С какво хранят децата ни?

10 ПРАВИЛА ЗА КУПУВАНЕ НА ПЧЕЛЕН МЕД

Модератор: Майка

Публикувай отговор
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

С какво хранят децата ни?

Мнение от dimitarbonev »

Вчера минавайки покрай една детска градина забелязах в двора зад кухнята да стоварват кашони с мед менте. Имам предвид, че на опаковката си пише, че е такъв. На връщане попитах служителка от въпросната градина дали знае какво е получила, а тя отговори че това е мед. Помолих я да вземе един буркан и да прочете какво съдържа. На етикета пишеше мед, изосуит без даже да са посочени каква част е меда и каква част е изосуит.
Споделих видяното с приятели един от които работи като шофьор.Той сподели че това не е единичен случай а редовна практика.
Оказва се, че най-големия консуматор на тези вредни за здравето на децата ни субстанции са самите деца.
Питам се имаме ли министерство на здравеопазването и въобще някой мисли ли за бъдещето на децата ни.
А не е за пренебрегване и факта, че цената, която се плаща за тези ментета е около 6лв за буркан от 850гр, която цена съизмерима дори по-висока от цената на дребно на истинския мед.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: С какво хранят децата ни?

Мнение от DAN »

Изпрати сигнал до ДВСК и ХЕИ. Посочи, че това е в национален мащаб и фактите. Те са длъжни да реагират на всеки сигнал.
petermar
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:12 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: С какво хранят децата ни?

Мнение от petermar »

Ненормалното е че въобще е разрешено да се продава такъв мед. За цената не коментирам.
Nil satis nisi optimum
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: С какво хранят децата ни?

Мнение от dimitarbonev »

Те си имат лиценз. Освен това не лъжат. На етикета ясно е написано, че това не е мед. Не във фирмите е проблема. Проблема идва от заявителя на доставката.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: С какво хранят децата ни?

Мнение от DAN »

Уведоми тогава инспектората по образованието.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: С какво хранят децата ни?

Мнение от dimitarbonev »

Те и без да ги сезирам са започнали проверки. Оказа се че детските градини и училищата се явяват един вид кошчета за доставчиците. Имам предвид, че те се зареждат с най-нискокачествените продукти - освен с мед менте боядисана кайма и т. н. Оказа се, че все пак директорите на детските заведения не спят и вдигнаха доста шум и сега се подготвя децентрализация на доставките. А дали това не е направено с друга цел? Времето ще покаже.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: С какво хранят децата ни?

Мнение от Gojyto »

В4ера гледах на супермаркета до нас мед 4ист п4елен на няква измислена фирма ве4е я забравих 3.85 700 грама мед :).Садаржание п4елен мед и изосуит :Д :Д :Д :lol: :lol: :lol: .Без коментар
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: С какво хранят децата ни?

Мнение от Gojyto »

В4ера гледах на супермаркета до нас мед 4ист п4елен на няква измислена фирма ве4е я забравих 3.85 700 грама мед :).Садаржание п4елен мед и изосуит :Д :Д :Д :lol: :lol: :lol: .Без коментар
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: С какво хранят децата ни?

Мнение от ттитто »

Ами какво да кажа освен Добър ден!Аз не съм ttitto,жена му съм и направо ум не ми побира какво е това хранене на децата в ясли,градини и училища!Децата са със затлъстяване масово.Почва се от детска кухня и се довършва в училище.Почва се с нишестяното кремче за десерт,после в ДГ с филиите мазани с маргарини и фалшив мед и за капак баницата или пицата за закуска в училище.Децата не спортуват,хранят се с боклуци и след 10 тина години ще берем плодовете на това хранене.Почна кампания на бг-мама да се изхвърлят вредните храни от детските лавки.Хвърлете по едно око.Аз съм твърдо ЗА да се изхвърли фалшивия мед от хранането на децата,кой знай с какви други "формули"е покръстен...
Незнам,небива да продължават нещата така.Дебелите деца не са здрави деца.
di4ev52
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 1:37 pm
Местоположение: София

Re: С какво хранят децата ни?

Мнение от di4ev52 »

През есента ми се обади познат и ме пита " Дали имам мед за продан" Взе 5 буркана и казва: DANON внасят от ГЕРМАНИЯ цистерни с някаква смес , разреждат с три количества вода и получават МЛЯКО от него правят всичките продукти с които са на пазара. Интересното е, че тази смес не се разваля и правят мляко до изчерпване на количеството. Сетих се , че преди около 5 години кумеца ми разказа , жена му забравила кофичка кисело мляко DANON в хладилника на вилата им. През септември хладилника изключен и с отворена врата, кумеца отишъл в края на април до вилата и видял млякото и го изял и каза " все едно сега си го купил " Оттогава забраних на жената да купува мляко DANON. Oт всичко до тук става ясно , защо децата боледуват често и алергиите се увеличиха. Затова по близо до природата и БЪДЕТЕ ЗДРАВИ ....
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: С какво хранят децата ни?

Мнение от ттитто »

За съжаление е точно така.С всичко.Внася се боклука на европейците и се дава на българина да го изяде.Стана подобно нещо и с пчеларството.Целта на бг политици е да се разори производителя.Забележете къде отидаха всички субсидии -на баджанаци,на братовчеди,кой на каквото има ...
На 29 години съм,прехода ме завари тъкмо излизах от пубертета...колко години стана вече,незнам ...напредък аз лично невиждам.Звуча песимистично,но това е голата истина.
Публикувай отговор

Обратно към “Потребители на пчелни продукти / Apian merchandises users”