Кой мед предпочитате?

10 ПРАВИЛА ЗА КУПУВАНЕ НА ПЧЕЛЕН МЕД

Модератор: Майка

sevdalin.ig
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 4:09 pm

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от sevdalin.ig »

За мен акациевият мед е супер лек и не се озахарява. И др. са отлични но докато са течни, озахарени не ме блазнят.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от medar1967 »

бих перифразирал един възрожденски поет - акациевия е бледа градска хубавица ,а билковия - червенобуза селска девойка.....надявам се израза да е красноречив.....
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от ba4o_ivan1976 »

medar1967 написа:бих перифразирал един възрожденски поет - акациевия е бледа градска хубавица ,а билковия - червенобуза селска девойка.....надявам се израза да е красноречив.....
Супер определение- много точно!!! :) :) :)
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от nikoko »

[quote="medar1967"]зиме предпочитам да го ям захаросан вместо да го нагрявам и развалям......[/quot


кристализирал - бих казал че е правилното изразяване-извинете за корекцията
petko
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Ное 09, 2010 1:00 pm

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от petko »

Кой мед НЕ предпочитам:
-мед в мръсни, с ръжда по гърлото буркани.
-мед затворен с капачки втора употреба, с остатъци от лютеница и миришещи на туршия.
-мед от който, след като си сложа от него една лъшица в чая, на дъното на чашата остава утайка от разни черни и червени прашинки.
-мед, който се продава за 7.50 лева килограма, а той тежи 820 грама заедно с буркана.

Такъв мед си купих от пазара на Краснодар в Бургас, от бай Георги от село Зимен. Много бих искал да консумирам домашен мен, но засега оставам на този от Метро. Може, да е от глюкоза, но поне е стерилен.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от valyo »

В момента съм в командировка. Една колежка от Сингапур, като чу, че имам кошери веднага ме попита - Аааа, Манука мед?
Да е жив и здрав Скутелатор та знаех какво е това. Оказа се че в Сингапур масово се потрбява "манука мед" и то далеч не само за ядене....
Сега ми стана любопитно. Имам състуденти в Астралия, ще ги моля да ми донесат манука насам ....
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от tatu »

особено глюкоза от ГМО царевица направо е разкошна може и ти да станеш стерилен
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от ivandespotov »

petko написа:Кой мед НЕ предпочитам:
-мед в мръсни, с ръжда по гърлото буркани.
-мед затворен с капачки втора употреба, с остатъци от лютеница и миришещи на туршия.
-мед от който, след като си сложа от него една лъшица в чая, на дъното на чашата остава утайка от разни черни и червени прашинки.
-мед, който се продава за 7.50 лева килограма, а той тежи 820 грама заедно с буркана.

Такъв мед си купих от пазара на Краснодар в Бургас, от бай Георги от село Зимен. Много бих искал да консумирам домашен мен, но засега оставам на този от Метро. Може, да е от глюкоза, но поне е стерилен.
Петко, хиляди извинения от пчеларската гилдия!! Надявам се си съгласен с поговорката: "Във всяко стадо и мърша" Това са само единици просто си попаднал на една от тях! От мен съвет намери си друг пчелар доставчик но не и МЕТРО или друга верига магазини!! Успех!!!
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от valyo »

Петко както го описваш меда от пазара в Бургас е по-добър от този в Метро :) :) :)
Пробвай на някой пчелар не на преклонна възраст, но не очаквай да ти го дадат без пари.
Личното ми мнение е че пчеларите с по-малко кошери вадят по-добър мед, но трябва и да не са на 80 години. Дано никой не се обижда.
rulom

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от rulom »

Що ревете всички бе, кво му е на Метро :roll: Човека гледа да подсили икономиката, а не сивия сектор :wink:
Пеца, и от мене съвет: Тоя мед у Метро е скъп. Виж за по-евтин у Т-маркет, Пени, Лидъл или в краен случай и по магазините "За 1 лев". Така и така нищо не зимаш, барем давай по-малко :wink:
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от Boro »

Срамота е при цена на буркан от 0,8 ст. и капачка между 0,6 и 0,8 ст. да се меше мед с трушия или пък лютеница. :twisted:
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от dimitarbonev »

Boro написа:Срамота е при цена на буркан от 0,8 ст. и капачка между 0,6 и 0,8 ст. да се меше мед с трушия или пък лютеница. :twisted:
Къде ги продават тия буркани нови по 0,8 ст и капачки по 0,6-0,8ст че да ида да си взема няколко палета. При нас от фабриката излизат доста по-скъпо.

Уважаеми Петко,
Меда в Метро не е стерилен. Преди два месеца направиха от една потребителска организация проба на мед в Метро и се оказа, че субстанцията в буркана е всичко друго, но не и мед. А дори и да е мед, то не е гаранция, че е по-качествен от това което си купил от дядото( преди години един голям преработвател беше заявил, че на нашия пазар остава това, което за нищо друго не става). Иначе в Бургас има доста качествени пчелари, които могат да ти предложат много добри медове.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от toko652003 »

Петко май се опитва да провокира. ;))
toko6520035927(Skype)
garo
Мнения: 187
Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 8:23 pm
Местоположение: Пирдоп 40бр

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от garo »

оставете човека да си копува гликоза отМетро той е преценил
пламендимов
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:54 pm

Re: Кой мед предпочитате?

Мнение от пламендимов »

5 лева, цена на едро ли е?
(тук ми отговаряте: Не бе.)
и аз казвам - а би трябвало.
Публикувай отговор

Обратно към “Потребители на пчелни продукти / Apian merchandises users”