Подписка срещу задължителното здравно осигуряване!

Публикувай отговор
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Подписка срещу задължителното здравно осигуряване!

Мнение от Dinko »

degoor
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 8:12 pm
Местоположение: Русе

Мнение от degoor »

Подкрепям подписката като замисъл, но с много важно уточнение. Защо трябва да се въвежда термина "осигуряване по местоживеене" вместо "осигуряване по гражданство" докато всъщност реалният термин е "осигуряване по желание". Т.е. ако се въведе само "осигуряване по местоживеене" това ще освободи хората, които живеят извън България, но те и така (по подразбиране) имат пари да си платят осигуровките (ако нямат, какво на м...та си правят в чужбина?)

Реално погледнато има хора, между които и аз самият, които въобще не желаят да се осигуряват, защото нямат нужда да го правят. Ако съм болен, отивам при доктора, давам му еди-колко си пари и всичко е ОК. Защо обаче трябва да храня някакви хрантутници в НЗК, дето не съм им видял очите?

Да не говорим, че голяма част от парите отиват за субсидии на пре-скъпи лекарсква. Знаете ли, коя е единствената индустрия, при която няма икономически цикли (т.е. всяка година печата пари)? Да, правилно се досетихте - това е фармацефтиката.

Сега ще ви издам една тайна БЕЗПЛАТНО (щото не съм я открил аз, а и не мога да й взема патент). ВСЯКА болест, повтарям ВСЯКА болест се лекува безплатно с... ГЛАД. Ако се чувстваш неразположен, един ден само на билков чай, плодове и пчелен мед. За по-сериозните заболявания - 5-10 дена на същия режим. За най-сериозните болести се редуват една седмица на този режим, последвана от 2-3 седмици лека храна (т.е. без месо, пържено и пр.), след това пък една седмица и глад и т.н.

За да не се разболявате ВЪОБЩЕ е необходимо следното:
- да не употребявате алкохол, цигари, кафе и черен чай;
- да не се яде повече от два пъти седмично месо или риба;
- да се спре употребата на бяло брашно, рафинирана захар и рафинирано олио;
- да избягвате готвени храни и да не се консумира храна, която е обработена повече от веднъж топлинно;
- да се спре ползването на консервирани и мариновани продукти (например кисело зеле);
- всеки ден да вървите пеша между 1 и 2 часа.

При този режим осигуровки въобще не ви трябват и без проблем ще изживеете ЗДРАВИ и ЩАСТЛИВИ 100-те години, които са ви определени на земята. Amin!
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Degoor,

не съм съвсем съгласен, че всички които са в чужбина имат пари. Да не говорим, че след като са били осигурени в чужбина е напълно необосновано да си плащат осигуровките тук, след като не са ползвали български здравни услуги. Аз имам такъв случай в семейството и знам, че няма да платя преди да разбера становището на европейските комисии по случая. А той вече стига до тях.
Иначе съм напълно съгласен, че не трябва да е задължително осигуряването. Но нали сме европейци, трябва да ползваме техните схеми. Друг е въпросът какво получаваме ние за това което плащаме и какво получават европейците!?!?!
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

degoor написа:
Сега ще ви издам една тайна БЕЗПЛАТНО (щото не съм я открил аз, а и не мога да й взема патент). ВСЯКА болест, повтарям ВСЯКА болест се лекува безплатно с... ГЛАД. Ако се чувстваш неразположен, един ден само на билков чай, плодове и пчелен мед. За по-сериозните заболявания - 5-10 дена на същия режим. За най-сериозните болести се редуват една седмица на този режим, последвана от 2-3 седмици лека храна (т.е. без месо, пържено и пр.), след това пък една седмица и глад и т.н.
Не съм съгласен, че гладът лекува. Сърбам попарата на такова гладуване. Повярвайте последиците може да са сериозни. Ако сте чували за т.н. хранителни растройства (болимия, анорексия, хиперфагия), различни анемии и т.н. Получават се лесно, а се лекуват изключително трудно. Лечението трае години и е непосилно скъпо. Дори много често изхода е фатален. Не си правете експерименти със здравето си то е най-ценното нещо което имаме. Здраве с пари не се купува. Няма смисъл да изтормозваме организма си с глад.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Мнение от ттитто »

Хранителните разтройства са основно на психична основа. Или поне анорексията и булимията. Те не се причиняват от гладуване.
Но това за гладуването като лекарство е пълна глупост и според мен. Ако беше така Господ щеше да ни създаде по друг начин.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Вярно е че хранителните растройства са на психична основа, но причините за появата им са пак свързани с гладуването. Или по-точно казано желанието да бъдат слаби. Така се започва. От там на татък нещата стават сериозни и в много случаи необратими.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Как така здрав човек ще гладува бе? Какви са тия глупости ?Аз ако съм здрав и гладен ще изям човек . :lol: Ако съм болен , да ме тъпчеш насила не мога да ям. Това мисля, че трябва да е естественото положение. Само болен организъм се самолекува с глад. :idea:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

drone написа:Как така здрав човек ще гладува бе? Какви са тия глупости ?Аз ако съм здрав и гладен ще изям човек . :lol: Ако съм болен , да ме тъпчеш насила не мога да ям. Това мисля, че трябва да е естественото положение. Само болен организъм се самолекува с глад. :idea:
Абе, откъде го измислихте този глад. Мислете само за.....хубава храна и красиви жени.
Публикувай отговор

Обратно към “Кредити от държавата / Credits and grants”