Данък печалба на субсидия.

Публикувай отговор
vivabg
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 02, 2013 2:55 pm

Данък печалба на субсидия.

Мнение от vivabg »

Здревейте, аз съм нов и затова се надявам да не ме критикувате ако въпроса ми е глупав.
Земеделски производител съм от тази година имат 10 кошера, кандидатствах в националната програма за пчеларство.
Проекта който спечелихме е на стойност 12801,24 лева, финансовата помощ от 10254,24лв.Искам да попитам как де декларират в данъчната декларация - мои познати казват , че не ги декларират като приход, но познат в данъчното каза , че се декларират като приход, след това 60% се смятат за разход (от общият приход) и върху оставащата сума се плаща данък.
Искам да кажат колеги как е в действителност, искам да съм изряден.

П.С. 60% е разходът който се признава, в това число влизат ли осигуровките?

Благодаря предварително на всички за помоща.
natnat
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 1:13 am

Re: Данък печалба на субсидия.

Мнение от natnat »

да, субсидиите се декларират според последните промени в закона.
първо се посочва получената сума от реализирания мед по документ (договор за продажба - прилага се копие към данъчната декларация). на следващ ред се посочва получената субсидия през годината (банково извлечение за постъпилата сума). сборуват се двете суми и се приспадат 60% нормативно признати разходи. след това се приспадат осигуровките, платени през цялата година от ЗП, сборувани по ордерите(посочват се сумите по трите вида осигуровки).
получената сума се облага с 10 % данък и това се заплаща.
vivabg
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 02, 2013 2:55 pm

Re: Данък печалба на субсидия.

Мнение от vivabg »

Благодаря много, точно от това имах нужда.
bigbo4ko
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 8:20 pm

Re: Данък печалба на субсидия.

Мнение от bigbo4ko »

vivabg написа:Здревейте, аз съм нов и затова се надявам да не ме критикувате ако въпроса ми е глупав.
Земеделски производител съм от тази година имат 10 кошера, кандидатствах в националната програма за пчеларство.
Проекта който спечелихме е на стойност 12801,24 лева, финансовата помощ от 10254,24лв.Искам да попитам как де декларират в данъчната декларация - мои познати казват , че не ги декларират като приход, но познат в данъчното каза , че се декларират като приход, след това 60% се смятат за разход (от общият приход) и върху оставащата сума се плаща данък.
Искам да кажат колеги как е в действителност, искам да съм изряден.

П.С. 60% е разходът който се признава, в това число влизат ли осигуровките?

Благодаря предварително на всички за помоща.

колега по коя мярка е проекта.
vivabg
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 02, 2013 2:55 pm

Re: Данък печалба на субсидия.

Мнение от vivabg »

Национална програма по пчеларство за тригодишния период 2011 - 2013г.
Публикувай отговор

Обратно към “Кредити от държавата / Credits and grants”