Опрашване в оранжерия

p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Опрашване в оранжерия

Мнение от p4elar4e »

Последното мнение ми хареса :D
Наистина ако се изчислят необходимите условия работата ще стане.Друг е въпроса дали на нас ще ни изнася.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: Опрашване в оранжерия

Мнение от Aleksey »

Целта оправдава средствата.В случая колегата иска не да вади мед,не да си развива семейството,а да опраши доматите.Ще загуби отводка за 50-60лв,но ще спечели много повече.Веселине пробвай със отводка.Вкарай я вътре седмица преди да цъфне първа китка.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Опрашване в оранжерия

Мнение от p4elar4e »

Aleksey :D не е задължително да са домати.Ако печалбата е повече от вложените средства си струва.У дебелите книги пише,че им трябва около 1 седмици аклиматизация.
Първо трябва да направя доста сметки,да отделя доста пари за оранжерия и чак тогава да правя експерименти.Друг вариант е да намеря едър оранжериен производител и да му ползвам продукцията :) Такива май има доста .Като се има предвид,че при опрашване добива скача доста може да предлагам услугата опрашване на оранжерийна продукция.Всеки допълнителен килограм носи печалба 8) ,току виж сметката може да излезе положителна.
Въпроса е какво/колко пчелите могат сами да си набавят от оранжерията и какво/колко пчеларя трябва да им добави.
И пак се опира до експерименти :roll:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Опрашване в оранжерия

Мнение от p4elar4e »

:D Друго си е да ти отговаря запознат с тематиката човек.
Hristo Kasabov ако разполагаш с литература в електронен вариант по темата за опрашване в оранжерия моля сподели я във форума.Ще е интересно да се знае каква е принципно технологията за използване на медоносни пчели в оранжерия.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
зуница
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Опрашване в оранжерия

Мнение от зуница »

Колеги ,гледаме на пчелите в оранжерията от пчеларската гледна точка.Нещата са по-прости .За зеленчукопроизводителя пчелните семейства са необходим разход.Пчелите трябва да преживеят толкова колкото да опрашат засадените зеленчуци.Никой в случая не мисли за пчелите.
Чел съм, че в Япония за опрашването на оранжерийни ягоди се ползват медоносни пчели ,но и там съдбата им е нерадостна. Бамбуси се ползват не от любов към медоносната пчела ,а защото са ненадминати опрашители.
Помислете ,колко "черешов" мед се вади от пчеларите в черешовите масиви на кюстендилско?Аз дори не съм чул за такова нещо.Овощарите така пръскат ,че жива бубулечка не остава.
В черешите са парите ,не в пчелите.Ние пчеларите малко или много обичаме пчелите и мислим все как да им е по-добре, а горчивата истина е по друга. В оранжерийното опрашване медоносните пчели са само необходимата жертва.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
petttto
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Фев 08, 2015 4:29 pm

Re: Опрашване в оранжерия

Мнение от petttto »

p4elar4e написа::D Друго си е да ти отговаря запознат с тематиката човек.
:) Според мен по принцип трябва да говорят хора, които разбират Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Насекоми опрашвачи / Insects on pollination”