НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В РБ

10 ПРАВИЛА ЗА КУПУВАНЕ НА ПЧЕЛЕН МЕД

Модератор: Майка

estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В Р

Мнение от estabien »

не са дожолни от новите си трактори ли .дават на хората 10-20 лева рента а само за декар субсидията е 25 ....просто не ги разбирам земевладелците,бяха зле но преди 10 години .много ми се иска да се организират хората във форума в нов легитимен за нас съюз.
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В Р

Мнение от teraforming »

Докато се чудите и маете дали да се качите на влака, той заминал. Не се делете на пчелари и не пчелари, всички сме българи и страдаме от едни и същи душмани. След 5 години и това няма да можете да протестирате. Така че "докле е мъничка змията..." Все е било, но и турчин така не е яздил раята... Ако можете протестирайте, докато можете...

Пак казвам - НЕ СЕ ПОДДАВАЙТЕ НА РАЗДЕЛЕНИЕТО ПО БРАНШОВЕ - СТАВАМЕ СЛАБИ.
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В Р

Мнение от Aleksey »

teraforming написа:Докато се чудите и маете дали да се качите на влака, той заминал. Не се делете на пчелари и не пчелари, всички сме българи и страдаме от едни и същи душмани. След 5 години и това няма да можете да протестирате. Така че "докле е мъничка змията..." Все е било, но и турчин така не е яздил раята... Ако можете протестирайте, докато можете...

Пак казвам - НЕ СЕ ПОДДАВАЙТЕ НА РАЗДЕЛЕНИЕТО ПО БРАНШОВЕ - СТАВАМЕ СЛАБИ.



Нестава въпрос за делене по браншове.Става въпрос за пари,които излизат от джоба на народа за облагодетелстване на шепа хора.Европейския съюз бил дал -трънки дал само взема.Всичко е на квотен принцип.И най големите квоти кой ги държи .Къде отива Българския мед-Германия.Нима никой в БГ неможе да продава примерно на арабския полуостров.Защо трябва да копувам Френски картофи расли в Африка,а не български.Защо трябва да копувам Аржентинско говеждо по 100лв -да неби да е преплувало Атлантика на бруст..........
Змията е толкова голяма че не се вижда главата за да знаеш къде да удариш.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В Р

Мнение от shulio »

Аз това със субсидиите не го разбирам. Това трябва да се премахне като принцип. Много е грешно. Който е решил да прави такъв бизнес да си поема последствията. Сметнал си е разходи, приходи, рискове, застраховал си е нивите и така. Що е длъжен някой да му поема риска и да му дава пари.

Ако някой прави бира кой му поема разходите, или салам примерно.

За това не ги подкрепям тези които протестират сега.
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В Р

Мнение от Зарко »

shulio написа:Аз това със субсидиите не го разбирам. Това трябва да се премахне като принцип. Много е грешно. Който е решил да прави такъв бизнес да си поема последствията. Сметнал си е разходи, приходи, рискове, застраховал си е нивите и така. Що е длъжен някой да му поема риска и да му дава пари.

Ако някой прави бира кой му поема разходите, или салам примерно.

За това не ги подкрепям тези които протестират сега.
Из целия свят се субсидира, за да е по-евтина продукцията и на хората да им е еФтина 'раната. А на нашите дават, защото не им е конкурентната продукцията спрямо субсидираните.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В Р

Мнение от светльо »

Зарко - проблема е, че нашите които се домогват до субсидии, изобщо не се занимават с продукция. (естествено освен отделни, редки случаи)
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В Р

Мнение от shulio »

За каква ефтина "рана говориш. Ние произвеждаме 3 пъти повече зърно отколкото ни е нужно за изхранването по данни за тази година. Тоест 66% го изнасяме. Защо тогава кило брашно не е 50ст а е лев, а зърнопроизводителя да взема 50% по малко печалба. Тоест взема субсидия за да е евтин крайния продукт и да е евтино на хората. Обаче единствения облагодетелствал се от субсидията е точно зърнопроизводителя който е изнесъл 66% от продукцията си
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В Р

Мнение от valyo »

shulio написа:Аз това със субсидиите не го разбирам. Това трябва да се премахне като принцип. Много е грешно. .
Това съм го повторил около 30 пъти във форума..... особено по сегашния принцип - "Който превари той завари".

Забравяш да кажеш, че се изнасят 100 % и после се внасят около 30 %. Така печелят и от износ и от внос и от субсидии :)
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В Р

Мнение от shulio »

Субсидии може - съгласен съм при условие, че този на който му се дават субсидии е задължен да продаде после продукцията на цена при която му се изчисляват всички разходи от тях се приспадат субсидиите и да кажем на зърнопроизводителя му се получава чисто разходи за него по 100лв на тон примерно. Та даваме ти субсидия, но си задължен после да ми продадеш зърното с 10% надценка най много.

А сега уж въртиме частен бизнес ама с помоща на държавата. Такава безконтролна работа - да не се държи сметка къде отива субсидираната продукция нещо ми се размива в представите. Аз ако давам субсидиите ще търся какво става с всеки лев и да се върнат пак при мен. Колко пари изтичат по разни партии и по джобовете на тези, които сега организират тези протести щото им е спаднал малко чакълъка - ужас
gibi
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 10:32 am
Местоположение: Плевен

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В Р

Мнение от gibi »

dimitarbonev написа:Г-н Иванов,
Как да имаме доверие на човек, който без никой да го упълномощи отиде в тристранката и предложи най-голямото увеличение на осигурителната тежест да бъде в пчеларството, човек, който лобира за изваждането на пчелите извън населените места. Не се надявайте по този начин да легитимирате организацията си. Извинявайте, но нашият градски клуб има повече членове от вашата организация.
Абе не знам, кой е този Г-н ИВАНОВ, ама на "таратор" го направихте бе хора и той завалията нещо смислено не Ви отговаря, а с обяснението, че много време ще отнеме да обясни.... направо ме върна в СОЦА.
Абе голям смях.
За да стигнеш, където искаш - трябва първо да тръгнеш !
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ НА НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ В Р

Мнение от светльо »

Ето на това му викам да си отстояваш правата
http://www.za-afriku.ru/?p=4463
Хората от Сирт отказват хуманитарна помощ от своите убийци Нато и ПНС. А у нас за 5лв ще те пребият.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Публикувай отговор

Обратно към “Потребители на пчелни продукти / Apian merchandises users”