

shulio извинявай пич ама така като те чета излиза че си напълно щастлив от факта че живееш в разкош от мизерия, напълно си незаинтересован от това какво се случва покрай теб след като не знаеш дори и за кого гласуваш ако изобщо гласуваш но и нямаш някакви амбиции да промениш нещо в живота си или да се развиваш по някакъв начин... това не мога го разбера честно
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от shulio »

Чак пък мизерия. Това, че карам стара кола не значи че живея в мизерия. Стегни се малко. Много хора карат скапани коли но у тях е по подредено дори и от хора, които карат модел 2011. Всичко си е до човека. Не толкова до възможностите. А не искам да променям нищо, защото аз съм никой и не мисля да си губя времето да ходя да гласувам, да се ядосвам после, че са ме излъгали и така нататък. За това съм и незаитнересован от това какво става с нашия псевдополитически живот. Тук никога нищо няма да се промени незнам не го ли разбрахте последните 20 години. Нещо да се е променило. Преди бяха СИК и ВИС. Сега всичко се прокарва със закони.

Пример с топлофикация.
Директора на топлофикацията - Ей направи некакъв закон да не можат да се откажат хората от парното, че ще загубим една камара пари
Държавата - нема проблем
Директора на топлофикацията - искам даже и тези без радиатори (като мене) да плащат колкото другите щото пак губим пари
Държавата - нема проблем

И така нататък до безкрай :) Направо са ми смешни - даже не им и се ядосвам. Няма смисъл. Все пак всички болести са от нерви - само венерическите от кеф :)

Вальо за пиенето няма проблем обаче пребивавам в София за нещастие. Мечтата ми е да развия някакъв бизнес и да се прибера на село. Сега ми е невъзможно. Който живее в северозападна България знае защо. Все пак е най - бедната и безперспективна област в ЕС. По техни данни :)
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от светльо »

Niki S написа:Парадоксално е че ромите
много добре и най вече практично, отлично се ориентират как се отстояват лични или
групови права и това не се учи в училище.
Да вярно е, не се учи в училище, а се учи от адвокати и заинтересовани лица, които разработват какви ли не игрички с правата на човека, като под човека се има в предвид циганите преди българите т.е. чудна държавица в, която циганина има повече права от нас.

Ами така е и така ще бъде - /поне за сега/.
Както казва класикът Жорж Анчев Ганчев: "Българите сме малък - но много прост народ!"
Дори Иван Хаджийски звучи актуално към днешна дата - справка /За десет години написва 4 книги и над 20 студии и статии, които дават основание да бъде смятан за един от основоположниците на българската социология. Социологическите му изследвания за българската народопсихология, Бит и душевност на нашия народ, се считат за един от най-важните му трудове./ "
Не са виновни пенсионерите /повечето от които живеят под ръба на мизерията/ и са работили и градили държавата която в продължение на 20 години се разграбват пред очите им.
Виновни са тези които търпят всичко това.
Ето малко схеми на маргиналите /включва предимно -> Бай мангал ->турчещи се помаци ->и др. измет живееща на гърба на нормалните българи.
I група – Привилегировани деца

Това са децата на т.нар., уж”самотни майки, с нулев доход бруто”. Под този лукав евфемизъм се крият малки, по-големи и още по-големи маргинални момиченца-майки.
Някои от тях са даже на по 11 годинки, въпреки,че половото сношение с малолетна представлява състав на престъпление по действащия Наказателен кодекс/тук е уместно да припомним настойчивостта на Закона спрямо световно известния режисьор Роман Полански, прелъстил малолетна/.
Реалните факти сякаш не засягат никого в европейската ни държава.Въпросните млади майки, които всъщност сами са си още деца,нямат и един работен ден,и съответно ямат и най-малък принос в приходната част на бюджета и социалната каса.
Но техните деца не само получават детски, но за тях детските не са 35 лв., а 80 лв. на месец! Как става това? Не е ли незаконна привилегия и дискриминация спрямо останалите майки?
--- 35 лв.са детските по ЗСПД;
--- След това още 24,15 лв.социална помощ,за достигане на т.н. диференциран минимален доход по Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане.Тази привилегия е да- дена по чл.9 от ПП на ЗСП;
--- После още 20 лв.за всяко дете месечно от „Евророма”,заради това,че уж били бедни,което не се идентифицира по никакъв обективен начин;
--- Още 78 лв. Се дават месечно на самите майки,пак като ДМД по чл.9 от ПП на ЗСП.Заедно с еднократните помощи за бременност и раждане,тези 78 лв. Стават 80 лв.
В резултат се получава така,че всяка уж”самотна майка” с 1 дете си докарва относително соли дни пари.
Например, за обичайните за циганските семейства пет деца помощите са в размер 480 лв. чисто на месец. Заедно с т.н.”Кратна помощ” и заедно с Енергийната помощ стават около 530 лева чист доход.
Ако обаче уж „трайно безработната” отиде на работа в някоя шивашка фирма – тя ще получи 300 лв.бруто заплата. Веднага тези 300 лв. Ще бъдат приспаднати от помощите, а другия месец тя ще получи вместо 300 лв. бруто, само 235 лв. чисто.
Получава се парадоксът,че в резултат на това, че младата жена-данъкоплатец се е трудила и си е плащала данъчните задължения, тя и нейното семейство ще бъде лишено от 65 лв. Или казано математически, тя цял месец е работила за имагинерните „минус 65 лв.”! Такова нещо може да се измисли само в България!
Как очакваме, че при такива тъпи закони тези маргинални групи ще искат да работят?

Цялата статия тук: http://www.obshtestvo.net/content/view/1900/12/
Към това трябва да се включат ТЕЛК -МЕЛК - СИЕ и много други схеми за източване на държавата/ДАНЪКОПЛАТЦИТЕ/ дето не сте ги чували.
Не коментираме разнородните престъпления над същите тези /ДАНЪКОПЛАТЦИ/ като - кражби,джебчийство.
, грабежи,обири на реколти и т.н.
За тока и водата въобще не иде реч.
Така ,че ще е така докато има криворазбрана толерантност.
Николай Хайтов е казал:
"Толерантността в зверилник е равносилна на самоубийство!"

Та shulio не напразно се запитва именно за бъдещото си дете, защото едно е да го направиш, но съвсем друго е да го отгледаш в държава, където съучениците му ромчета имат повече права от него - ма после не била държавата виновна, а българина не си знаел правата, че къде ги тези права, освен задължението да плащаш данъци, които естествено за ромите са по желание т.е. ако искат.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
beehoney
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 6:38 pm

Re: Ще има ли данъци за пчеларите ???

Мнение от beehoney »

shulio написа:Чак пък мизерия. Това, че карам стара кола не значи че живея в мизерия. ...
Мечтата ми е да развия някакъв бизнес и да се прибера на село....

Израза е такъв - разкош от мизерия - не съм имал впредвид че у вас е мизерно :oops:
а и не съобразих че към вашия край може да се разбира друго при нас под този израз се разбира като - че джобовете ти са празни, скъсани т.е. нямаш пари за да може да си позволиш живот без да се лишаваш от обикновените неща...


пчеларството е едно от нещата които може да развиваш - богат няма да станеш но поне ще си осигуриш един нормален живот на средностатистически българин
Публикувай отговор

Обратно към “Кредити от държавата / Credits and grants”