3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от Dinko »

В Центъра за демографска политика са изчислили, че годишно в България се харчат 3,1 млрд. лева за издръжката на ромската общност у нас.
Тези пари включвали социални помощи, детски надбавки, майчински и др. средства, които се отпускат законно на ромите.
Това означава, че всеки българин – от новороденото до немощния старец, плаща по 50 лв. месечно за издръжката на ромите, пресмята проф. Петър Иванов.

Ромски лидери и консултанти крадат парите, които Европейският съюз дава за интеграцията на ромите у нас. Резултатът е, че за толкова години в българското общество няма интегриран циганин освен Азис и Софи Маринова, но те са приобщени по други причини. Това е мнението на заместник-председателя на Центъра за демографска политика и професор по социална психология д-р Петър Иванов.
Според него в България няма отчетност на парите, който се отпускат за ромите. Тези средства най-често не отивали по предназначение, а влизали в джобовете на нашенски тарикати, убеден е професорът.
„Никой досега не е обявил колко милиона общо са изхарчени у нас за интеграция на ромите и какъв е резултатът от това. Все пак от време на време чуваме за някакъв проект на неправителствена организация, че са отпуснати например 30 000 евро за представяне на ромски танци на културен форум. Три четвърти от тези пари чрез фалшиви фактури се разпределят по йерархичните нива – от местния ромски лидер и ръководител на фалшива неправителствена организация, създадена с цел точене на средства.

Източник: monitor.bg
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от volodq »

Динко,хубави теми пускаш,но като се развихрим гониш от форума!
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от teraforming »

Един работещ човек в България храни един циганин и един пенсионер, след това храни себе си и семейството си.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от shulio »

Няма смисъл да го коментираме това. Сега ще наизскочат някой да ми обясняват, че ние сме длъжни да го правим защото живеем в общество :) .
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от OVanBASTEN »

shulio написа:Няма смисъл да го коментираме това. Сега ще наизскочат някой да ми обясняват, че ние сме длъжни да го правим защото живеем в общество :) .
Ние наистина живеем в общество. Циганите също живеят в общество и не приемат интегрирането в нашето общество. Те приемат само облагите, които им дава то и нямат никакво намерение да се приобщят към него. Дори напротив - засилват сагрегацията, защото така им е по-добре. Конфликта е точно в това - да използваш възможностите и постиженията на едно общество и да живееш както си искаш, без да се съобразяваш със законите, които го движат. Не съм съгласен едно племе(те имат манталитет на живот в родово общинния строй) да бъде толерирано за сметка на мен и моите деца(в частност) и на обществото към което принадлежа(като цяло).
srg
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:00 pm

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от srg »

Колеги!
Аз мисля че интегрираните роми не са само двама, а и че не са чак толкова много. Така също че те /интерираните/ не са тръгнали от гетата. Докато крадешком или явно им викаме "мръсни цигани" и след това им подаваме ръка за да ги интегрираме не можем да очакваме друга реакция. Едно от най-лошите изявления за циганите съм го чувал от учителка преподаваща в такова училище.Представете си детето ви да бъде учено от човек който го мрази. Не може тази среда да възпита нещо което ние да харесваме. Всеки ниско образован човек дори и нециганин не може да разбере какво е най-доброто за него и децата му и това е един порочен кгъг.Той не може да си създаде адекватна оценка за средата в която живее и е заобиколен от хора като него. И ние, които можем да го разберем трябва да бъдем по снизходителни.
Отосно програмите за интеграция съм убаден че повечето от парите по тях отиват в джобовете на нецигани.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от светльо »

Това е един типичен пример как ни оправят и помагат от ЕС - с тези права на човека и малцинствата, само интриги и пране на пари, добре че изобщо им пука било то за българи, било то за цигани. Единственото което постигат, а и сякаш целят е задълбочаване на конфликта - аз за това ми е трудно да критикувам ромите, има за какво, знам какво да кажа, но как мога да ги виня за това, че държавата им снася пари на тепсия .... за това е виновна държавата, а не циганите.
Разбирайте ме както искате, но и на мен да ми дават без да изискват нищо повече от един подпис от моя страна, ей така по 500лв. всеки месец ..... ми нема да си мръдна пръста и ще настоявам все по-упорито, че съм циганин и има "расов декриминация".
srg написа:Всеки ниско образован човек дори и нециганин не може да разбере какво е най-доброто за него и децата му и това е един порочен кгъг.
Това не е вярно - познавам не малко възрастни, стари хора, които едвам четат и пишат, завършили са там ..... аз не знам как е била точно образователната ни система по онези времена, но 3-4 клас нещо такова, но сам съм се смайвал как разсъждават тези хора. Не мога да се съглася с това твърдение - това е все едно да ме убедиш, че всички слабо образовани старци са малоумници, а това просто не е истина, дори напротив.
Ето само два примера - стареца (мисля, че вече не е жив) на един приятел от детството ми, какво ни беше казал още докато бяхме тинейджъри - "между ниела демокрация и ниел комунизъм, по-добре избери второ - защото барем са по-малко и поне ги знаем кои са"
Въпрос от една баба и тя слабо грамотна, зададен към мен ..... наистина не знаех как да реагирам в първите минути - "не мога да разбера, обясни ми как така, хората навремето бяхме по-слабо образовани, по-неграмотни, а живеехме по-задружно, по-културно, разбирахме се, нямаше такава омраза и насилие, като сега - сега уж управниците са интелигентни хора, образовани, учили ..... какво са учили, като само насилие, измами, кражби и лъжат най-безочливо и безсрамно народа си, на какво ги учат в тези училища"
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от teraforming »

Единствения вариант човек да каже "да им подем ръка" е, когато не е пострадал от тях. Вече такива хора останаха малко.
Начина на интеграция е да се поставят и те пред закона наравно с българите, а не за тях правилата да са други и да не бъдат разглеждани като общност, а като отделен индивид.

Искам да почетая факта, че израза "Има и българи които крадат, и цигани които не крадат" , доказва че по голяма част от циганите крадат и са еденици, които не го правят.

Исключенията потвърждават правилото.

Нека всички защитници на циганите в този форум да отидат в села като Мечка, където има хора - стари и млади които не знаят дали няма през нощта да се събудят в локва кръв, с прерязано гърло, и момичета на по 12 години, които ги е страх да излезнат, защото не знаят дали няма да ги предърпат в някой цигански джип и да бъдат насилени за пореден път от местния цигански барон.

Също ако искат да ги разведа из вилните зони, в които стотици къщи вече след 15-20 години, след грабежи не само че ги няма, а и помена им не остава къде са били.

Да покажа как плодни дръвчета на по 20г - в силата си , от които може да се набере по една каруца плодове се изсечат от цигански орди за огрев от вилните места.

И още мога да пиша, но за цивилизования човек съзнанието не е настроено да разбере тази действителност и автоматично я отхвърля.

Най - големия проблем всъщност е, че цивилизационно се различаваме точно толкова, колкото и от другите бозайници и поради тази причина вече 600 -700 години съвместно съжителство, не сме се смесили.

От мен запомнете - НИКОГА НЯМА ДА СЕ ИНТЕГРИРАТ ЗАЩОТО ЕВОЛЮЦИОННО СА НА ПО НИСКО СТЪПАЛО.

Интегрирайте бушмените в африка или индианците в резерватите или в Амазонка - същото е. Във Франция що не ги интегрираха , а ги върнаха?
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от volodq »

Да колега teraforming,но не само циганите,а и българите вървят към инволюция,и това е по-страшното-духовното го няма и естествено животинското взема връх.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от valyo »

volodq написа:Да колега teraforming,но не само циганите,а и българите вървят към инволюция,и това е по-страшното-духовното го няма и естествено животинското взема връх.
Браво Володя, точно така е. Не знам дали защото лошия пример е заразителен, но вместо да се вкултуряват циганите, българите почнаха да циганеят и за се равняват по тях.

В едан друга тема бях написал че когато очевидно не става по начина койкто го правим (няма пари) не е лошо да се прояви малко иницитива дори да се наложи смяна на попрището. Тогава получих упреци че видиш ли земеделеца най-добре (най-умеел) можел да си гледа земята, певеца най-добре можел пеенето и т.н. И тогава се сетих че това е всъщност тезата на циганите. Те най-добре си правят дървени лъжици и искат с това да добруват в 21 век....
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от светльо »

teraforming написа:От мен запомнете - НИКОГА НЯМА ДА СЕ ИНТЕГРИРАТ ЗАЩОТО ЕВОЛЮЦИОННО СА НА ПО НИСКО СТЪПАЛО.
Това изобщо не е вярно и категорично заставам зад мнението си, защото имам опит по този въпрос - всички човешки същества на тази земя, имат еднакъв шанс, няма никаква разлика в някакви недоизмислени еволюционни стъпала, защото ако тръгна да говоря от тази гледна точка, просто виждам как целия свят е под еволюционното стъпало на хората от преди 20 века.

Трябва да се разбере нещо основно, проблема не е цигански - проблема не е с циганите, а с нарушаващите закона. Кого се опитват да интегрират - малцинствата или престъпниците? Как се опитват да ги интегрират - чрез създаване на условия за развитие и себеотвърждаване или чрез създаване на по-добри условия за безнаказаност, за извършени престъпления? Къде се опитват да ги интегрират - в едно цивилизовано общество или в един престъпен свят?

Онези, които пишат правата на човека са същите, които създават условията за нарушението им - и това е ясно защо, а именно целта е лично облагодетелстване.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от volodq »

светльо написа:
teraforming написа:От мен запомнете - НИКОГА НЯМА ДА СЕ ИНТЕГРИРАТ ЗАЩОТО ЕВОЛЮЦИОННО СА НА ПО НИСКО СТЪПАЛО.
Това изобщо не е вярно и категорично заставам зад мнението си, защото имам опит по този въпрос - всички човешки същества на тази земя, имат еднакъв шанс, няма никаква разлика в някакви недоизмислени еволюционни стъпала, защото ако тръгна да говоря от тази гледна точка, просто виждам как целия свят е под еволюционното стъпало на хората от преди 20 века.

Трябва да се разбере нещо основно, проблема не е цигански - проблема не е с циганите, а с нарушаващите закона. Кого се опитват да интегрират - малцинствата или престъпниците? Как се опитват да ги интегрират - чрез създаване на условия за развитие и себеотвърждаване или чрез създаване на по-добри условия за безнаказаност, за извършени престъпления? Къде се опитват да ги интегрират - в едно цивилизовано общество или в един престъпен свят?

Онези, които пишат правата на човека са същите, които създават условията за нарушението им - и това е ясно защо, а именно целта е лично облагодетелстване.
При животните еволюцията е завършила колега, и затова те са съвършенни в своята среда-единствено при човека все още продължава и това е най-ценното което имаме,но лошото е че вместо да еволюира в поледните векове човечеството инволюира и се връща към животинското.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
srg
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:00 pm

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от srg »

Американците смятаха негрите за нещо по нисше но скоро си избраха президент от тях.
Изобщо внимавайте като гворите за еволюцонните спъпала защото ако има такива така падаме на някое по-ниско.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от shulio »

Володя как така е свършила еволюцията? Това е процес без край.
СРГ - найстина ли мислиш че сегашния американски президент е избран - поставена фигура. Да не мислиш че това негрО има някаква власт

А, че циганите няма да се интегрират няма. Те не искат да стават като нас. Техния начин на живот е съвсем различен от нашия.

Между другото гледахте ли филма In Time . Колко много истина има в този филм за това как стоят нещата в света.
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: 3,1 млрд. лева струва издръжката на малцинството

Мнение от teraforming »

Първо искам да кажа, че не мразя циганите, вземал съм ги на работа и съм им плащал добре и много са ме уважавали и са работили качествено. Не съм подминал просещо цигане да не съм му дал стотинки, не защото е правилно , а защото съм християнин.
С риск да ме резнат за расизъм искам да попитам колегата Светльо, може ли тогава да твърди че той като човек създал най - вероятно къща или апартамент, семейство, пчелин, кошери, банков спестовен влог, изхранва или ще го прави - децата си, учи ,образова се, обучава или дава пари за обучение, има автомобил. Не краде, плаща си данъците.
И на това отгоре е на едно ниво като черния, вмирисан мангал дето няма два камъка един върху друг, съвокуплява се с братчетки, бълдъзи и сестри и квото открадне днес или намери в кошовете, ако не се яде и го продаде го обръща на долнопробен алкохол и има хиляди заболявания от мизерия. И още неща дето не са за писане.
Като се сравни с този индивид, на който на сичкото отгоре държавата с нашите данъци му плаща тока и други разни помощи около 500 лв на месец.

Еднакви ли сме с тях, колега Светльо. Ти еднакъв ли си с този често срещан екземпляр? Отговори ми.
Публикувай отговор

Обратно към “Кредити от държавата / Credits and grants”