Мнението на пчеларите за програмите

данко пейчев
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 6:36 pm
Местоположение: Добрич-90 бр.ЛР и дб

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от данко пейчев »

Здравейте! Аз също съм за бройка кошер и съм един от проверените тази година. Дойде една кака,представисе,с фотоапарата засне целия пчелин,прочете всички кошери един по един като обръщаше внимание дали от всеки излизат пчели.Та исках да кажа нека има и повече проверители пък който иска да лъже в бройката ,а хване ли се такъв да бъде подведен под съдебна отговорност.
да правим каквото трябва,да става каквото ще.
Търтолан
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 5:45 pm

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от Търтолан »

Колеги мислете реално ! Ако имам 100 кошера от, които "изкачат" пчели и субсидията е , както казва Динко 40лв. , та значи вече съм с минималната заплата на месец , и ако не ме мързи и изкарам малко продукция - оди ме гони !


Не субсидий ни трябват , а добра (реална) изкупна цена , базирана на качеството !
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от ba4o_ivan1976 »

даниел написа:И въпреки всичко субсидия на база произведен продукт е по логична, пък за неблагоприятните за отрасъла години и за пчеларите в планинските райони трябва да се помисли допълнително.
Субсидията на кошер ще даде възможност за повече злоупотреби, тъй като обикновенно тези, които ще проверяват кошерите не разбират нищо от пчеларство и ще бъдат лъгани, също ако субсидията е добра ще се появят пчелари които ще търсят броиката в кошерите а не продукцията / както е в земеделието при субсидия на декар /. Това ще обезмисли труда на истинските пчелари които произвеждат меда, прашеца и др.
Разсъждавайки в тази посока всеки разумен човек ще стигне до извода, че субсидии не трябва да има, а трябва да има цена на продукцията, това е единствения начин да се заплати труда на хората. Тези субсидии хранят една огромна бюрокрация, губят времето и късат нервите на трудолюбивите и пълнят гушите на "бизнесмените". Всичко е МНОГО ПРОСТО - качествения планински мед трябва да струва 20 лв. колкото един хубав шоколад, та това е бутикова стока все пак, в същия дух трябва да е и цената на акацията, липата и т.н.
И така всичко е объркано изначално, но нека от някъде се тръгне, пък времето ще покаже.
Аз съм съгласен че супсидия НЕ трябва даима нито за кило мед нито за брой кошер- НО не трябва да има в целият европейски съюз- да няма за никой и да видим тогава кой кого ??? А сега какво става ние се пишем и приказваме глупости а в другите европейски държави си взимат еврото и ги боли ...... за нас !!!! И какво става като няма никой в главите ни същото ще е и сджоба ни! Меда ще е без пари и така ще си стои! Между другото преди две седмици с очите си видях във голям магазин /подобно на мол/ в Атина най евтиният мед там беше 0.250-кг- 3 евро! Ние нека си ревем че нищо не щем !!! Между другото в момента които най реват за михайлов именно с тяхна помощ седна до ганчо!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
danielita
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 7:19 pm

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от danielita »

здравейте колеги субсидия за пчелно семейство трябва да има ,както има и за обработваем декар земя ,замислете се че 1 кошер с пчели е способен да опраши 10дка земя , тогава субсидията на пчелно семейство смятам че трябва да е по висока от 28лв(колкото плащат за декар). В цяла европа го супсидират пчеларството само в България остана на занемарено ниво. Та от сега какт огледам куцо и сакато зе да купува кошери и пчели заради субсидията а не заради удоволствието и лубовта кам пчелите . Но то всичко в българия е така ,като мухи на мед . Защото сега паралииите ще почнат да инвестират по 1000 кошера и нагоре ще си наемат дори хора да ги отглеждат макар че това е изклучително трудно , и се чудя тези пари от европа ще стигнат ли до всички или на 100 000-я пчелар ще бъдат изчерпани.
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от Bojidar_qmbol »

dachkov написа:http://vbox7.com/play:150807d3
ААААААА,има и по интересен начин :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: http://vbox7.com/play:c4ce9078
Bojidar_qmbol
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 7:48 am

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от Bojidar_qmbol »

gibi написа:Моето скромно мнение е,че ако се въведе субсидия на кошер наистина ще има много пчелари (включително и аз), които ще се регистрират като земеделски производители.
Не виждам нищо лошо в това.
Чувам ,че ще се субсидират на брой кошер само производители които са рег.2009,2010,2011г след тази година ще се субсидират чак след новия програмен прериод след 2200г.може и да се бъркам,но така съм го чел.Ако някои знае нещо повече да каже.
tanasi
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 1:33 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от tanasi »

Едва ли ще живеем толкова дълго. :lol:
bee101
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 12:18 pm

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от bee101 »

Основният икономически ефект от пчеларството е повишаване на добивите от опрашваните култури . Производството на мед и други продукти не че не е важно , но е второстепенно от гледна точка икономически ефект за държавата . За това ми се вижда малко странно и смешно твърдението , че най - добре било субсидирането да е на килограм продукция . По този начин не се субсидира опрашване , а производство на мед , който впрочем става и от захар . Хората са го измислили в " белите " държави - субсидия на брой кошери .
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от Зарко »

Защо не се погледне как се прави по белия свят и как са уредени нещата при тях. Не е необходимо да се открива топлата вода и колелото.
Според мен наистина на брой кошер е най-добрия вариант, никога не се знае какво количество мед ще се изкара. А и Бонев много точно го каза, че има региони с по-нисък добив и те ще са дискриминирани. А и да не говорим за търговците какви ще ги накъдрят... Логиката е както се плаща и на декар обработваема земя. Може би да е обвързано и с някакъв минимален добив, примерно от 10 кг на кошер. Да не говорим, че със субсидия на кошер е възможно да се стигне до вдигане на цената на меда. Притиснат от нуждата от пари човек би продал и на ниска цена. Така като можеш да си посрещнеш разходите няма да си принуден да продаваш на каквато и да е цена.
Но при всички случаи трябва да има голям контрол и за нарушение да се спират субсидиите за 1, 2, 3 години или направо завинаги.
А за това, че не трябва да има субсидии изобщо ba4o_ivan1976 е прав. Или навсякъде има, или навсякъде няма.
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от Krasio1980 »

не ми трябва да вися по опашки като куче и накрая да ми кажат,че парите свършили ...уви ама списъка на тия които ги огряло готов още преди приема на документи :lol: ...сам се оправяй и това е
пчеларството е проста работа за умни хора
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от dimitarbonev »

ba4o_ivan1976 написа: Ние нека си ревем че нищо не щем !!! Между другото в момента които най реват за михайлов именно с тяхна помощ седна до ганчо!!!
Прав си така е. Сгрешихме.По скоро не можахме да се преборим с пчеларската мафия. За съжаление и ти видя как станаха нещата. Но това не е каря на света. По- лошото е че сега не само ние берем горчивите плодове. А понеже с "интерес следя какво се случва по работните групи и като виждам какви ще ги надробят чак ми се реве за българското пчеларство. Дано поне има субсидия, та да усети пчеларя нещо. Иначе "церанките" ще го довършат.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от Dinko »

Асен Василев: Фирмите са получили над 200 милиона лева

Велико Търново. "От началото на мандата на служебното правителство фирмите са получили над 200 милиона лева.", съобщи във Велико Търново министърът на икономиката, енергетиката и туризма Асен Василев, предаде БНР. Той подчерта, че един от приоритетите на кабинета е подпомагането на бизнеса в условията на продължаваща криза'

"Първо, разплащанията, голямата част, са вече факт, в това число и кооперативната програма за конкурентоспособност, която е при нас, както и от държавния бюджет, каквато имаше да се разплати. Другото нещо, което бизнесът вече ползва в много добри темпове - над 150 милиона лева вече са раздадени от общо 750 милиона лева от кредитите по Джереми, т.е. там на половин лихва бизнесите почнаха да получават кредити, да ги използват, където имат поръчки, да вземат оборотни средства, за да започнат да ги правят.

Другото, което можем да направим и което е изключително важно и също сме започнали да го правим е да огледаме контракти, където има неравнопоставености между по-големи играчи и по-малки играчи, те да станат равнопоставени, т.е. да няма опити за изкривяване на търговските и пазарните отношения.

Асен Василев откри във Велико Търново среща изложение на повече от сто малки и средни фирми от хранително-вкусовата промишленост и земеделието от Северна България и представители на седем големи търговски вериги. Целта е стоките на производителите да влязат на щандовете на търговските вериги, както и да бъдат изнасяни в чужбина.
Image_1949787_128.jpg

http://www.standartnews.com/
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от Dinko »

Какви са тези пари ??
На кого ги дават и защо ??
200 000 000 лева - кражба посред бял ден.
Ами на нас ??
niki1313
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 12:31 pm

Re: Мнението на пчеларите за програмите

Мнение от niki1313 »

http://www.zamunda.net/details.php?id=306974&hit=1

"...Тихо, Сенатът заседава.

Цезар:
- Чуйте ме, членове на Римския сенат!

Да продължим ли да градим дворци за богатите, или да прегърнем една по-благородна кауза и да строим къщи за бедните?

Какво решавате?

Римския сена:
- Да го духат бедните!

Цезар
- Добре..."

Това е за нас.
Публикувай отговор

Обратно към “Кредити от държавата / Credits and grants”